Trener dziecięcy NorthPort Bonnie Tan. – OBRAZY PBA

MANILA, Filipiny — Zażyłość rodzi pogardę, ale tak nie było w przypadku najnowszej grupy młodych debiutantów w PBA z Northport.

Po licznych bitwach podczas zeszłorocznego turnieju NCAA sezonu 98 Fran Yu i Brent Paraiso z Letran, Cade Flores z Arellano i John Amores z Uniwersytetu Jose Rizal noszą teraz tę samą koszulkę drużyny Batang Pier.

Kiedy więc wszyscy spotkali się na pierwszym treningu zespołu, kwartet obrzucał się nawzajem dowcipami w imię dobrych i beztroskich przekomarzań.

„Och, kiedy przyszli na trening, nie było w tym nic wielkiego, po prostu się śmialiśmy i rozmawialiśmy o tym” – powiedział Yu po filipińsku.

„Powiedzieliśmy im: «och, pokonaliśmy cię» lub «hej, on cię pokonał», to były tylko lekkie obelgi, ale więź pojawiła się automatycznie, ponieważ wszyscy już się kłóciliśmy na studiach” – dodał produkt Letran.

Ich nowo odkryta więź z pewnością bardzo pomogła Batang Pier, gdy w piątek minęli Terrafirmę (108-103) i rozpoczęli w piątek walkę o Puchar Komisarza PBA w Araneta Coliseum.

Aby nowicjusze zaznajomili się z drużyną, czołowy trener Bonnie Tan był głównym czynnikiem decydującym dla Knights w zeszłym sezonie, zanim formalnie objął stanowisko głównego taktyka Northport.

W związku z tym nie było zaskoczeniem, że Tan efektywnie wykorzystywał wszystkie swoje nowe bronie, a każdy dostawał minuty.

„Tak naprawdę biorą udział w rotacji, więc wspomniałem moim trenerom w końcówce meczu, że powinniśmy mieć na korcie trzech debiutantów, którzy dokończą grę” – wyjaśnił długoletni mentor Letran.

„Słowo „walka” jest dla nich nie do przyjęcia, ponieważ znają się już najdłużej. Dobrze, że się wzmocnili.”

Cade Flores z NorthPort.  – OBRAZY PBA

Cade Flores z NorthPort. – OBRAZY PBA

Cade Flores miał najlepszy występ w porównaniu do swoich braci z NCAA, notując niemal double-double, czyli dziewięć punktów i 12 zbiórek.

Tandem strażników z Intramuros, Yu i Paraiso zakończył mecz z po pięcioma punktami, maksymalnie wykorzystując 20-minutowe ekspozycje.

Amores miał tylko trzy znaczniki w zwycięstwie, ale pozostawał na boisku przez ponad osiem minut.


Nie można zapisać Twojej subskrypcji. Proszę spróbuj ponownie.


Twoja subskrypcja zakończyła się sukcesem.

Następny w kolejce do młodego składu z Northport jest Rain or Shine, który o włos przegrał inaugurujący sezon mecz z Meralco w niedzielę na stadionie Ynares Center w Antipolo.Źródło

Previous articleChristine Lampard wygląda przepięknie w dopasowanej spódnicy Zary
Next articleJason Kruse, mieszkaniec stanu Michigan, który prowadził kampanię mającą na celu wyrzucenie całego samorządu lokalnego Zielonej Karty w związku z planami budowy fabryki Gotion, powiązanego z Chinami producenta akumulatorów do pojazdów elektrycznych, twierdzi, że wysiłki te dowodzą, że „demokracja nadal działa”

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here