Brazylijczyk Alex Pereira świętuje po walce o tytuł wagi półciężkiej z Czechem Jirím Procházką podczas gali mieszanych sztuk walki UFC 295, która odbędzie się w niedzielę 12 listopada 2023 r. w Nowym Jorku. (AP Photo/Frank Franklin II)

NOWY JORK – Tom Aspinall siedział w szatni na kilka godzin przed walką o tytuł UFC, która odbyła się w ciągu kilku tygodni i tak naprawdę miał tylko jedną myśl:

„Co ja robię” – zadał sobie pytanie Aspinall.

Aspinall mógł to teraz powiedzieć: naciągnął mięsień w plecach i nie miał zbyt wiele na obozie przygotowawczym. Anglik w Nowym Jorku – wyszedł przy hicie Stinga – miał problemy z wizą. Aspinall musiał nawet odwołać zaplanowane wakacje z rodziną.

Co więc robił Aspinall? Spróbuj zdobyć mistrzostwo w swojej ósmej walce w UFC.

Alex Pereira serią łokci w głowę Jiríego Procházki zdobył wakujący tytuł mistrza UFC w wadze półciężkiej, a Aspinall został pierwszym brytyjskim zawodnikiem wagi ciężkiej, który zdobył złoto w walkach o tytuł UFC 295 w sobotni wieczór w Madison Square Garden.

„Brytyjczyk jest mistrzem świata” – powiedział Aspinall. „Teraz jestem najlepszy na świecie”.

Cóż, Jon Jones może mieć problem z takim dekretem.

Aspinall znokautował Siergieja Pawłowicza w pierwszej rundzie i zdobył tymczasowe mistrzostwo wagi ciężkiej na oczach wypełnionej publiczności, w tym byłego prezydenta Donalda Trumpa. Następnie Aspinall walczył o walkę o mistrzostwo w Anglii przeciwko Jonesowi.

„Daj mi moją wymarzoną walkę” – powiedział Aspinall. „Proszę, pozwól mi walczyć o swoje dziedzictwo”.

Walka o tymczasowy tytuł pojawiła się później w karcie po tym, jak Jones zerwał ścięgno piersiowe z kości podczas treningu pod koniec ubiegłego miesiąca. Potrzebował operacji, a jego obrona tytułu wagi ciężkiej przeciwko Stipe Miocicowi w Garden została odwołana.

Podczas gdy UFC czeka na powrót Jonesa, to Aspinall jest teraz posiadaczem złota.

„To były szalone 2 i pół tygodnia” – powiedziała Aspinall.

Jones pogratulował Aspinallowi w mediach społecznościowych, pisząc: „To był niesamowity występ!”

Jego łzawe świętowanie trwało dłużej niż walka. Aspinall potrzebował zaledwie 69 sekund, aby zdobyć swoje 11. zwycięstwo przez nokaut w karierze – w ośmiu walkach w UFC tylko raz dostał się do drugiej rundy – a potem upadł na płótno ze łzami w oczach. Aspinall zdobył kolejne prawa do świątyni Pawłowicza, co spowodowało, że Rosjanin upadł na płótno.

„To duży i przerażający facet” – powiedział Aspinall. „Nigdy w życiu nie byłem tak przestraszony jak walka z tym gościem. Ale mam też dużo mocy i wierzę w siebie. ”

Tom Aspinall UFC 295

Anglik Tom Aspinall (po lewej) wymienia ciosy z Rosjaninem Siergiejem Pawłowiczem podczas pierwszej rundy walki o tytuł wagi ciężkiej podczas gali mieszanych sztuk walki UFC 295, sobota, 11 listopada 2023 r. w Nowym Jorku. Aspinall wygrał walkę. (AP Photo/Frank Franklin II)

Aspinall owinął się wokół klatki, a fani wiwatowali na cześć nowego mistrza.

Niewiele później, podczas głównego wydarzenia, Pereira zdobył swoje drugie mistrzostwo UFC w zaledwie siódmej walce o awans. Pereira, który w listopadzie ubiegłego roku zdobył mistrzostwo wagi średniej na gali MSG, ciężko zranił Procházkę i walka została przerwana w drugiej rundzie o 4:08. Procházka wygrał 13 walk MMA z rzędu, w tym swoje pierwsze trzy w UFC.

Pereira został dziewiątym zawodnikiem w historii UFC, który zdobył mistrzostwa w dwóch kategoriach wagowych.

Dywizja półciężkiej pozostawała bez mistrza, odkąd Jamahal Hill zrzekł się tytułu w lipcu po kontuzji podczas meczu koszykówki. Hill był w Garden, aby oglądać walki.

Nie był jedynym nazwiskiem w domu.

Trumpa i muzyka Kid Rocka powitały wiwaty i okrzyki „USA! USA!” skandowali, gdy szli do swoich miejsc przy klatkach przed rozpoczęciem głównej karty. Prezydent UFC Dana White towarzyszył Trumpowi i Kid Rockowi i oglądał z nimi walki. Trump klaskał w dłonie z fanami i mieszał się z gośćmi.

Zawodnicy nie mogli nie zauważyć gwiazd w tłumie.

„Było tam kilka naprawdę odlotowych scen” – powiedział ze śmiechem Aspinall.

Była mistrzyni UFC w wadze do 115 funtów Jéssica Andrade przerwała passę trzech porażek z rzędu, wygrywając przez TKO z MacKenzie Dernem w 3:15 drugiej rundy. Andrade została pierwszą kobietą w historii UFC, która zdobyła cztery powalenia w jednej walce i zrównała się z Amandą Nunes pod względem większości zwycięstw w historii kobiet UFC (16).

UFC organizuje ważne wydarzenia w listopadzie w Madison Square Garden każdego roku (z wyjątkiem roku 2020), odkąd Nowy Jork zalegalizował MMA przed debiutem w 2016 roku. Conor McGregor, Georges St-Pierre i Daniel Cormier byli głównymi gwiazdami gali pay-per-view na MSG, a to zapowiadało się być może największym wydarzeniem głównym w historii – Jones bronił swojej korony wagi ciężkiej przeciwko Miocicowi.

Jones, znajdujący się na krótkiej liście wielkich zawodników MMA, w zeszłym miesiącu zerwał ścięgno podczas treningu i został zmuszony do wycofania się. Następnie White uznał, że walka o tymczasowe mistrzostwo jest poniżej poziomu zawodnika rangi Miocica. Dwukrotny mistrz wagi ciężkiej Miocic nie walczył od marca 2021 roku.

W zależności od stanu zdrowia Jonesa walka może zostać przełożona już na lato przyszłego roku.

„To jest walka, której chcą, to walka, która ma sens, to jest walka, która powinna się odbyć” – powiedział White.

Nawet bez przewidywanej walki firma miała powód do świętowania z udziałem 19 039 fanów i kwotą 12,4 miliona dolarów w MSG. UFC zajmuje obecnie trzy pierwsze miejsca w kategorii najwyższa bramka w Garden. Ponadto w niedzielę mija 30 lat od debiutanckiego wydarzenia firmy, UFC 1.

Sławny zawodnik UFC, Royce Gracie, wygrał trzy walki tej nocy w Denver w turnieju bez zasad, który był dopiero początkiem dla wartej miliardy dolarów firmy Endeavour, która obecnie jest światowym liderem w MMA.


Nie można zapisać Twojej subskrypcji. Proszę spróbuj ponownie.


Twoja subskrypcja zakończyła się pomyślnie.

UFC opierało się w równym stopniu na osobowościach, jak i na świetnych walkach, a pochodzący z Nowego Jorku i wracający do zdrowia narkoman Jared Gordon dał fanom w Garden powód do wiwatowania.

Gordon strzelił swojego pierwszego KO od 2017 roku, kiedy w walce przedliminacyjnej pokonał srebrnego medalistę olimpijskiego z 2016 roku Marka Madsena. Gordon otwarcie mówił o swoich problemach z narkotykami, przedawkowaniu i trudnościach z utrzymaniem czystości podczas brutalnej kariery w MMA. Miał nowy powód, aby docenić walkę w Nowym Jorku.

„Kiedyś strzelałem heroiną na Penn Station pod tym budynkiem” – powiedział. „Teraz walczę w tym i znokautuję chłopaków”.Źródło

Previous articleŚluby gwiazd roku 2023: gwiazdy, które w tym roku pobrały się
Next articleRewolucja w wyśmienitej kuchni w Budapeszcie

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here