Home Sporty Wizards nie mają odpowiedzi na Joela Embiida i są atakowani przez 76ers

Wizards nie mają odpowiedzi na Joela Embiida i są atakowani przez 76ers

7
0

FILADELFIA – W poniedziałek wyglądało na to, że Joel Embiid porusza się w zwolnionym tempie. Zrobił pchnięty krok, wycofał się, po czym przechylił swoje głazowe ramiona na bok, aby rozpocząć spokojny obrót wokół Daniela Gafforda, który umieścił go bezpośrednio pod obręczą. To nie tak, że mierzący 2 metry i ważący 280 funtów środkowy ma problemy z nabraniem tempa lub popisywaniem się zaskakującą szybkością. Po prostu nie musiał grać przeciwko Wizards pod koniec drugiej kwarty, kiedy gra była już w dobrej kondycji.

Dzięki zwycięstwu 146:128 Philadelphia 76ers dołączyła do rosnącej listy drużyn, które już pokonały Washington Wizards. Embiid nie był jedynym powodem potyczek, a Gafford często nie ustępował panującemu MVP. Jednak przepaść w talentach między obydwoma zespołami była tak wielka jak rzeka Delaware, a nowy trener filadelfijskiej drużyny Nick Nurse dbał o to, aby ofensywa jego zespołu płynęła równomiernie i bez przeszkód.

To już drugi raz, kiedy Wizards (1-5) stracili ponad 140 punktów – pierwsza miała miejsce podczas porażki na otwarcie sezonu z Indianą.

Kyle Kuzma przypisał problemy w defensywie brakiem dbałości zespołu o szczegóły i wiedzy na temat tendencji przeciwników. Gafford powiedział, że chodzi bardziej o to, aby gracze pociągali siebie nawzajem do odpowiedzialności. Oczywiście istnieją również ograniczenia w składzie – Wizards nie mają wielu zawodników nastawionych na defensywę.

Monumental prosi DC o 600 milionów dolarów na Capital One Arena

„To naprawdę dotyczy chłopaków, którzy byli wtedy na parkiecie” – powiedział Gafford. „Trenerzy mogą nam również pomóc, jeśli chodzi o schematy i wszystko, wprowadzając poprawki. Ale [it’s] w zasadzie po prostu ponosimy odpowiedzialność za siebie nawzajem, jesteśmy dla siebie nawzajem i nie przerywamy meczów.

76ers (5-1) wykorzystali 42 punkty w drugiej kwarcie, aby na dobre przejąć kontrolę, ale Embiid nie był jeszcze skończony. Zdobył 48 punktów, w tym 29 w trzeciej kwarcie i 11 zbiórek, co doprowadziło go do bezproblemowego ataku, którego skuteczność osiągnęła 60%, gdy z wypełnionej publiczności posypały się okrzyki „MVP” w Wells Fargo Center. Na początku czwartej partii gospodarze prowadzili 27.

Filadelfia nie miała problemów z przebiciem piłki obok obrony Waszyngtonu w obliczu któregokolwiek z jego ofensywnych zagrożeń. Tobias Harris rzucił 18 punktów, De’Anthony Melton dodał przypadkowe 14, a Nicolas Batum poprowadził Wizards do zdobycia 11 punktów w 17 minut, zdobywając trzy punkty. Tyrese Maxey, obrońca, który po wymianie Jamesa Hardena został wychowanym pomocnikiem Embiida, zdobył 22 punkty i dodał 11 asyst. To, co trener Wes Unseld Jr. powiedział o występie swojej drużyny przeciwko Pacers, po raz kolejny potwierdziło się: był to bufet typu „jesz, ile chcesz”.

„Myślę, że nasz wysiłek był dobry. Po prostu popełniliśmy wiele błędów w relacjach” – powiedział Unseld. „A mając taki zespół, naprawdę utalentowany zespół, sprawią, że za to zapłacisz”.

Mundury Wizards z edycji City Edition to lekcja historii

Waszyngton, podobnie jak podczas ostatnich porażek z Atlantą i Miami, zaczął mocno, zanim jego gra spadła w przepaść – tym razem gwałtowny spadek nastąpił po prostu wcześniej.

Gafford i Deni Avdija dobrze sobie poradzili, rozpoczynając mecz z Embiidem. Avdija przybył na czas z jego pomocą, a Gafford wykazał się godną pochwały aktywnością przeciwko wielkiemu zawodnikowi jako główny obrońca; w ciągu pierwszych dziewięciu minut miał trzy wsady i pięć bloków, po czym potwierdził, że Wizards prowadzą jednym. Ale druga jednostka nie była w stanie utrzymać Embiida na dystans — Unseld w pierwszej kwarcie wykorzystał prawdopodobnie swojego najbardziej fizycznego środkowego, mierzącego 6 stóp i 6 cali, ważącego 235 funtów Eugene’a Omoruyi, a 76ers pośpieszyli, aby przyspieszyć tempo, co zapewniło im przewagę regularnie trafiali na linię faulu, gdzie wykonali 32 z 36 prób.

Kuzma był dwucyfrowym liderem pięciu strzelców Wizards z 28 punktami, sześcioma zbiórkami i czterema asystami. Jordan Poole miał 23 punkty i sześć asyst, a Avdija 16 punktów, pięć zbiórek i sześć asyst.

Źródło

Previous articleGuma do żucia rozwiązała trudny problem z efektami wizualnymi w Gwiezdnych Wojnach: Powrocie Jedi
Next articleW pewnym momencie rój 40 rabusiów plądruje stacje benzynowe w Memphis – a jeden z bandytów wyrywał z podstawy podświetlany ZNAK

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here