Home Sporty Texas A&M zwalnia Jimbo Fishera, a jego wykup ma zapłacić 76 milionów...

Texas A&M zwalnia Jimbo Fishera, a jego wykup ma zapłacić 76 milionów dolarów

7
0

Texas A&M zwolniła w niedzielę trenera piłki nożnej Jimbo Fishera, wysyłając go na emeryturę w ramach prawdopodobnie największego wykupu w historii sportów uniwersyteckich. Fisher odchodzi z rekordem 45-25 w ciągu sześciu sezonów w Aggies, w tym 6-4 tej jesieni.

Dyrektor lekkoatletyczny Ross Bjork ogłosił tę decyzję wkrótce po południu.

„Po bardzo dokładnej analizie wszystkich elementów związanych z futbolem Texas A&M zaleciłem prezydentowi Welshowi, a następnie kanclerzowi Sharpowi, że konieczna jest zmiana w kierownictwie programu, aby Aggie Football mogła w pełni wykorzystać nasz potencjał, a oni zaakceptowali moją decyzję ” – czytamy w oświadczeniu Bjork. „Doceniamy czas, jaki trener Fisher spędził w Texas A&M i życzymy mu wszystkiego najlepszego w przyszłych przedsięwzięciach”.

Texas A&M przegrała 10 z ostatnich 15 meczów przeciwko zespołom konferencyjnym Power Five i ma w sumie bilans 19-15 od sezonu covid 2020. Fisherowi pozostało osiem lat na przedłużeniu kontraktu podpisanego przed sezonem 2021, a wykup ma kosztować szkołę około 76 milionów dolarów.

Rada regentów szkoły zebrała się w czwartek, aby omówić przyszłość Fishera, a presja na College Station w dalszym ciągu rosła pomimo zwycięstwa drużyny Aggies nad stanem Mississippi 51:10 w sobotni wieczór.

Fisher podpisał przedłużenie kontraktu o 10 lat z gwarancją 95 mln dolarów w 2021 r., a umowa została zawarta częściowo ze względu na możliwość odejścia, aby objąć najwyższe stanowisko w LSU.

Oczekuje się, że Bjork spotka się z mediami w niedzielę o 17:00.

To najświeższa wiadomość, która będzie aktualizowana.

Źródło

Previous article7 najlepszych wspomnień gwiazd z 2023 roku
Next articleTysiące ludzi w Hondurasie maszeruje w ramach protestu antyrządowego

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here