Niecałe 10 miesięcy po przegranej z australijskim rugby cenionym młodym strzelcem Josephem Suaalii, Sydney Roosters mogą planować zemstę po umówieniu się na spotkanie z gwiazdą Wallabies Markiem Nawaqanitawase.

23-letni skrzydłowy Wallabies spotka się w przyszłym tygodniu z urzędnikami Roosters, w tym z głównym trenerem Trentem Robertsonem, w sprawie potencjalnej zmiany kodu.

Ponieważ Suaalii opuści potężny klub NRL pod koniec przyszłego roku i dołączy do Waratahs, a doświadczony skrzydłowy Daniel Tupou zbliża się do końca swojej kariery, Roosters szukają kolejnego zewnętrznego obrońcy.

Mark Nawaqanitawase jest celem potężnego klubu NRL Sydney Roosters. (Zdjęcie: Mackenzie Sweetnam/Getty Images)

Nawaqanitawase wygasa kontrakt z końcem przyszłego roku, po podpisaniu rocznego przedłużenia na początku tego roku, a Roosters rozważają skrzydłowego mierzącego 192 cm i 100 kg.

Jak na ironię, gwiazdorski skrzydłowy, który miał przełomowy sezon w 2022 r., a następnie rozpoczął karierę w 2023 r., nie ma kontraktu tylko dlatego, że Rugby Australia zachęciło Nawaqanitawase do podpisania przedłużenia jedynie o rok.

Stało się tak w dużej mierze dlatego, że RA miało nadzieję, że przejdą przez nowy system zawierania kontraktów, w którym gracze reprezentujący interes narodowy są podpisywany przez organ krajowy. Nadal tego nie zrobili.

Menedżerowie kontraktowi RA nie spodziewali się, że Suaalii zostanie zwabiony transakcją wartą szacunkowo 1,5 miliona dolarów.

Rzeczywiście, ogromny trzyletni kontrakt Suaalii dopiero będzie odczuwalny.

Mega transakcja Josepha Suaalii wkrótce będzie miała wpływ na australijskie rugby. (Zdjęcie: Mark Kolbe/Getty Images)

Po znakomitym zakończeniu roku 2022 i dobrym roku 2023 Nawaqanitawase zarobi w 2024 roku ponad 500 000 dolarów.

Nawaqanitawase w sposób naturalny wskaże umowę Suaalii, gdy jego kierownictwo rozpocznie rozmowy z RA w nadchodzących miesiącach.

Po tym, jak Nawaqanitawase był jednym z niewielu jaśniejących światełek fatalnego roku, podczas omawiania swojego kolejnego kontraktu będzie mógł wskazać dorobek, w tym jednego z najlepszych talentów powietrznych na świecie.

Nawaqanitawase wrócił do Australii dopiero w tym tygodniu po podróży po Europie po wcześniejszym wyjściu Wallabie z Pucharu Świata.

Rozumie się, że nie wyraził chęci opuszczenia gry dla XV graczy, ale jest otwarty na wysłuchanie, co mają do powiedzenia Roosters.

Jednak biorąc pod uwagę kampanię brytyjskich i irlandzkich Lions oraz domowe mistrzostwa świata na horyzoncie, jest mało prawdopodobne, że Nawaqanitawase zostanie zwabiony.

Mimo to jest to ostrzeżenie dla RA, aby zaprowadził porządek w domu.Źródło

Previous articleTrzęsienie ziemi o sile 4 wstrząsa Quezon
Next articleJak poważna jest epidemia choroby w Gazie podczas wojny izraelskiej?

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here