Strażnik Magnolii Jio Jalalon. – OBRAZY PBA

Trener Chito Victolero przyznaje, że Magnolia wciąż ma szansę na poprawę, nawet po ogromnym powrocie przeciwko Barangayowi Ginebrze, dzięki czemu Hotshots stali się jedyną niepokonaną drużyną w Pucharze Komisarza PBA.

„Musimy tylko przypomnieć naszym zawodnikom, żeby zaczynali silnie i kończyli silniej” – powiedział Victolero przed meczem z NLEX o 20:00 w Philsports Arena w Pasig City.

Victolero ma nadzieję, że Hotshots usłuchają jego wezwania w piątek i spróbują perfekcyjnie rozpocząć pięć meczów przeciwko Road Warriors, którzy niedawno dokonali zmiany importu, aktywując ważny tryb, który miał przerwę z powodu kontuzji.

NLEX na papierze i w rankingach nie dorównuje Ginebrze, którą Magnolia w oszałamiający sposób pokonała 93-91, pomimo fatalnego początku, który sprowadził Hotshots na 26-punktowy deficyt. To zwycięstwo przedłużyło passę Hotshots bez porażki do 15 meczów, wliczając przyczepę wystawową nazywaną PBA On Tour poza sezonem.

Victolero nadal jednak chce poprawić występ swojego zespołu przed piątkowym meczem.

– Naprawdę zagraliśmy źle w pierwszej połowie [against Ginebra] i możemy temu zaradzić” – powiedział Victolero. „Właściwie rozwiązaliśmy ten problem w meczu z NorthPort, ale nasze złe nawyki znów wyszły na jaw”.

NLEX chce strzelić gola i dać Magnolii pierwszą porażkę od marca w ćwierćfinale ubiegłorocznego Pucharu Gubernatorów, a Stockley Chaffee przejmuje rolę importera od Thomasa Robinsona.

Nie można zapisać Twojej subskrypcji. Proszę spróbuj ponownie.

Twoja subskrypcja zakończyła się sukcesem.