PLIK – amerykański zawodnik mieszanych sztuk walki Jon Jones. (Zdjęcie: Patrick T. Fallon / AFP)

Wymień niektóre z głównych wydarzeń, które będą głównymi bohaterami gal UFC w Madison Square Garden – Conor McGregor, Georges St-Pierre i Daniel Cormier są wśród zwycięzców – a walka Jon Jones vs. Stipe Miocic mogłaby pokonać ich wszystkich.

Zamiast tego starcie o mistrzostwo wagi ciężkiej zakończyło się nokautem.

Jones, znajdujący się na krótkiej liście najlepszych zawodników MMA wszechczasów, w zeszłym miesiącu zerwał ścięgno piersiowe podczas treningu. Mistrz wagi ciężkiej UFC potrzebował operacji i był wykluczony. Podobnie było z Miocicem. Dwukrotny mistrz wagi ciężkiej nie dostał walki zastępczej i nie pojawi się na sobotniej gali UFC 295 w Madison Square Garden.

Podobnie jak to dzieje się na Broadwayu, UFC wezwało dublerów.

Teraz pretendent nr 2 w wadze ciężkiej Siergiej Pawłowicz walczy z nr 4 Tomem Aspinallem o tymczasowy tytuł mistrza wagi ciężkiej w ostatniej chwili. Walka o wakujący tytuł wagi półciężkiej pomiędzy Jirim Procházką i Alexem Pereirą została przeniesiona na główną galę.

Była mistrzyni wagi słomkowej Jessica Andrade zmierzy się z Mackenzie Dern w kolejnej kluczowej walce na gali głównej.

To, czego karcie brakuje w mocy gwiazd, można po prostu nadrobić mocą, kropka.

Procházka (29-3-1) ma na koncie 25 zwycięstw przez nokaut, a Aspinall (13-3) ma 10. Pereira (8-2) jest byłym mistrzem UFC w wadze półciężkiej i wygląda na to, że zostanie mistrzem dwóch dywizji UFC zaledwie w swojej siódmej walce za promocję. Pereira walczył w głównym wydarzeniu gali UFC 281 w listopadzie zeszłego roku na gali MSG i pokonał Israela Adesanyę, zdobywając mistrzostwo kategorii 185 funtów. Brazylijski nokaut stracił tytuł z powrotem w kwietniu na rzecz Adesanyi.

UFC rozkręciło machinę szumu, aby nakręcić fanów na sobotę po ostatniej przetasowaniu, zauważając, że oznaczało to „czterech z najbardziej ekscytujących zawodników na świecie walczących o złoto UFC”.

Jednak nawet zawodnicy próbują znaleźć dreszczyk emocji w rywalizacji na MSG. „W ostatecznym rozrachunku, kolego, to zupełnie inna arena” – powiedział Aspinall.

Jeśli chodzi o pierwotne główne wydarzenie, walka może zostać przełożona nawet na przyszłe lato, w zależności od stanu zdrowia Jonesa.

Jones zakończył w marcu trzyletni urlop naukowy w UFC i przeszedł do najwyższej kategorii wagowej, aby udusić Ciryl Gane i zdobyć wakujący tytuł mistrza w głównym turnieju UFC 285. Jones powiedział po tej walce, że chce Miocica. Prezydent UFC Dana White powiedział, że zaproponowanie Miocicowi tymczasowej walki o tytuł byłoby „całkowitym brakiem szacunku”. Zatem Aspinall i Pavlovich będą walczyć, aby dowiedzieć się, kto tak naprawdę jest najgorszym zawodnikiem wagi ciężkiej w UFC. No wiesz, z wyjątkiem tych dwóch pozostałych facetów.

Oto przegląd głównych kart dwóch głównych walk oraz linii zakładów na każdą walkę według FanDuel SportsBook.

Spacer vs. Pereira, walka o tytuł do 205 funtów.

Pereira nie spieszył się z dotarciem do UFC po udanej karierze w kickboxingu. 36-letni zawodnik zadebiutował w UFC dopiero w listopadzie 2021 roku, a walkę o mistrzostwo pokonał Adesanyę już w czwartej walce. Trzy mecze później wraca po kolejną walkę o tytuł i – po zwycięstwie – nagle znajdzie się w towarzystwie największych brazylijskich zawodników w historii MMA.

„Nie znam kryteriów, według których można nazwać kogoś największym” – powiedział przez tłumacza. „Nie myślę o tym zbyt wiele. Po prostu wykonuję swoją pracę.

Zrobił to bardzo dobrze.

Procházka zdobył koronę UFC w wadze półciężkiej, pokonując Glovera Teixeirę w czerwcu 2022 roku. Procházka później doznał kontuzji barku, która przekreśliła zaplanowany rewanż o mistrzostwo i zmusiła go do rezygnacji z tytułu.

„To był właściwy wybór” – powiedział Procházka. “Przedstawienie musi trwać. Podział musi wciąż rosnąć.”

Procházka nie tylko nie walczył od zeszłego roku – nie przegrał nigdzie od 2015 roku, co obejmuje trzy zwycięstwa z rzędu w UFC.

Pavlovich vs Aspinall, tymczasowa walka w wadze ciężkiej.
Pavlovich (18-1) ma passę sześciu zwycięstw z rzędu, a Aspinall ma ogólny bilans 6-1 w UFC. W przeciwieństwie do Miocica, obaj zawodnicy wagi ciężkiej są w doskonałej formie, a ten może być porażką pomiędzy dwoma zawodnikami, którzy niespodziewanie uzyskają szansę na tymczasowy pas.

Tylko nie rób w tym czasie przerwy na toaletę.

Wszystkie siedem walk Pavlovicha w UFC (w tym porażka) kończyło się w pierwszej rundzie. Aspinall w swoich siedmiu walkach w UFC tylko raz przeszedł do drugiej rundy.

Nawet jeśli do powrotu Jonesa utrzymają tylko pozycję lidera dywizji, dla każdego zawodnika jest to szansa, aby dostać się na mapę i być czymś więcej niż tylko przypisem na karcie.


Nie można zapisać Twojej subskrypcji. Proszę spróbuj ponownie.


Twoja subskrypcja zakończyła się sukcesem.

„Nie jestem typem gościa, który poleci dookoła świata, podpisze kontrakt i pojawi się, jeśli nie sądzę, że wygram” – powiedział Aspinall, brytyjski zawodnik.Źródło

Previous articleZobacz Zakręcony piątkowy zjazd Jamiego Lee Curtisa i Lindsay Lohan
Next articleArabia Saudyjska gospodarzem szczytu arabsko-islamskiego mającego na celu „zjednoczenie wysiłków” w sprawie Gazy

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here