Home Sporty Ron Rivera nadal nie pokazał, dlaczego zasługuje na pozostanie w Waszyngtonie

Ron Rivera nadal nie pokazał, dlaczego zasługuje na pozostanie w Waszyngtonie

10
0

Do końca sezonu Washington Commanders pozostało osiem meczów. To mnóstwo futbolu do rozegrania. A jednak prawie niemożliwe jest dostrzeżenie ścieżki, w której Ron Rivera nadzoruje skład na rok 2024, a Ron Rivera jest trenerem drużyny na rok 2024.

To nie jest liczenie strat, zanim zostaną zarobione. Rzeczywiście, zwycięstwo w niedzielę w Seattle spowodowałoby powrót Commanders do 0,500 i teoretycznie mogłoby wynieść ich na siódmą i ostatnią pozycję w fazie play-off w NFC.

Jak można określić czyjąkolwiek przyszłość zawodową, skoro przed nami jeszcze tyle meczów?

„Dla mnie wszystko jest przed nami” – powiedział w tym tygodniu Rivera. „Naprawdę w to wierzę.”

Z jego punktu widzenia – z zespołem 4-5, rozwijającym się rozgrywającym i rekordem 9-3 w listopadzie z Waszyngtonem – można myśleć rozsądnie. Ale tu jest napisane, że Rivera nie ma realistycznej i rozsądnej możliwości utrzymania pracy. Z pewnością nie jako car ds. personelu i budowania składu. Ale też nie jako główny trener na boisku.

To nie jest zakład przeciwko Commanderom w tę niedzielę przeciwko (równie średnim) Seahawks. Nie oznacza to też, że Waszyngton nie mógłby połączyć kilku zwycięstw, ponieważ zespoły Rivery robiły to o tej porze roku więcej niż raz.

Jest to raczej trzeźwa ocena wyników, jakie Rivera osiągnął w trakcie swojej kariery, potwierdzenie, że klubem zarządza nowy zarząd, i uzasadnione przypuszczenie, że nowy zarząd nie będzie patrzeć na produkty na boisku i mówić: „ Wyraźnie zmierzamy we właściwym kierunku.”

Pomyśl o tym. Zarzuty Josha Harrisa jako (wciąż) nowego właściciela franczyzy NFL w swoim rodzinnym mieście: Jasne, napraw wrażenia fanów. Ale napraw też piłkę nożną.

Rivera rozpoczął swój pierwszy obóz treningowy pod okiem Harrisa trzy i pół miesiąca temu, mówiąc: „Mam wiele do udowodnienia”. W połowie sezonu sytuacja się nie zmienia. Problem: zegar tyka, kalendarz się przewraca, a on tak naprawdę nie udowodnił niczego na temat tego, dlaczego zasługuje na pozostanie w drużynie w 2024 roku i później.

Nie chcę wiązać Harrisa z „Procesem” podjętym przez jego drużynę Philadelphia 76ers i mówić, że oznacza to, że zastosuje tutaj dramatyczny plan „przegrana-wygrana”. Nie można jednak tego całkowicie zignorować i sugeruje, że decydowanie o przywództwie zarówno w zakresie budowania składu, jak i coachingu będzie logicznym i analitycznym przedsięwzięciem.

Rivera spędził na ławce rezerwowych w Waszyngtonie przez 59 meczów. Ma 26-32-1. Jego pierwszym wyborem w drafcie był drugi ogólny wybór w 2020 roku, którego właśnie wymienił z San Francisco 49ers na wybór w trzeciej rundzie.

Gdzie powiesić kapelusz? Jeśli ten sezon będzie reprezentował przesłuchanie Rivery do Harrisa, jakie dowody Rivera może przedstawić swojemu nowemu szefowi, które wyraźnie pokazują, że zbudował solidne podstawy, a lepsze dni nadchodzą zarówno w bliższej, jak i odległej przyszłości?

„Po prostu myślę, że jeśli spojrzysz na to, co robimy i nadal jesteśmy konkurencyjni, to prawdopodobnie jest to obecnie najważniejsza rzecz” – powiedział Rivera. „Przeszliśmy wiele zmian, wiele rzeczy robimy inaczej i po prostu staramy się to połączyć. To znaczy, dla mnie najważniejszą rzeczą jest po prostu nadal ciężko grać i dawać z siebie wszystko, a przede wszystkim wygrać kilka meczów piłkarskich.

„To znaczy, prawda jest taka, że ​​chodzi o zwycięstwo. To najważniejsza rzecz, jaką można wyciągnąć z przesłuchania.”

Przynajmniej tę ostatnią część rozumie i to wyraźnie.

Jak zawsze, jeśli chodzi o ocenę kadencji Rivery, warto zwrócić uwagę na burzliwe czasy, w których podjął tę pracę – pandemia i narodowe rozliczenia przed wyścigiem, zanim zaczął tu trenować swój pierwszy mecz, kłopoty Daniela Snydera z NFL i Kongres bezlitosną czarną chmurą nad wszystkim, co zrobił zespół. Tyle przeszedł z godnością.

„Przede wszystkim człowiekiem, jakim jest” – powiedział doświadczony rozgrywający Logan Thomas. „Jest z tobą szczery. Nie będzie niczego osładzał.

„Jest niezwykle przejrzysty w stosunku do zespołu, jeśli chodzi o jego oczekiwania” – powiedział gwiazdor Terry McLaurin. „Kiedy wychodzimy na boisko, wiemy, czego się od nas oczekuje na treningach, jak podchodzimy do budynku i na spotkania zespołu, jak mamy się prezentować”.

Tego rodzaju spójność i przejrzystość mają znaczenie dla profesjonalnych sportowców. Dobrze na Riverze.

A teraz wracamy do zwycięstwa.

Wiemy już, kim jest Rivera jako trener. Kiedy został zatrudniony przed sezonem 2020, skupiłem się na najlepszych wynikach Rivery z dziewięciu sezonów w Karolinie: 12-4 w 2013, 15-1 w 2015 i 11-5 w 2017.

Zatrudnienie nowego piłkarskiego cara powinno samo w sobie napawać optymizmem, ale najważniejszym powodem do wskazania pozytywów był fakt, że te sezony Panthers bezpośrednio kontrastowały z tym, co było możliwe w Waszyngtonie. W tym miejscu przypominamy wszystkim, że od tamtej pory Waszyngton nie zanotował sezonu z 11 lub więcej zwycięstwami – mówisz poważnie? — 1991.

Nie było więc przesadą przyznanie, że nowy trener Waszyngtonu wielokrotnie dokonywał czegoś, czego Waszyngton nie robił przez trzydzieści lat. Ale w tym przypadku skupienie się na wysokich tonach oznaczało przeoczenie całego towarzyszącego im smrodu. A teraz, w połowie czwartego sezonu w Waszyngtonie, to nie najlepsze wyniki udało się powtórzyć. To smutek.

Każdy średniozaawansowany specjalista Rivera może przytoczyć statystyki: W ciągu 11 pełnych sezonów w NFL – nie licząc tegorocznych 4-5 i 5-7, które zanotował przed zwolnieniem w Karolinie w 2019 roku – Rivera miał dwa razy 6-10, 7- 8-1 raz, 7-9 trzy razy, 7-10 raz i 8-8-1 raz. Ziewać. W swoich trzech zwycięskich sezonach w 28 meczach przekroczył 0,500. We wszystkich pozostałych sezonach jego wynik w 21 meczach był poniżej 0,500.

To nie jest mała próbka. To wzór, udokumentowane osiągnięcia.

Ten czy to sezon, który zmusi Harrisa do przeoczenia wszystkich dowodów?

Parse Rivera argumentuje, że powinien trzymać się nieco dalej. „Dużo zmian, wiele rzeczy, które robimy inaczej” to bezpośrednie nawiązanie do mianowania Sama Howella na rozgrywającego, który miałby poprowadzić nowy atak, wyznaczonego przez koordynatora pierwszego roku Erica Bieniemy’ego. Najnowsze trendy są pozytywne dla obu stron.

Jednak prośba o więcej czasu na maksymalizację ataku jest próbą ukrycia tego, jak bardzo Rivera i jego biuro — kierowane przez Martina Mayhewa i Marty’ego Hurneya — schrzanili ofensywę przez pierwsze trzy sezony. Aha, a obrona? Zajmuje 29. miejsce pod względem liczby jardów na grę, 30. pod względem punktów dozwolonych na mecz i 28. pod względem liczby jardów na mecz.

Ale panie Harris, potrzebujemy tylko więcej czasu?

Oglądajcie dowódców w niedzielę i kibicujcie im – nawet jeśli straty oznaczałyby lepsze wybory w drafcie dla kogokolwiek, komu powierzono ich dokonanie w przyszłości. Ale jeśli będziesz wspierać swój zespół, podejdź realistycznie także do tej przyszłości. Nic w przeszłości Rivery nie wskazuje na to, że ma zamiar złożyć ostatnie elementy życiorysu, który zmiażdży jego nowego szefa. Być może jeszcze wiele futbolu przed nami, ale wiele futbolu jest też za nami, a te dowody są potępiające.

Źródło

Previous article„Klątwa” bada, w jaki sposób HGTV może zrujnować Ci życie
Next articlePolicja przeskanowała publiczność na koncertach Beyoncé i Harry’ego Stylesa pod kątem pedofilii, korzystając z technologii rozpoznawania twarzy

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here