Northport importuje Venky’ego Joisa (z lewej) w Pucharze Komisarza PBA. – OBRAZY PBA

MANILA, Filipiny — Bezinteresowność była kluczem do dominacji Venky’ego Joisa w piątkowym zwycięstwie Northport nad Terrafirmą w Pucharze Komisarza PBA w Araneta Coliseum.

Jednak Jois nauczał, że zwycięstwo nie było spowodowane tylko jego dominacją w polu karnym, która zaowocowała potwornym double-double wynoszącym 43 punkty i 10 zbiórek.

Zamiast tego wyraził uznanie dla swoich kolegów z drużyny, jednocześnie mówiąc, że gra w systemie 5 na 1 w profesjonalnej lidze takiej jak PBA jest praktycznie niemożliwa.

„Myślę, że nie da się grać 5 na 1. Wiem, że niektórzy importerzy mogli tego tutaj spróbować, ale nie sądzę, że to nawet wygląda na dobrą koszykówkę, więc myślę, że im lepsi możemy być jako zespół, tym znacznie łatwiej mi to zrobić” – powiedział australijski zawodnik klatki.

„Jeśli Arvin (Tolentino), Josh (Munzon) lub Jeff (Chan) zdołają nam pomóc, to wszystko sprawi, że dystans będzie znacznie lepszy, a ja będę mógł wykończyć grę w środku, zaatakować kosz i robić to, co robię dobrze”.

Arvina Tolentino z NorthPort

Arvina Tolentino z NorthPort. – OBRAZY PBA

Jois rzeczywiście nie był sam w ataku Batang Pier – Tolentino strzelił 16 goli, a Munzon atakował wszystkimi krańcami boiska z 11 znacznikami, pięcioma zbiórkami i pięcioma asystami.

Piątkowy występ był pierwszym dla Joisa, ponieważ był to jego pierwszy profesjonalny mecz w lidze azjatyckiej.

Jego znakomity debiut z pewnością dał trenerowi Bonnie Tan powód do radości, ale powiedział, że nadal będzie rzucał wyzwanie zawodnikowi mierzącemu 180 cm wzrostu.

„To nasz główny zawodnik i rzucam mu wyzwanie, ponieważ po raz pierwszy gra w Azji jako importer. Grał w kilku drużynach w Europie, ale tam mają wiele importów, więc rzuciłem mu wyzwanie, aby wystąpił i zapewnił nam pierwsze zwycięstwo” – powiedział Tan.

Podczas swojej kariery w Europie Jois ujawnił, że nigdy nie przekroczył bariery 40 punktów.

Jednak pomimo tego, że w końcu udało się to osiągnąć, Jois uznał za ważniejsze, aby zespół dobrze zaczął.


Nie można zapisać Twojej subskrypcji. Proszę spróbuj ponownie.


Twoja subskrypcja zakończyła się sukcesem.

„Rozegrałem dwa mecze, w których udało mi się zdobyć 38 punktów, więc całkiem miło jest przełamać 40 punktów w profesjonalnej grze, ale to naprawdę nic nie znaczy… Tak naprawdę nie myślę o 43, myślę o ogromnej wygranej aby zapewnić nam dobry start, abyśmy mogli utrzymać tę dynamikę” – powiedziała Jois.Źródło

Previous article„The Weiner Circle” dał z siebie wszystko Jasonowi Kelce’owi!
Next articleSzybkie fakty dotyczące ataków terrorystycznych w Paryżu w 2015 r

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here