Home Sporty Statystyki dowódców tygodnia: Sam Howell nabiera tempa

Statystyki dowódców tygodnia: Sam Howell nabiera tempa

8
0

Po zwycięstwie nad New England Patriots Washington Commanders (4-5) dzielą jedno zwycięstwo od 0,500 i jeden mecz od miejsca w play-offach, co jest zaskakujące, biorąc pod uwagę ich słabą grę przez większą część października. W tym tygodniu przemierzają cały kraj, aby zmierzyć się z zespołem Seattle Seahawks 5:3, który wrócił do domu i prawdopodobnie nie może się doczekać porażki 37-3 w Baltimore, najbardziej nierównej porażki Seattle od sześciu lat.

Jeśli Seahawks zagrają tak jak w ostatni weekend, Waszyngton będzie miał mnóstwo obszarów do wykorzystania, aby zapewnić sobie zwycięstwo. Jeśli jednak rozgrywający Geno Smith będzie wyglądał bardziej tak, jak w drugim tygodniu, kiedy Seahawks pokonali Detroit Lions na wyjeździe, obrona Waszyngtonu przejdzie pierwszy znaczący test, odkąd zespół sprzedał zawodników Monteza Sweata i Chase’a Younga, którzy podali gwiazdy.

Zajrzyjmy do statystyk, aby dowiedzieć się więcej o pojedynku.

Dowódcy to królowie Seattle (sezon zasadniczy) ligi NFL

W ciągu ostatnich kilku tygodni, po tym jak Waszyngton zmienił swoją wewnętrzną linię ofensywną i Tyler Larsen objął stanowisko środkowego, a Chris Paul zastąpił lewego obrońcę, wydawało się, że Sam Howell odzyskał równowagę. Żaden rozgrywający nie miał więcej podań w 8. i 9. tygodniu niż Howell 722. W sezonie jest drugi w NFL z 2471 podań. Tylko Kirk Cousins, który rzucił 2716 jardów w 2016 r. i 2474 w 2017 r., miał więcej jardów w pierwszych dziewięciu meczach sezonu dla Waszyngtonu.

Howell jest jedynym rozgrywającym w historii NFL, który w pierwszych 10 meczach w swojej karierze uzyskał wynik wynoszący co najmniej 66,0 jardów, rzucał na odległość co najmniej 2600 jardów i biegał na odległość co najmniej 190 jardów.

20,9 prób w biegu na mecz

krzykliwe liczby Waszyngtonu wymagają kontekstu. Howell rzucił piłkę częściej niż jakikolwiek inny rozgrywający w 9. tygodniu (353 próby, 39,2 na mecz). Według strony internetowej TruMedia, żadna drużyna nie osiągnęła średnio mniej szybkości na mecz niż Commanders (20,9 prób) ani żadna drużyna nie spieszyła się z mniejszą szybkością podczas wczesnych upadków (32,5%).

Nietrafione typy, złe oferty: jak dowódcom nie udało się zbudować składu

Kiedy jednak uda im się przejąć kontrolę nad piłką, dowódcy potrafią być skuteczni. Ich średnia wynosząca 4,3 jarda na prowadzenie plasuje się na dziewiątym miejscu w lidze. Na krótkich dystansach (trzy lub mniej jardów do końca) dowódcy zamienili 26 z 33 ataków na pierwsze próby, uzyskując najlepszy w lidze wskaźnik 78,8%.

30. miejsce pod względem współczynnika konwersji trzeciego stopnia

Seahawks notują jeden z najgorszych występów od lat po obu stronach boiska. W meczu przeciwko Ravens Seattle spisał się szczególnie fatalnie przy trzeciej próbie, zamieniając 1 z 12 prób zdobycia łącznej liczby prób w ciągu ostatnich dwóch tygodni do 5 z 24. W sezonie Seahawks wykorzystali jedynie 31,9 procent swoich trzecich prób, aby plasować się na pozycji lidera trzeci najgorszy zespół w lidze.

To dobrze wróży obronie Dowódców, która dobrze spisuje się po trzeciej próbie przeciwko Patriots. Waszyngton pozwolił tylko na trzy konwersje w 12 próbach i do 9. tygodnia zajmuje 16. miejsce w lidze pod względem współczynnika konwersji po trzeciej stracie przeciwnika na poziomie 39,5%.

Dobre również dla dowódców: Seahawks są równie słabi w defensywie po trzeciej próbie, a także zajmują trzecie miejsce w rankingu najgorszych drużyn pod względem współczynnika konwersji przeciwników (45,3 procent).

Źródło

Previous articleGwiazdy Marvela, które się spotykały
Next articleSurrealistyczne fasady amerykańskich klubów ze striptizem

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here