Home Sporty Przyszłość Shohei Ohtaniego wisi nad niemożliwym do zatrzymania sezonem baseballowym

Przyszłość Shohei Ohtaniego wisi nad niemożliwym do zatrzymania sezonem baseballowym

9
0

SCOTTSDALE, Arizona — W tym tygodniu rozpoczęła się zima Shohei Ohtani. Pod wieloma względami wyglądało to dokładnie tak, jak lato w Ohtani, a nawet wiosna w Ohtani lub którykolwiek z ostatnich kilku lat, odkąd japońska gwiazda dwustronnej drużyny pojawiła się jako coś, czego baseball nigdy nie widział.

Reporterzy na spotkaniach dyrektorów generalnych pytali dyrektorów zespołów MLB o przyszłość wolnego agenta, a dyrektorzy zespołów za wszelką cenę unikali udzielania szczegółowych odpowiedzi. Nieoficjalnie i poza zasięgiem kamer dyrektorzy spekulowali między sobą na temat tego, ile Ohtani dostanie i jak może to uzyskać, jak może wyglądać transakcja i czego dokładnie chce Ohtani. I jak zawsze jego agenci zachowywali milczenie, nie chcąc dawać wskazówek, które mogą przerodzić się w całkowicie błędne przekonania, dopóki nie zostanie ujawniona oficjalna prawda.

Tymczasem na zebraniach dyrektorów generalnych kręciły się koła baseballu, co wywołało niepokój: około 30 członków ligi MLB i dyrektorów drużyn z kilkuset zgromadzonych w Scottsdale w tym tygodniu zachorowało na jakąś dolegliwość żołądkową, chociaż od środy żaden z przypadków nie został uznany za poważny. I nawet to nie powstrzymało odejść poza sezonem.

Po niezapomnianym roku Yankees i Red Sox nie mogą się doczekać, aby ponownie zostać tytanami

W środę po południu Los Angeles Angels ogłosili zatrudnienie Rona Washingtona na swojego menadżera. Oczekuje się, że Anioły zrobią ogromny nacisk, aby zatrzymać Ohtaniego, nawet jeśli borykają się z niedociągnięciami organizacyjnymi, które uniemożliwiają im awans do sezonu posezonowego od 2014 roku. W Waszyngtonie zyskują ukochanego baseballistę, który wcześniej zarządzał drużyną Texas Rangers przez prawie siedem sezonów i doprowadził ich do dwóch proporczyków i trzech występów posezonowych w kadencji, która zakończyła się jego rezygnacją z powodów osobistych. Później dał się poznać jako kluczowy element rozwoju molocha Atlanta Braves, stając się najwybitniejszym trenerem bramkowym w sporcie, gdy Braves zbudowali najmocniejsze i najstabilniejsze pole bramkowe w baseballu.

„On jest wszystkim, czego można chcieć. Zasługuje na tę szansę” – powiedział dyrektor generalny Braves Alex Anthopoulos. „To dla nas ogromna strata. Podkreślam, wielkie litery, pogrubienie, kursywa i to wszystko. Ale spędziłem z nim sześć lat i nie wyobrażam sobie, że będę w pobliżu innego takiego faceta przez całą moją karierę.

Nie jest jasne, jaki dokładnie wpływ zatrudnienie w Waszyngtonie na myślenie Ohtaniego będzie miało, jeśli w ogóle, to. Ale cień Ohtaniego jest tak rozległy, że wydawało się, że tym pytaniem zabarwił prawie wszystko, co wydarzyło się w tym tygodniu.

Na przykład prezes drużyny baseballowej Phillies, Dave Dombrowski, powiedział w środę, że rozmawiał z Bryce’em Harperem i zdecydował, że wieloletni zapolowy zostanie ich pełnoetatowym pierwszym bazowym w przyszłym sezonie. Harper awansował na pierwsze miejsce po powrocie z operacji Tommy’ego Johna, zastępując miejsce pozostawione przez długoletniego pierwszego bazowego Filadelfii Rhysa Hoskinsa, który doznał kontuzji kolana późnym wiosennym treningiem. Jednak teraz, ponieważ Phillies mają Kyle’a Schwarbera jako wyznaczonego pałkarza i mnóstwo zapolowych postaci, takich jak Nick Castellanos, Brandon Marsh, Johan Rojas i inni, Harper na początku rozsądniej było trzymać się dalej.

„Im więcej o tym rozmawiamy wewnętrznie, tym bardziej uważamy, że to dobra sytuacja dla nas i dobra dla niego” – powiedział Dombrowski, potwierdzając, że zadzwonił do Hoskinsa, który jest wolnym agentem, aby poinformować go o decyzji.

Dla Phillies to wystarczająca wiadomość. Ale remis w sprawie Ohtani jest jasny: Ohtani, który dwa miesiące temu przeszedł operację łokcia, nie będzie mógł grać na boisku w przyszłym roku. Będzie mógł pełnić funkcję wyznaczonego pałkarza dopiero w 2024 roku w drużynie, która zdecyduje się go pozyskać. Jeśli Phillies na początku będą mieli Harpera i planują, że Schwarber będzie ich pełnoetatowym DH – cóż, mogą nie mieć wystarczającej liczby at-batów, co może sprawić, że będą mniej chętni do wydawania pieniędzy na Ohtaniego, co może zająć co najmniej jednego zespół dużego rynku wykluczony z rywalizacji, jeśli w ogóle brał w nim udział. Opinie na temat tego, kto prowadzi w loterii, są zazwyczaj różne, dlatego każdy ruch wydaje się w jakiś sposób łączyć.

Przykład: Scott Boras przyznał w środę, że jego gwiazdorski klient, JD Martinez, który jest również wolnym agentem, prawdopodobnie również będzie w jakiś sposób powiązany z losem Ohtaniego.

„Nie oczekuję, że będą w tej samej drużynie” – powiedział z uśmiechem.

„W tym wszechświecie niektóre zespoły miały warunek „jeśli tego nie zrobimy”. [sign Ohtani], jeśli to zrobimy, ponieważ takie jest stanowisko” – powiedział Boras. „Co jest logiczne.”

Już w zeszłym sezonie poza sezonem, kiedy Dodgers podpisali z Martinezem roczną umowę w celu obsadzenia ich miejsca w DH, niektórzy obserwatorzy z branży wytyczyli granice potencjalnej pogoni za Ohtanim w tym roku. Dając Martinezowi roczną umowę, zapewnili sobie miejsce u wyznaczonego pałkarza, kiedy Ohtani będzie mógł je obsadzić. Ponieważ wydaje się, że Dodgers mają zasoby finansowe, aby sfinansować ogromny kontrakt, jaki ma otrzymać Ohtani, a także ponieważ dopuścili się wielu rozczarowujących odejść z zespołu po sezonie z rzędu, wielu przedstawicieli branży uważa ich za najbardziej logiczne rozwiązanie.

„Myślę, że jest mnóstwo zespołów, które będą zainteresowane tymi różnymi zawodnikami” – powiedział dyrektor generalny Dodgers Brandon Gomes, gdy przedstawiono mu pomysł, że z tych powodów oraz ze względu na znajomość Los Angeles Ohtaniego mogą mieć przewagę. Myślę, że będziemy tam razem z innymi zespołami.

W środę, podobnie jak przez większą część tego tygodnia, poprzedniego miesiąca, a nawet ostatniego roku, Dodgersowie rzeczywiście byli tam, razem z pozostałymi 29 drużynami w baseballu: zajmowali się zwykłymi sprawami baseballu, jednym okiem skupionym na swoim franczyzy, a drugi mocno skupił się na Ohtanim.

Źródło

Previous articleCzy prequel Igrzysk Śmierci może odzyskać magię box office YA w Lionsgate?
Next articleWłaściciele mieszkań pamiętają strach przed budynkami

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here