Home Sporty Żadna drużyna nigdy nie wygrała trzech Super Bowl z rzędu. Nadchodzą...

Żadna drużyna nigdy nie wygrała trzech Super Bowl z rzędu. Nadchodzą Chiefs.

6
0

LAS VEGAS — Konfetti ledwo przestało spadać w niedzielny wieczór na stadionie Allegiant, kiedy drużyna Kansas City Chiefs, wciąż świętując swój spektakularny triumf nad San Francisco 49ers po dogrywce, zaczęła rozważać możliwość zdobycia trzeciego z rzędu mistrzostwa Super Bowl w przyszłym sezonie.

„Dziś wieczorem będę świętował” – powiedział rozgrywający Patrick Mahomes. „Będę świętował na paradzie. A potem zrobię wszystko, co w mojej mocy, aby wrócić do tej gry w przyszłym roku i spróbować zdobyć trzy torfy”.

Żadna drużyna NFL nigdy nie wygrała trzech Super Bowl z rzędu. Jednak biorąc pod uwagę, że Mahomes jest u szczytu kariery, Andy Reid obiecuje, że w niedzielę wieczorem będzie dalej trenował, Rashee Rice wyrośnie na prawdziwego skrzydłowego nr 1 i będzie najlepszą obroną w epoce Mahomesa, Chiefs rozpoczną następny sezon z uzasadnioną szansą na wygranie meczu. to wyłączone.

„To ciągła sprawa w NFL” – powiedział Mahomes. „Myślę, że Tomek [Brady] ujął to najlepiej: kiedy wygrasz te mistrzostwa, będziesz miał te parady i zdobędziesz pierścienie, nie będziesz już mistrzem. Musisz wrócić z tą samą mentalnością.

Chiefs zostali pierwszymi mistrzami NFL jeden po drugim w Super Bowl od czasu New England Patriots w sezonach 2003 i 2004. Zastąpili Patriotów jako panująca dynastia NFL. Grali w czterech z ostatnich pięciu Super Bowl i wygrali trzy z nich. Zagrali w sześciu meczach z rzędu o mistrzostwo AFC.

Mahomes ma zaledwie 28 lat. Wygląda na to, że dopóki Chiefs go mają, będą brać udział w rozmowach o Super Bowl.

„Każdego dnia przychodzi do pracy pokorny, chcąc być wspaniały” – powiedział Reid. „Rzuca wyzwanie chłopakom z otoczenia, aby byli świetni w każdej grze i nigdy się nie wzdryga. Upuszczasz piłkę: „Zdobędziemy następną”. Lub „Słuchaj, potrzebuję cię w tym miejscu”. To nie jest tak, że je przeżuwasz czy coś. … [He’s] trenowanie to przyjemność, absolutna przyjemność trenować.”

Reid w przyszłym miesiącu skończy 66 lat i co roku boryka się z pytaniami dotyczącymi emerytury. Jednak w niedzielę wieczorem powiedział, że chociaż nie miał czasu o tym myśleć, planuje wrócić do Chiefs w przyszłym sezonie. Mógłby być w kolejce po podwyższenie kontraktu.

„Uważam, że jest najlepszym trenerem wszechczasów” – powiedział Mahomes. „Wiem, że nie miał jeszcze trofeów [when he arrived in Kansas City]i mam wiele szacunku dla niektórych z tych świetnych trenerów. Ale sposób, w jaki potrafi kierować każdą drużyną, którą ma, pozwala odnosić sukcesy niezależnie od tego, gdzie się znajduje – a według mnie wydobywa ze mnie to, co najlepsze, ponieważ pozwala mi być sobą. … On nie próbuje zrobić ze mnie kogoś innego. Nie sądzę, że byłbym takim rozgrywającym, jakim jestem, gdyby moim głównym trenerem nie był trener Reid.

Chiefs pokazali w tym sezonie mistrzostwo. Przegrali mecz otwierający sezon NFL z Detroit Lions. W listopadzie i grudniu mieli okres, w którym przegrali cztery z sześciu. Władze NFL ukarały Reida i Mahomesa za zachowanie wobec sędziów po kontrowersyjnej grudniowej porażce z Buffalo Bills. Tight end Travisa Kelce’a nękały kontuzje. Mahomesowi brakowało niezawodnego skrzydłowego, dopóki Rice nie zaczął układać wszystkiego w całość pod koniec swojego debiutanckiego sezonu.

„To znaczy więcej” – powiedział Mahomes. Myślę, że możliwość pokonania tych przeciwności losu i lepszego wyjścia po drugiej stronie boiska przygotowała nas na play-offy. I oczywiście mieliśmy wiele świetnych występów w fazie play-off. Ale to będzie tam, ponieważ po prostu kontynuowaliśmy walkę, gdy czasy nie były świetne. ”

Chiefs musieli wyruszyć w trasę, aby pokonać Billsa w rundzie play-off w dywizji oraz Baltimore Ravens w meczu o mistrzostwo AFC. Nawet w niedzielę musieli pokonać deficyty 10-0, 16-13, 19-16 i 22-19, zanim pokonali 49ers 25-22 w drugim w historii Super Bowl rozstrzygniętym po dogrywce.

„Doceniam ten pierwszy, ponieważ tysiąc lat zajęło mi dostanie się do Super Bowl, a przynajmniej zdobycie trofeum Lombardi” – powiedział Reid. „Dlatego doceniam każdy dzień, w którym muszę to robić”.

Dyrektor generalny Brett Veach będzie musiał zmierzyć się z listą potencjalnych, niezastrzeżonych wolnych agentów, na której znajduje się dwóch wyróżniających się defensorów, liniowy Chris Jones i obrońca narożnika L’Jarius Sneed. Chiefs i Jones od dawna toczą spory dotyczące jego kontraktu. We wrześniu podpisał poprawiony roczny kontrakt, po tym jak jego przerwa w grze przedłużyła się do pierwszego meczu sezonu.

Kelce (34 l.) wydaje się gotowy do dalszej gry. Rozwój Rice’a może sprawić, że atak będzie bardziej spójny w przyszłym sezonie.

„Chce być wielki” – powiedział Mahomes. „A jeśli ktoś gra w ataku, uczy się gry w ataku od trenera Reida i stale doskonali się, myślę, że jest dopiero na początku drogi, do której zmierza. … Mieszka w Teksasie, więc będzie się ze mną często widywał poza sezonem, ponieważ nadal staramy się uczynić go jednym z najlepszych przyjmujących w tej lidze”.

W tym sezonie Chiefs nie zawsze przypominali Chiefs. Ale w niedzielę wieczorem byli już na swoim zwykłym miejscu.

„To kwestia kultury, stary” – powiedział Mahomes. „Dałem się wciągnąć w tę kulturę. Alex Smith prowadził ten zespół. Wszystko było na swoim miejscu, a trener Reid był najlepszym przywódcą. Zostałem wprowadzony. Po prostu staram się być tego przykładem i wciąż namawiam ich, aby byli jeszcze lepsi. I dlatego w takich chwilach dostajemy facetów [to] przechodzić przez. I to naprawdę jest wyjątkowe. To naprawdę wyjątkowe móc powiedzieć, że jesteśmy mistrzami jeden po drugim”.

Źródło

Previous articleChanning Tatum rzadko pojawia się na czerwonym dywanie z córką Everly
Next articleCarrie Fisher była odpowiedzialna za odebranie Indianie Jonesowi dziewictwa (w pewnym sensie)