CNN

Tigera Woodsa mogłyby stanowić część Stanów Zjednoczonych Puchar Rydera zespołu – a przynajmniej Zach Johnson tego nie wyklucza.

Przed turniejem Sony Open na Hawajach kapitan USA Johnson powiedział, że nie odrzuci wyboru Woodsa do udziału w turnieju, jeśli 47-latek nie zakwalifikuje się automatycznie do drużyny.

„Rozważałbym posiadanie go w zespole tylko wtedy, gdyby czuł – gdyby przedstawiał pewne liczby i wyniki, numer 1, gdzie wykazuje pewne oznaki bycia konkurencyjnym” – powiedział Johnson na środowej konferencji prasowej.

„I po drugie, ta dyskusja zostanie przeprowadzona z innymi chłopakami, którzy są częścią tego zespołu, a konkretnie z nim. Jeśli jest coś, w co ufam Tigerowi Woodsowi, to to, że jest niezwykle zainwestowany w ten zespół i przyszłe puchary. Niezwykle zainwestowany. Nie mogę tego wystarczająco wyrazić” – dodał Johnson.

„A wtedy myślę, że zrobiłbyś wszystko dla dobra zespołu. Zakładam, że powiedziałby… nie lubię opierać się na domysłach… ale jestem pewien, że odpowiedziałby: „Tak, mogę grać lub nie, nie mogę”.

W zeszłym roku Johnson potwierdzony Woods miałby wziąć udział w amerykańskim Pucharze Rydera „w pewnym charakterze”, dodając, że Woods uznał to za „priorytet”.

„Biorąc pod uwagę, kim on jest i o co mu chodzi, nie mogę ci teraz powiedzieć: nie wiem, czy będzie tu w przyszłym roku, ale w pewnym sensie będzie częścią tego zespołu” – powiedział Johnson.

Johnson przyznał jednak, że stan zdrowia Woodsa może to skomplikować.

„Przeszedł ostatnio przez pewne rzeczy, które go utrudniały, niezależnie od tego, czy były to podróże, czy też inne sprawy” – powiedział kapitan drużyny US Ryder Cup.

Kontuzja przeszkodziła Woodsowi w niedawnej karierze, a jego czas gry zdziesiątkował się, odkąd doznał poważnych obrażeń nóg w wypadku samochodowym w lutym 2021 roku.

47-latek wycofał się z zawodów Hero World Challenge w grudniu ze względu na ból stopy, a podczas siódmej edycji The Match w tym miesiącu w różnych momentach wydawało się, że ma problemy z poruszaniem się.

„Myślę, że czymś realistycznym jest zagranie pewnego dnia w trasie, nigdy więcej, ale wybieraj i wybieraj, tak jak zrobił to pan (Ben) Hogan” – powiedział Woods po meczu Golf Digest jego wypadek w 2021 roku.

„Wybieraj kilka wydarzeń w roku i baw się wokół tego. Ćwiczysz wokół tego i przygotowujesz się do tego. I grasz. Myślę, że od teraz tak będę musiał grać.

„To niefortunna rzeczywistość, ale taka jest moja rzeczywistość. I rozumiem to i akceptuję to.”

Ryder Cup to odbywające się co dwa lata zawody rozgrywane na zmianę w Europie i USA. Po raz pierwszy pod koniec tego roku we Włoszech – od 25 września do 1 października – w Marco Simone Golf & Country Club, oddalonym o 16 km od centrum Rzym.

Drużyna USA odzyskała Puchar Rydera w 2021 r. po historycznie dominującym występie nad Europą w Whistling Straits.

Źródło

Previous articleDlaczego Taylor Swift wysłała Kelly Clarkson kwiaty po ponownym nagraniu „1989”
Next articleNiedrogie i wydajne: odkryj najlepsze urządzenia do gotowania ryżu poniżej 5000

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here