LAS VEGAS — Sezon drużyny New York Jets zamienił się w grę Mad Libs. Być może zmień kilka rzeczowników lub przymiotników tu i ówdzie, ale ostatecznie historia pozostanie taka sama.

Obrona gra dobrze. Przestępca nie może kończyć przejazdów. Atak nie trafia do strefy końcowej. Zach Wilson podejmuje zaskakujące decyzje. Greg Zuerlein ma zajęty dzień, kopiąc do kosza z gry, co jest jedynym powodem ataku. Thomas Morstead ma pracowity dzień, grając piłką, ponieważ atakujący nie mogą stale przenosić piłki. Kary zabijają dyski. Obrona robi swoje. Jets nadal są w grze. To koniec.

Robert Saleh na konferencji prasowej po meczu nawołuje do samookaleczeń, ale uważa, że ​​Jets są blisko. Nie będzie winił rozgrywającego ani koordynatora ataku. Zawodnicy defensywni gryzą się w języki i rozmawiają o tym, jak zespół by zwyciężył, gdyby tylko sami zdobyli punkty lub utrzymali przeciwników na zero zamiast 3, 6, 10 czy 16. Ofensywnym zawodnikom brak słów.

Spłucz, powtórz. Wszystko jest takie samo – i nie wydaje się, aby Salih miał ochotę dokonać zmian, które mogłyby sprawić, że ofensywa stanie się kompetentna. Nie wystawi Wilsona na ławkę rezerwowych. Nie odbierze wezwań koordynatora ataku Nathaniela Hacketta. Jets przegrali w niedzielę z Raiders 16:12. Zespół był tak dysfunkcyjny, że kilka tygodni temu zwolnił głównego trenera, dyrektora generalnego i koordynatora ataku, a jego defensywa była jedną z najgorszych w lidze, a debiutant w czwartej rundzie zaczynał na pozycji rozgrywającego. . I było tak samo jak zawsze.

GŁĘBIEJ

Jets spadają na Raiders, Zach Wilson rzuca kosztownym późnym INT

Jeśli Salih nie zamierza przejąć sterów ataku Jets i nie zrobi wszystkiego, co konieczne, aby to naprawić, zanim sezon rozpłynie się w nicość – kolejny rok bez play-offów, jak wiele wcześniej – to być może gracze będą musieli sami przejąć kontrolę nad sytuacją.

„Zapytali mnie dzisiaj: czy możesz rozmawiać z mediami?” „Tight End” – powiedział po meczu Tyler Conklin. „Powiedziałem: tak, przemówię, ale czego oczekujecie, że powiem? O to właśnie chodzi, w tym momencie jest to pobity rekord. Musimy to rozgryźć. Nie możemy tu ciągle chodzić i robić tego w kółko. Zaniechanie obrony oznacza upadek naszej drużyny. Chciałbym mieć odpowiedzi na pytania (reporterów) dotyczące tego, dlaczego nie możemy zdobywać punktów w czerwonej strefie, dlaczego mieliśmy dużo kar i tym podobne, ale tak naprawdę nie ma dobrej odpowiedzi, którą mógłbym wam dać, poza tym, że musimy rozwiąż to do cholery.

W niedzielny wieczór Jets strzelili gola w pierwszych trzech przejazdach, wszystkie trafiając z gry. Następnie wykonali pięć kolejnych przejazdów, po czym padł kolejny gol z gry, przechwyt Wilsona, a w ostatniej jeździe zabrakło czasu. Jets nie zdobyli przyłożenia od 11 kwart. W dziewięciu meczach zdobyli 13 ofensywnych przyłożeń. Wilson rzucił jedno podanie przyłożenia w swoich ostatnich pięciu meczach i pięciu w sezonie. Dla porównania Josh Dobbs zdobył sześć przyłożeń w dwóch meczach w ciągu 12 dni, odkąd został sprzedany do Vikings. Na koniec niedzielnego meczu Jets mieli pięć puntów, cztery celne rzuty z gry, osiem rzutów karnych, 14 pierwszych upadków i zero przyłożeń. Pięć z tych pierwszych upadków miało miejsce w dwóch ostatnich przejazdach meczu.

„To frustrujące” – stwierdził biegacz Breece Hall. „Mówię to od pierwszego tygodnia”.

Po meczu skrzydłowy Garrett Wilson wydawał się zrozpaczony emocjonalnie, bliski łez.

„Nie wiem, co chcecie, żebym powiedział” – powiedział Wilson. „Jestem tym zmęczony, stary. Chcę grać lepiej. Ofensywa chce grać lepiej. Co tydzień staramy się, żeby tak się stało. To frustrujące.”

Pierwsze słowa, które wyszły z ust Saleha na konferencji prasowej po meczu, były tymi samymi, które wypowiadał niemal co tydzień: wygrana czy przegrana. Wszyscy chcą wiedzieć, dlaczego jego ofensywa w jakiś sposób pogorszyła się od zeszłego roku, kiedy rozstał się z Mikiem LaFleurem jako koordynatorem ofensywy i przebudował sztab trenerski ofensywy.

Wymyślił wiele wymówek. Jets nie byli w stanie znaleźć żadnego rozwiązania.

„Najtrudniejszą częścią jest dla mnie oglądanie meczu – łatwo jest mi spojrzeć na osoby odpowiedzialne za grę, głównego trenera, rozgrywającego” – powiedział Saleh. „Ale my poruszamy piłką. Dzisiaj przenieśliśmy piłkę. Ale to tylko kary, kary na linii O, kary w ciasnych końcówkach, kary za uciekanie. Po prostu głupie, głupie rzeczy, które musimy posprzątać, bo inaczej to się nie zmieni. Możemy jednak to uporządkować i przynajmniej dać sobie szansę na czystą grę w piłkę, aby zobaczyć, jak to wygląda. Nadal wierzę, że będzie wyglądać całkiem nieźle.

Raz w niedzielę Jets dotarli do czerwonej strefy i nie dokonali konwersji. Takie są obecnie oczekiwania w przypadku najgorszego wykroczenia w czerwonej strefie w lidze NFL. Jednak obrona po raz kolejny wykonała swoje zadanie, a kolejny imponujący występ poszedł na marne. Raiders przegrywali 5 z 15 przy trzeciej próbie, rozgrywający Aidan O’Connell rzucił w drugiej połowie na 153 jardy, a Jets bez chwytu utrzymali skrzydłowego Davante Adamsa. Wymusili dwie straty, w tym wymuszoną faul pod koniec czwartej kwarty, aby stłumić potencjalną passę Raiders. Następnie Zach Wilson odwrócił się i oddał im piłkę, telegrafując podanie do skrzydłowego Allena Lazarda, pozwalając obrońcy Robertowi Spillane’owi wskoczyć przed piłkę i wykonać przechwyt decydujący o meczu.

Wilson nie był problemem w niedzielę, ale pozostaje problemem. Wilson rzucił na 263 jardy, ale w dwóch ostatnich przejazdach trafił 92 jardy. Nawoływanie do zabawy nie sprzyjało mu – czasami wydawało się, że Hackett bał się pozwolić Wilsonowi na cokolwiek innego, jak tylko przekazać sprawę lub sprawdzić. Breece Hall po trzech złapanych rzucił 47 jardów, ale trafił w bramkę dopiero w czwartej kwarcie, mimo że z piłką w rękach jest najbardziej dynamicznym zawodnikiem drużyny Jets.

„Zdecydowanie musimy się temu przyjrzeć” – powiedział Salih.

Obrona Jets, która według TruMedia zajmuje trzecie miejsce w lidze NFL pod względem oczekiwanej liczby dodanych punktów i siódme pod względem dozwolonych punktów, jest utrzymywana na niemożliwym poziomie. Jeśli straci jakiekolwiek punkty lub nie zdobędzie żadnego własnego, Jets prawdopodobnie przegrają. Oni też to wiedzą. To nie jest obrona drużyny 4-5. To obrona na poziomie play-offów, w której występuje średni atak.

„Nie powiem, że to zaskakujące” – powiedział obrońca Sauce Gardner o rekordzie 4-5. „Nie gramy futbolu uzupełniającego. To po prostu fakt. To wcale nie jest niespodzianka.”

Obrona wie, że grając w ten sposób, ma zerowy margines błędu.

„Tak, ale w ten sposób jesteśmy szkoleni” – powiedział Gardner. Trener jest taki, że jeśli nie potrafią strzelić gola, nie wygrają. Kiedy to akceptujesz, zawsze to na siebie nakładamy.

Saleh może nie chcieć zmian, ale wygląda na to, że gracze są na to gotowi. W tym tygodniu może to mieć formę spotkania „tylko dla graczy”, stereotypowego spotkania drużyn, które rozpadają się w szwach.

„Tak, wszystko jest na stole” – powiedział Garrett Wilson. „Próbujemy to rozgryźć. Widzę, że coś takiego wkrótce się skończy, bo musi. Wezmę to na siebie. Mamy w szatni kilku chłopaków, którzy wiedzą, jak prowadzić. Zobaczymy, jak to będzie wrócić do Nowego Jorku, o czym będziemy rozmawiać. Musimy coś zrobić.”

Conklin poszedł dalej.

„Zdecydowanie jesteśmy w punkcie, w którym trzeba coś zrobić” – powiedział Conklin. Nie możemy wkroczyć w przyszły tydzień, rzucać piłką i mieć nadzieję, że będzie lepiej. Nie wiem, co musimy zrobić, ale musimy coś zrobić w tym tygodniu, aby znaleźć się na tej samej stronie.

To już 11. tydzień. Jets rozegrali dziewięć meczów. Przestępstwo jest teraz gorsze niż wcześniej. To powinna być drużyna grająca w play-offach. Zamiast tego Jets przegrywają z Raidersami i ledwo pokonują Giants.

„To cholernie frustrujące” – powiedział Conklin.

(Zdjęcie Garretta Wilsona i Nate’a Hobbsa: Sean M. Haffey / Getty Images)Źródło

Previous articlePies Brie Larson, szósta trzydzieści, wybrał własne imię: „Jego weterynarz jest zdezorientowany”
Next articleNetflix: Kodeks karny Data premiery, fabuła, obsada i nie tylko

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here