Guard Baser Amer dołącza do NLEX Road Warriors. Zdjęcie z NLEX-a

MANILA, Filipiny — NLEX kontynuował pozyskiwanie byłego talentu z San Beda po podpisaniu kontraktu z nieograniczonym wolnym agentem Baserem Amerem przed odbywającym się w tym miesiącu Pucharem Filipin PBA.

Zespół Road Warriors ogłosił to oficjalnie w poniedziałek, kiedy Amer narysował tusz na przerywanej linii podczas obozu treningowego zespołu w Inspire Sports Academy w Calamba w stanie Laguna.

Amer ćwiczył z NLEX po wygaśnięciu jego kontraktu z Blackwater po zakończeniu kampanii Pucharu Komisarza PBA.

Dołączając do NLEX, Amer ponownie spotyka się z trenerem Frankiem Limem, dla którego grał podczas swojego debiutanckiego roku w NCAA w San Beda w 2011 roku. Dołącza także do innych byłych członków Red Lions, w tym byłych kolegów z drużyny: Jake’a Pascuala, Tony’ego Semerada, Dave’a Marcelo i Roberta Bolicka.

„Cieszę się, że mogę ponownie dołączyć do trenera Frankiego i innych Bedanów w NLEX” – powiedział Amer po filipińsku. Zrobię wszystko, co w mojej mocy, aby pomóc drużynie zdobyć mistrzostwo.

NLEX będzie trzecią drużyną Amera w jego karierze w PBA. Został wybrany w drafcie przez Meralco w 2015 r., a w 2021 r. trafił do Blackwater w zamian za Maca Belo.

Kontrakt Amera z Blackwater początkowo wygasał 31 grudnia, ale obie strony zgodziły się przedłużyć umowę o kolejne dwa mecze w celu dokończenia kampanii.

NLEX nie ma szans na ćwierćfinał Pucharu Komisarza, zajmując dziewiąte miejsce po bilansie 4-7.

Jednak Road Warriors podczas pierwszej konferencji dokonali kilku kluczowych wzmocnień, dodając Bolicka w ramach trójstronnej wymiany handlowej z molo NorthPort Batang Pier i San Miguel Beermen.

Nowicjusze Enoch Valdez i Jhan Nermal również zadebiutowali w NLEX podczas drugiej części konferencji otwierającej sezon.


Nie można zapisać Twojej subskrypcji. Proszę spróbuj ponownie.


Twoja subskrypcja zakończyła się sukcesem.Źródło

Previous articleKaty Perry opuści „American Idol” po 7 sezonach w ABC
Next articleSamantha Murphy: Teoria byłego detektywa z wydziału zabójstw na temat powodów ograniczenia poszukiwań