Iwan Aska. – OBRAZY PBA

MANILA, Filipiny — Ivan Aska, importer z San Miguel, szybko nauczył się na swoich błędach.

Po porażce z NLEX w zeszłą środę Aska i Beermen odbili się, wygrywając 93-83 z Meralco w niedzielnym Pucharze Komisarza PBA.

Aska powiedział, że porażka z Road Warriors 117:113 pozwoliła mu dostrzec obszary, w których musi poprawić swoją grę. Jego trenerzy i koledzy z drużyny również pomogli mu w odzyskaniu piłki, zdobywając 27 punktów, 13 zbiórek i dwa przechwyty.

33-letnia Aska pomogła także utrzymać Suleimana Braimoha, importera Bolts, do zaledwie 15 punktów, trafiając 6 z 18 celnych strzałów z gry.

W meczu przeciwko NLEX Aska zdobył 21 punktów i 9 zbiórek, po czym został całkowicie pokonany przez swojego odpowiednika Thomasa Robinsona, który dominował z 42 punktami, 20 zbiórkami i pięcioma asystami.

„Właśnie wyciągnąłem wnioski z pierwszego meczu. To był mój pierwszy raz i tak jak mówiłem, sztab trenerski i zawodnicy dobrze mnie przygotowywali do meczu” – powiedziała Aska.

„Powiedziałem sobie, że muszę pozostać w grze i robić to, co robię, czyli grać w obronie i ataku”.

Trener SMB Jorge Gallent również zwrócił uwagę na zmiany Aski.

„Jestem pewien, że naprawdę dobrze się zaadaptował. W pierwszym meczu nauczył się lekcji na temat rozmów i całej reszty. Rozmawialiśmy o tym, co może wnieść do drużyny i czego od niego oczekuję, i to zadziałało” – powiedział Gallent.

„Jestem pewien, że będzie to robił w każdym meczu. Wyjdzie silny, będzie dobrze grał w obronie i będzie miał dużo zbiórek” – dodał Gallent.

Pomogło także to, że mierzący 180 cm mężczyzna ma już mnóstwo doświadczenia w profesjonalnej grze za granicą. Zanim założyła kostium dla Beermenów, Aska gościła między innymi w Grecji, Belgii, Izraelu, Francji i Meksyku.


Nie można zapisać Twojej subskrypcji. Proszę spróbuj ponownie.


Twoja subskrypcja zakończyła się sukcesem.

„Gram od 12 sezonów, więc jeśli chodzi o koszykówkę, rozmawiam z trenerami, mówią mi, czego ode mnie chcą, a ja każdego dnia będę dawał z siebie wszystko, czy to na treningach, czy podczas meczów”.Źródło

Previous articleDlaczego Robert Duncan McNeill nie był fanem Toma Parisa w pierwszym sezonie Star Trek: Voyager
Next article„Weź peleton” – powiedzieli. Mój rower spinowy kosztuje połowę ceny i jestem nim zachwycony – CNET

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here