Trener Melbourne Rebels, Kevin Foote, wspiera Cartera Gordona w powrocie do formy po rozczarowaniu w Pucharze Świata, a klub pozyskał na nowy sezon czołowego psychologa sportu.

Rebelianci zwerbowali Andrew Watersona, aby pomógł swoim poobijanym graczom Wallabies i słabszym Rebeliantom odnieść sukces.

Andrew Waterson, który przyczynił się do sukcesu drużyny Melbourne Demons w lidze AFL w 2021 r., zanim spędził ostatnie dwa sezony w Hawthorn, dołączył do Rebels.

Zespół z Melbourne przez kilka sezonów o włos nie brał udziału w barażach o Super play-off, a w finale brał udział tylko raz, w 2020 r., w formacie krajowym ze względu na ograniczenia związane z pandemią COVID-19.

Foote chce więcej od słabiej radzącego sobie zespołu, w którym jednymi z wysoko ocenianych nabytków są napastnicy testowi Taniela Tupou i Lukhan Salakaia-Loto.

Ma nadzieję, że Waterson pomoże Rebeliantom zakończyć kilka zaciętych meczów, które okazały się kosztowne dla ich nadziei na finał, jednocześnie wspierając graczy Wallabies, którzy brali udział w najgorszej w historii Australii kampanii w Pucharze Świata.

„Mamy teraz na pokładzie psychologa wydajności, co będzie bardzo istotne dla wielu naszych chłopców z Wallabies, którzy powrócą do programu” – powiedział Foote AAP.

„I nie tylko to – patrzymy na nasze wyniki w zeszłym roku i po ostatnich 20 minutach nie wierzymy, że to kwestia fizyczna, myślimy, że to kwestia mentalna, więc sprowadziliśmy psychologa sportowego, który nas tam wspiera.

„Andrew był z Demonami, kiedy zdobyli flagę, oraz z Hawthornem w zeszłym roku, ale rozumie rugby, co jest dobre i myślę, że będzie dla nas naprawdę pozytywny”.

Gordon (22 l.) miał w tym roku przełomowy sezon Super Rugby na Pacyfiku, w wyniku którego zdobył pierwszą kwalifikację do testu.

Rebelianci nie mogą się doczekać powrotu Wallabies nr 10 Cartera Gordona na okres przedsezonowy.

Jako jedyny specjalista zajmujący piąte ósme miejsce w kadrze Pucharu Świata, był celem Fidżi i szarpniętym przez ówczesnego trenera Eddiego Jonesa podczas ich historycznej porażki w meczu grupowym.

Foote wspierał młodzieńca, aby od razu wrócił do Rebeliantów po rozczarowaniu związanym z utratą początkowej koszulki Wallabies.

Cartera Gordona. (Zdjęcie: Warren Little/Getty Images)

„Carter jest twardy. Byłem z nim w wielu sytuacjach, w których stawiał czoła wyzwaniom, był spokojny, stoicki, silny i nie sprawiał wrażenia osoby słabej psychicznie” – powiedział Foote.

„Chcemy mieć pewność, że nie będzie typem, który odejdzie na jesień, ponieważ każdy jest odpowiedzialny w takim samym stopniu jak Carter, więc chcemy mieć pewność, że kiedy wróci do Melbourne, będzie to dla niego nowe środowisko i nie będzie już odczuwał tej presji”.

20-letni brat Gordona, Mason, został awansowany do składu seniorów po tegorocznym meczu z australijską drużyną do lat 20.

Może grać na pozycji pięć-ósemka lub boczny obrońca, gdzie będzie walczył o miejsce w wyjściowym składzie z Andrew Kellawayem, byłym obrońcą Western Force Jake’em Strachanem i Nickiem Jooste.

Rebelianci są w trakcie formalnych treningów przedsezonowych z zawodnikami biorącymi udział w Pucharze Świata, którzy wznowią rozgrywki 4 grudnia.

© AAPŹródło

Previous article„Ferrari”: „Odpowiedź Adama Drivera na pytanie dotyczące „tandetnych” scen wypadków staje się wirusowa
Next articleWojna rosyjsko-ukraińska: Lista kluczowych wydarzeń, dzień 628

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here