Oczekuje się, że St. George Illawarra będzie drużyną pominiętą w Magic Round w 2024 r., ponieważ NRL przygotowuje się do ogłoszenia wyników losowania na początku przyszłego tygodnia.

Kluby zostały powiadomione o meczach u siebie w piątek, a pełny harmonogram zostanie opublikowany w poniedziałek.

Dodanie 17. drużyny od 2023 r. oznaczało, że jedna drużyna przegapi piłkarski karnawał w Brisbane, a Newcastle w tym roku będzie miało pecha.

Dzięki temu Knights mają gwarancję udziału w przyszłorocznym weekendzie pod namiotami, podobnie jak kluby z Queensland i każda z ośmiu drużyn mających umowy na organizację meczów.

Magiczna runda na stadionie Suncorp. (Zdjęcie: Ian Hitchcock/Getty Images)

To pozostawiło Dragons, którego zespół spodziewał się przegapić w 2024 roku.

Oczekuje się, że w innych miejscach Penrith i Melbourne zmierzą się w pierwszej rundzie starcia w wadze ciężkiej, a Wests Tigers prawdopodobnie się pożegnają.

„Tak właśnie jest” – powiedział trener Tygrysów Benji Marshall.

„Cokolwiek zostanie na nas rzucone, musisz sobie z tym poradzić, więc jeśli to będzie koniec rundy pierwszej, zgarniemy dwa punkty i przejdziemy do rundy drugiej”.

NRL potwierdziła również, że mecze All-Stars powrócą do Townsville w 2024 r., po raz pierwszy od trzech lat.

Spotkania mężczyzn i kobiet pomiędzy drużynami Maorysów i rdzennej drużyny odbędą się 16 lutego na stadionie Queensland Country Bank, nieco ponad dwa tygodnie przed rozpoczęciem sezonu męskiej ligi NRL.

Lokalizacja meczów All Stars zmieniała się ostatnio co roku i odbywają się one w Parramatta i Rotorua na Wyspie Północnej w Nowej Zelandii od czasu ostatniego meczu w Townsville.

To spotkanie w 2021 roku zasłynęło z remisu 10:10, w którym Latrell Mitchell kopnął gola z rzutu karnego w końcówce meczu, który zremisował i nie mógł zostać przedłużony do Golden Point.

„Nie ma lepszego sposobu na świętowanie rozpoczęcia sezonu” – powiedział o meczach dyrektor naczelny NRL Andrew Abdo.

„Cały tydzień zaangażowania społeczności, edukacji i wydarzeń kulturalnych jest wyjątkowy i bezkonkurencyjny w sporcie”.

Orzeczenie to nadchodzi po ogłoszeniu przez NRL losowania przedsezonowego wyzwania, które będzie rozgrywane w dwa weekendy między 15 a 25 lutego.

W ramach turnieju mecze zostaną rozegrane w Christchurch, Ipswich, Mackay, Queanbeyan, Mudgee oraz na Sunshine Coast, a także w bardziej zwyczajowych miejscach.

Zwycięska drużyna otrzyma nagrodę w wysokości 100 000 dolarów, a w zeszłym sezonie drużyna Sea Eagles wzięła udział w inauguracyjnej edycji.

Brisbane, Manly, South Sydney i Sydney Roosters zagrają w turnieju, ale prawdopodobnie będą musiały pokonać drużyny rezerwowe z najlepszymi drużynami w Las Vegas.

Jednakże panujący Premier Penrith nie wystąpi, ponieważ oczekuje się, że Panthers przybędą do Anglii na mecz World Club Challenge przeciwko mistrzowi Super League Wigan.

© AAPŹródło

Previous articleDwa obrazy, które latem 1921 roku były obsesją Picassa
Next articleOd sportu po muzykę – chilijska diaspora palestyńska gromadzi się, by wesprzeć Gazę

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here