Home Sporty Wizards zakładają nowe wątki, padają ofiarą starych problemów w przegranej z Hornets

7
0

Inauguracyjny sezonowy turniej NBA dał impuls Washington Wizards do zaprezentowania nowego wyglądu w piątkowy wieczór przeciwko Charlotte Hornets. Ale nowe niewypały nie mogły ukryć znanych problemów związanych z porażką Waszyngtonu 124-117.

Kort w Capital One Arena również otrzymał nowy wygląd, pomalowany głównie na szaro z turkusowym pasem biegnącym po środku boiska i złotym trofeum Pucharu NBA – sprzętem, który otrzyma mistrz turnieju – przedstawionym na środku kortu.

Zdobycie trofeum stało się dla Wizards nieco mniej prawdopodobne po tym, jak w czwartej kwarcie zostali pokonani 36-20, co spowodowało spadek ich wyniku do 0-2 w grze grupowej przed sezonowym turniejem i w sumie do 2-6.

„Trochę nas zaniepokoiła ich fizyczność, [and we] Zacząłem grać trochę za dużo jeden na jednego” – powiedział trener Wizards Wes Unseld Jr. o załamaniu w końcówkach meczów. „Ale będziesz mieć takie odcinki, więc jest to moment nauki dla tej grupy”.

Piątek był 21. meczem z rzędu, w którym Waszyngton pozwolił na zdobycie ponad 100 punktów, a passa sięgała 14 marca ubiegłego sezonu.

Wizards prowadzili 99-88 na 11:22 przed końcem czwartej kwarty po skoku do tyłu autorstwa Danilo Gallinariego. W okolicach siódmej minuty meczu prowadzili dwucyfrową przewagą. Ale Waszyngtonowi zrobiło się zimno, a LaMelo Ball przejął władzę. Były debiutant roku wyprowadził Charlotte na dobre prowadzenie (3-5) dzięki swoim trzecim trójkom w tej kwarcie na 4:24 przed końcem.

„W przestępstwie [there were a] kilka trudnych sytuacji, w których piłka nie wracała na tylną stronę boiska – druga strona, trzecia strona i tym podobne rzeczy” – powiedział rozgrywający Wizards Tyus Jones. „Właśnie zdecydowaliśmy się na pierwsze spojrzenie. I musimy się rozwijać. Musimy się z tego wyciągnąć wnioski, rozwijać i być lepsi, gdy taka sytuacja ponownie się powtórzy.

Wizards wyszli na prowadzenie 17:5 Daniel Gafford spłaszczył obrońcę na twardym ekranie, po czym przewrócił się na krawędź, aby wykonać wsad. W pierwszej połowie prowadzili 16 punktami dzięki zdecydowanej przewadze zza łuku: Waszyngton trafił 8 z 20 z trzech, podczas gdy Hornets nie trafili 13 z pierwszych 14 strzałów z głębi pola.

Mimo to Hornets odrobili straty, dominując w środku, przegrywając po pierwszej połowie zaledwie 63-57. Mark Williams, przełomowy zawodnik drugiej klasy Charlotte, wsadowy i ofensywny, odbił się i zanotował w pierwszej połowie double-double, a zakończył z 21 punktami i 24 zbiórkami. W tym meczu Hornets mieli przewagę 67-36 na szachownicy i 74-54 przewagę w punktach w polu karnym.

„Po prostu chcieli tego dzisiaj bardziej niż my, zagrali znacznie mocniej od nas” – powiedział napastnik Waszyngtonu Kyle Kuzma. „To jest odzwierciedlone [in] zbiórki, [in] wysiłku, a czasami chodzi o równowagę. Ale Mark Williams wykonał fenomenalną robotę przez cały wieczór, będąc na deskach i kopiąc nas w tyłki.

Waszyngton stracił rezerwowego Delona Wrighta z powodu kontuzji kolana. Unseld powiedział, że po meczu dotkliwość problemu jest nieznana.

Oto, co jeszcze warto wiedzieć o porażce Wizards:

Nowe koszulki Wizards to najnowsza odsłona serii City Edition i kontynuacja zeszłorocznego różowego stroju inspirowanego kwiatem wiśni. Artykuły z nowym wzorem są w sprzedaży od zeszłego tygodnia, ale większość turkusowych towarów na trybunach w piątkowy wieczór należała do fanów noszących koszulki Ball’s Hornets.

Koszulki w kolorystyce będącej połączeniem czerni, szarości, czerwieni, miedzi i turkusu stanowią lekcję historii: styl upamiętnia 40 kamieni, które w XVIII wieku wyznaczały pierwotną granicę dzielnicy w kształcie rombu, a także utleniony metal później ustawiono płoty, aby je zachować.

Przed meczem Unseld miał pozytywne recenzje za świeży wygląd.

„Nie wiedziałem zbyt wiele o [the boundary stones]” powiedział. „To prawdopodobnie trochę zaniedbana historia tego obszaru. Nie wiedziałem dużo [the stones] nadal tam są. … Wiąże się z miastem i [is] jedna z tych dynamiki, w której ludzie tak naprawdę nie mają prawdziwego poczucia tego, kim są”.

Wizards zajmują obecnie ostatnie miejsce w grupie B w sezonowych rankingach turniejowych. Dodatkowe mecze fazy grupowej odbędą się w kolejne dwa piątki. 17 listopada Waszyngton będzie gospodarzem New York Knicks, a 24 listopada zmierzy się z Milwaukee Bucks. 3 listopada Wizards przegrali pierwszy sezon turnieju z Miami Heat 121:114.

Turniej sezonowy to nowy pomysł mający na celu podniesienie stawki w sezonie zasadniczym. Każda z 30 drużyn ligi gra w pięciozespołowej grupie. Zespoły, które zajmą pierwsze miejsca w każdej z sześciu grup, a także wicemistrzowie każdej konferencji, którzy zajmą najlepsze miejsca, awansują do ćwierćfinału. Gracze zwycięskiej drużyny otrzymają nagrodę pieniężną w wysokości 500 000 dolarów na osobę.