Home Sporty Wraz z powrotem Nic Dowda zmienia się także tożsamość czwartej linii Capitals

Wraz z powrotem Nic Dowda zmienia się także tożsamość czwartej linii Capitals

9
0

Kiedy Spencer Carbery po raz pierwszy naszkicował swoją wizję składu Washington Capitals – dawno temu, w środku lata, na długo przed tym, jak zmierzył się z lodem ze swoim nowym zespołem – miał jasny punkt wyjścia dla czwartego składu: Beck Malenstyn, Nic Dowda i Nicolasa Aube-Kubela.

Dowd przez kilka lat ugruntował swoją pozycję środkowego ataku Waszyngtonu, więc wszelka niepewność skupiała się bardziej na tym, kto będzie grał na jego skrzydłach. Malenstyn zasmakował NHL w zeszłym roku, a po zdobyciu Pucharu Caldera w czerwcu z filią Capitals American Hockey League wydawał się gotowy na pełnoetatową karierę w NHL. Waszyngton przejął Aube-Kubela po zwolnieniu z Toronto, poprzedniej organizacji Carbery’ego, jesienią ubiegłego roku, a Carbery’emu spodobała się jego szybkość i umiejętności jazdy na łyżwach.

Nie minęło dużo czasu, zanim Carbery odstąpił od swojego planu. Aube-Kubel miał niezbyt imponujący obóz przygotowawczy i nie znalazł się w składzie Waszyngtonu na otwarcie meczu; został zwolniony i wysłany do Hershey na tydzień przed rozpoczęciem sezonu. Dowd i Malenstyn grali razem przez pierwsze dwa mecze sezonu, a następnie Dowd opuścił kolejnych dziewięć meczów z powodu kontuzji górnej części ciała.

Aube-Kubel spędził w lidze AHL ponad miesiąc, zanim został odwołany w piątek. Miejsce dla niego zwolniło się po tym, jak skrzydłowy Anthony Mantha został umieszczony na ławce rezerwowych z powodu kontuzji górnej części ciała. Przypadkowo Dowd był gotowy na powrót do składu w piątek na New Jersey Devils, więc po raz pierwszy w tym sezonie na karcie składu zapisano czwartą linię, którą Carbery przewidział kilka miesięcy temu.

Wyniki były natychmiastowe. Aube-Kubel strzelił pierwszego gola w meczu, a zaledwie 15 sekund później zdobył kolejnego dla Malenstyna. Dowd trafił 12 z 19 w kręgu wznowień, wygrywając większość remisów w strefie obronnej Waszyngtonu i miał najwięcej w drużynie czterech trafień w wygranym 4:2 meczu.

„[For] po raz pierwszy w tym roku mieliśmy w pewnym sensie naturalną czwartą linijkę „cytuj-niecytuj” – powiedział Carbery. „…To dla nich zasługa. Wchodzi Dowder. Uważam, że był znakomity. On to stabilizuje. Można go rozstawić w każdej sytuacji. A potem włączają się również w ofensywie, co potrafią robić, nie poświęcając się jednocześnie po drugiej stronie boiska.

Pod nieobecność Dowda czwarta linia Capitals stała się miejscem lądowania dla napastników, którzy musieli grać, ponieważ byli to ciała, którymi Waszyngton dysponował, ale nie pełnili dedykowanej roli wyżej w składzie. Mieszana linia była często nieskuteczna i nigdy nie grała w meczu dłużej niż 10 minut przy równej sile – czasami grając zaledwie pięć lub sześć minut.

Powrót Dowda szybko przywrócił równowagę w okresie lodowcowym Capitals. Jego drużyna grała z równą siłą nieco ponad 10 minut w meczu z New Jersey – podczas gdy on i Malenstyn zaliczyli po prawie cztery minuty przy rzutach karnych – i podwyższyli ten wynik do ponad 15 minut w meczu przeciwko Islanders w drugim meczu jeden po drugim. . Po tym, jak w piątek jego koledzy z linii strzelili po golu, Dowd strzelił gola w sobotnim zwycięstwie 4:1, po kolejnej asyście Aube-Kubela.

W obu meczach można było dostrzec tożsamość czwartej linii, opierającą się na niezawodności i szybkości defensywy – pomimo żartów Dowda, że ​​ciężar dźwigają za niego koledzy z linii.

„Dwóch z trzech brzęczało” – powiedział Dowd z autoironicznym uśmiechem. „Chciałem tylko wspiąć się na lód, a potem z niego zejść. Myślę jednak, że Kube i Mally wnoszą do gry wiele różnych zestawów umiejętności. Obaj są niezwykle szybkimi graczami i grają szybko. Myślę, że widać to po zdobyciu obu bramek, a nawet po wejściu na lód i wywieraniu presji [defensemen]powodując obroty.

„Właśnie wtedy będziemy mogli zagrać w [offensive] strefa. To prosta gra, ale nie da się tego zrobić, gdy ta dwójka ma szybkość.

Liczba wznowień, jakie gracz podejmuje w określonej strefie, może być myląca, ponieważ większość zmian w grze rozpoczyna się w locie, ale jest powód, dla którego Dowd zremisował w tym roku 35 w strefie defensywnej – w porównaniu z zaledwie ośmioma w strefie neutralnej i trzech w strefie ataku.

W przeciwieństwie do środkowych rezerwowych czwartej linii, do których Carbery zwrócił się, gdy Dowd był kontuzjowany, Dowdowi i jego kolegom z linii można zaufać w przypadku intensywnej gry w defensywie, a prędkość Malenstyna i Aube-Kubela pozwala im zamienić zmiany stref defensywnych w presję ofensywną.

Prawdopodobnie nie będą już strzelać tak regularnie jak przez weekend, ale występy czwartej linii w obu meczach podkreśliły znaczenie Dowda zarówno dla jego drużyny, jak i dla całego Waszyngtonu.

„Kiedy potrafisz być bardzo, bardzo mądry, niezawodny i silny sam w sobie, grając z najlepszymi graczami w lidze, ale jednocześnie możesz wywierać presję na lodzie swoją jazdą na łyżwach, ciśnieniem krążka i ciśnieniem forechecku, teraz jesteś Mam linię, która jest niezwykle cenna w defensywie, ale może też postawić przeciwnika w niewygodnej sytuacji ze względu na to, jak dobrze jeździ na łyżwach i jak dobrze gra na północy” – powiedział Carbery. „Wydaje mi się, że właśnie to sobie wyobrażaliśmy”.

Źródło

Previous articleNajlepsze momenty w stylu ulicznym gwiazd w 2023 r.: zdjęcia
Next articleObejrzyj brutalny moment, w którym HSTikkyTokky nokautuje YouTubera w brutalnej bójce ulicznej w Miami i zostań „nowym ulubionym streamerem Drake’a” – twierdzi Adin Ross

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here