Anglia zakończyła swoją ponurą kampanię w Pucharze Świata 93-krotnym zwycięstwem nad Pakistanem, pozbawiając mistrzów z 1992 roku cudu, którego potrzebowali, aby dostać się do ostatnich czterech.

Zespół Josa Buttlera został już wyeliminowany po sześciu porażkach w siedmiu meczach, co doprowadziło do żądań przebudowy jednodniowego składu.

Decydując się jednak na odbijanie w Eden Gardens w sobotę, zachowali część swoich starych najlepszych wyników na koniec, zdobywając solidny wynik 9-337, a trzech z czterech najlepszych pałkarzy przekroczyło pięćdziesiątkę w trzecim ponad 300 pałkarzach w turnieju.

Jonny Bairstow (59), Joe Root (60) i Ben Stokes (84) zarobili pół wieku w pokazie, który sprawił, że ich fani żałowali, że pałkarze nie mogli wykazać się podobnymi osiągnięciami wcześniej w turnieju.

Następnie Pakistan odpadł z wynikiem 244 w 44. rundzie i wycofał się z turnieju po piątej porażce w dziewięciu meczach.

Wynik potwierdził, że Nowa Zelandia w półfinale dołączyła do Indii, Republiki Południowej Afryki i Australii, a Anglia zapewniła sobie miejsce w Pucharze Mistrzów 2025 w Pakistanie.

Indie rozpoczną półfinał w Bombaju przeciwko Black Caps w środę, a Australia zmierzy się z Proteas w czwartek w Kalkucie.

„Oczywiście turniej nie przebiegł dla nas jako całości zgodnie z planem, co jest prawdziwym rozczarowaniem” – powiedział zawodnik meczu David Willey, który wygrał 3-56 po szybkim strzale 15 z pięciu piłek w końcówce .

„Mamy fenomenalną grupę graczy z ogromnym talentem. Tutaj osiągnęliśmy słabsze wyniki, co jest rozczarowujące.

Malan (31) i Bairstow zapewnili Anglii przyzwoity start po decyzji Buttlera o odbiciu.

Po odejściu otwierających Root i Stokes pojechali dalej, nawet jeśli nie padało dokładnie.

Pakistańska gra była niechlujna, ponieważ Shaheen Afridi zrzucił Malana i Stokesa z własnej gry w kręgle, podczas gdy Haris Rauf złapał Skyera od Buttlera tylko po to, by jego buty dotknęły liny ograniczającej, dając w ten sposób szóstkę dla Anglii.

Wyznaczając sobie zniechęcający cel, Pakistan znalazł się w absurdalnej sytuacji, w której musiał ukończyć pościg w zaledwie 6,4 overach, aby ostatnie cztery razy wyprzedzić Nową Zelandię.

Willey, grając swój ostatni mecz dla Anglii, w pierwszych dwóch overach odprawił obu pakistańskich otwieraczy.

Babar Azam (38) i Mohammad Rizwan (36) zaliczyli niezły start, ale nie udało im się uzyskać lepszych wyników.

Agha Salman trafił 51 i niżej w kolejności, Rauf trafił trzy szóstki w swoim zabawnym zapukaniu do 35, ale ostatecznie nie miało to większego znaczenia.

„Usiądziemy razem i dokonamy podsumowania” – powiedział Babar o rozczarowującej kampanii w Pakistanie. „Wyciągniemy z tego pozytywne strony i omówimy błędy. Chętnie pokieruję odbudową.”

© AAPŹródło

Previous article„Willow” ożywia fantazję Lucasfilm dzięki bardziej współczesnej przygodzie streamingowej
Next article'A definitive backslide.' Inside fashion's worrying runway trend

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here