CNN

Prezydent Ultimate Fighting Championship (UFC). Dana White powiedział, że nie spodziewa się kary po tym, jak na początku tego miesiąca pojawiło się wideo przedstawiające jego fizyczną kłótnię z żoną. White podzielił się tą opinią w środę podczas dnia medialnego gali UFC Fight Night 217.

Zapytany, czy spodziewa się reperkusji ze strony firmy, White odpowiedział: „Jakie powinny być reperkusje? Ty mi powiedz. Biorę 30 dni wolnego? Jak mnie to boli?

„Moje odejście szkodzi firmie, moim pracownikom i zawodnikom. To mnie nie boli.

„Jaka jest moja kara? Oto moja kara: muszę chodzić bez względu na to, jak długo żyję… i tak mnie teraz nazywają.

„Karą jest to, że to zrobiłem i teraz muszę się z tym zmierzyć”.

Na nagraniu uzyskanym przez TMZ widać, jak White i jego żona Anne kłócą się przed wymianą klapsów w nocnym klubie w Cabo San Lucas w Meksyku w sylwestra. Ani White’owi, ani jego żonie nie postawiono zarzutów prawnych w związku z tym incydentem.

White twierdzi, że odbyły się rozmowy między nim, dyrektorem naczelnym Endeavour i właścicielem UFC, Arim Emanuelem, a nadawcą ESPN na temat tego, jakie działanie byłoby właściwe.

„Odbyliśmy wiele rozmów wewnętrznie – z Arim, z ESPN – nikt nie jest zadowolony” – powiedział 53-latek. „Nikt nie jest z tego powodu szczęśliwy. Ja też nie. Ale tak się stało.

White powiedział również, że nie szuka usprawiedliwień dla swojego zachowania i powtórzył swoje stanowisko w sprawie przemocy domowej.

„Nigdy nie ma wymówki… Nie ma na to obrony i ludzie nie powinni mnie w tej sprawie bronić, bez względu na wszystko”.

W poniedziałek Kalifornijski Klub Legislacyjny Kobiet napisał list otwarty do Emanuela i Endeavoura, wzywając do zastąpienia White’a na stanowisku prezydenta UFC.

„Biorąc pod uwagę wcześniejsze uwagi pana White’a dotyczące przemocy ze strony partnerów domowych, wierzyliśmy, że Endeavour i UFC podzielają to zobowiązanie na rzecz bezpieczeństwa, szacunku i odpowiedzialności” – czytamy w liście.

„A jednak widzieliśmy wideo prezydenta UFC Dany White’a, na którym uderza swoją żonę podczas uroczystości sylwestrowej… Byliśmy przerażeni. To było co najmniej niepokojące. Przez kilka dni od premiery tego wideo milczałeś.

„Wzywamy do natychmiastowego usunięcia pana White’a ze stanowiska prezydenta UFC”.

CNN poprosiło Endeavour o komentarz, ale nie otrzymało natychmiastowej odpowiedzi.

ESPN, poproszony o komentarz, wydał jedynie krótkie oświadczenie, w którym stwierdził: „Relacjonujemy tę historię na naszych platformach od chwili, gdy się zepsuła i nadal będziemy to robić”.

TBS przełożyło premierę reality show Dany White’a – Power Slap: Road to the Title – o tydzień, na 18 stycznia. TBS i CNN są częścią sieci Warner Bros. Discovery.

Źródło

Previous articleScena po napisach „The Marvels” to duży spoiler
Next articleINQToday: Chińskie statki odpaliły armatki wodne, blokując misję zaopatrzenia PH na zachodnim Morzu Filipińskim

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here