Członkostwo Sri Lanki Cricket (SLC) w Międzynarodowej Radzie Krykieta (ICC) zostało zawieszone ze skutkiem natychmiastowym z powodu ingerencji rządu.

Ministerstwo sportu Sri Lanki odwołało zarząd SLC i zastąpiło go komisją tymczasową w związku ze słabymi wynikami kraju na tegorocznych mistrzostwach świata, jednak Sąd Apelacyjny Sri Lanki wstrzymał decyzję o zwolnieniu.

„Zarząd ICC zebrał się dzisiaj i ustalił, że Sri Lanka Cricket poważnie naruszy swoje obowiązki członkowskie” – stwierdzono w oświadczeniu.

„W szczególności wymóg samodzielnego zarządzania swoimi sprawami i zapewnienia, że ​​rząd nie ingeruje w zarządzanie, regulację i/lub administrację krykieta na Sri Lance.

„Warunki zawieszenia zostaną ustalone przez Zarząd ICC w odpowiednim czasie.”

Sri Lanka wygrała tylko dwa z dziewięciu meczów na Pucharze Świata i zajmuje dziewiąte miejsce w tabeli obejmującej 10 drużyn.

(Zdjęcie: Daniel Pockett-ICC/ICC za pośrednictwem Getty Images)

Minister sportu Roshan Ranasinghe w oświadczeniu dla parlamentu z 3 listopada nazwał SLC „zdradzieckim i skorumpowanym”, w którym stwierdził, że członkowie zarządu powinni zrezygnować.

Po rezygnacji sekretarza SLC Mohana de Silvy i zwolnieniu zarządu Ranasinghe zastąpił ich komisją tymczasową, której przewodniczy były kapitan drużyny, zdobywca Pucharu Świata Arjuna Ranatunga.

Jednak obalony prezes SLC Shammi Silva złożył do sądu skargę przeciwko zwolnieniu i otrzymał dwutygodniowy nakaz zawieszenia, po którym nastąpi pełna rozprawa. Na początku tygodnia kwestię tę omawiano także w parlamencie Sri Lanki.

SLC wydała także oświadczenie w sprawie zarzutów Ranasinghe dotyczących przelewu 2 milionów dolarów (3,1 miliona dolarów) z jej rachunków, twierdząc, że zostały one wykorzystane wyłącznie na pokrycie kosztów operacyjnych i nie zostały przeniesione z rachunków.

„SLC otrzymuje fundusze i dochody ze sponsoringu w USD, które celowo przechowuje na naszych rachunkach w USD, aby lewarować wahania kursów wymiany” – stwierdził.

„Należy jednak zauważyć, że SLC musi regularnie prowadzić działalność na Sri Lance i wypełniać zobowiązania finansowe wobec interesariuszy, w tym dostawców.

„Aby pokryć te wydatki, SLC stosuje praktykę przelewania środków ze swojego rachunku w USD na rachunki w walucie lokalnej (LKR). Jest to praktyka stosowana od dawna, ponieważ SLC nie uzyskuje znaczących dochodów w walucie lokalnej.”

© AAPŹródło

Previous articleCo aktorzy wygrali w porozumieniu strajkowym SAG-AFTRA
Next articleNowy amerykański bombowiec strategiczny wykonuje pierwszy lot (WIDEO)

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here