Kai Ballungay z Ateneo wykonuje wsady przeciwko Adamsonowi. – Marlo Cueto/INQUIRER.net

MANILA, Filipiny — Tym razem Ateneo nie łamało serc, ponieważ w ostatnich sekundach Ateneo wykonał kluczowe zatrzymania, aby przetrwać Adamsona (62–58 lat) i odzyskać solowe czwarte miejsce w niedzielnym turnieju koszykówki mężczyzn UAAP sezonu 86 w Smart Araneta Coliseum.

Utrzymując jednopunktowe prowadzenie 59-58 po potrójnym golu Matthew Erolona dla Adamsona, obrońcy tytułu nie pozwolili Falcons na zdobycie gola, ponieważ Didat Hanapi na 4,1 sekundy przed końcem nie trafił w wymuszony skok ze skoczka.

Sean Quitvis został sfaulowany i podzielił swoje rzuty wolne, ale Joseph Obasa zebrał się w ataku, co doprowadziło do dwóch rzutów wolnych i przypieczętowało mecz na 3,3 sekundy przed końcem.

Blue Eagles przesunęli mecz przed Falcons 6-6.

Yetvis pokazał drogę Ateneo z 12 punktami i ośmioma zbiórkami. Obasa zdobył 10 punktów, trafiając 6 z 9 rzutów wolnych, a do tego miał osiem zbiórek i cztery bloki, natomiast Kai Ballungay również miał 10 punktów i osiem zbiórek.

Orły pokonały Sokoły pomimo popełnienia 21 strat i oddania zaledwie 36,5% celnych strzałów z gry.

Sean Yetvis Ateny UAAP

Sean Quitvis z Ateneo przeciwko Adamsonowi. – Marlo Cueto/INQUIRER.net

„To jest tak trudne, jak to tylko możliwe. Oczekujemy, że to będzie zespół Adamsona, to będzie sztab trenerski Adamsona. Po prostu cię zmiażdżą. I robią to każdemu. Walczą. Przeciwko nim nigdy nie jest łatwo. Chcę tylko pogratulować Nashowi [Racela] i jego sztabowi za trudny mecz” – powiedział trener Ateneo Tab Baldwin po podniesieniu się po rozdzierającej serce porażce z Adamsonem 74-71 w dogrywce w pierwszej rundzie w zeszłym miesiącu.

Ateneo stracił prowadzenie 42-32 na początku trzeciej kwarty, gdy Manzano i Hanapi spiskowali, aby rozpocząć serię 17-0 i prowadzić 49-42 Adamsona przed okresem wypłat. Jednak Blue Eagles zebrali się w ostatniej kwarcie, gdy Ballungay zakończył serię 10:3 i na sześć minut przed końcem zremisował do stanu 52.

Falcons odzyskali prowadzenie 55-52 po trzykrotnym cofnięciu się Montiego Montebona. Ale Jared Brown odpowiedział własną, zanim Obasa zdobył trzypunktową grę, a po rzucie wolnym Chrisa Koona dał przewagę Ateneo 59-55 na 3:16 przed końcem.

– Uważam, że zagraliśmy naprawdę dobrą pierwszą połowę. Zagraliśmy mądrze i twardo, więc to był mecz, na jaki liczyliśmy. Niska punktacja. Gdziekolwiek spojrzymy, mieliśmy przewagę. A potem znów w trzeciej kwarcie, naprawdę nie wiem, co będzie się działo w trzeciej kwarcie” – powiedział Baldwin. „To całkowicie psychiczne, a nie fizyczne. Musimy tylko dowiedzieć się, jaka jest formuła.

Trener Adamsona, Nash Racela, był rozczarowany sędziowaniem, gdy w siódmej minucie czwartego kwarty otrzymali rzut karny i nie wybili się z linii bramkowej, podczas gdy drużyna Blue Eagles oddała 8 z 15 celnych strzałów z charytatywnego paska tercji i zakończył mecz 16 z 31 celnych strzałów.

Falcons, którzy trafili tylko 8 z 10 z linii rzutów wolnych, nadal walczą o Final Four na dwa kolejne mecze przed końcem.

Montebon prowadził zespół z 13 punktami, a Arthur Calisay i Erolon dołożyli odpowiednio dziewięć i osiem trafień.

Wyniki:

Ateneo (62) – Quitvis 12, Obasa 10, Ballungay 10, Koon 8, Espinosa 7, Amos 6, Credo 4, Brown 3, Lazaro 2, Celis 0, Chiu 0, Wnuk 0.

Adamson (58) – Montebon 13, Calisay 9, Erolon 8, Magbuhos 7, Apple 6, Hanapi 6, Yerro 5, Ramos 2, Ojarikre 2, Barasi 0, Cañete 0, Colonia


Nie można zapisać Twojej subskrypcji. Proszę spróbuj ponownie.


Twoja subskrypcja zakończyła się sukcesem.

Wyniki ćwierćfinałowe: 18-13, 38-29, 42-49, 62-58Źródło

Previous article„Siostry żony” Kody Brown postanawiają KOLEJNY cios w pojednanie z Janelle
Next articleED aresztuje Amita Katyala w kraju rzekomym za oszustwa związane z pracą

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here