Najlepszy wybór Terrafirmy, Stephen Holt. – OBRAZY PBA

Piątkowy doubleheader PBA zawierał studium kontrastów, w którym zadebiutowało dwóch czołowych debiutantów z doświadczeniem grającym za granicą.

Wybór numer 1 Stephen Holt dał raczej rozczarowujący występ w przegranej Terrafirmy 108-103 z NorthPort, natomiast wybór nr 6 Kenneth Tuffin odegrał znaczącą rolę w zwycięstwie Phoenix 113-101 nad NLEX.

Obaj nie byli w nastroju do skupiania się na swoich występach w Smart Araneta Coliseum na Cubao.

„Wiesz, muszę po prostu pozostać wierny temu, kim jestem” – powiedział Holt, filipińsko-amerykański strzelec, którego wielokrotne występy za granicą miały wywrzeć natychmiastowy wpływ na wieloletnią pozycję w lidze.

„Jestem graczem zespołowym, który gra w obronie. Wykonuję właściwe zagrania, wykonuję właściwe podania, oddaję właściwe strzały. Było mi po prostu przykro, że pod koniec dnia nie mogłem pomóc drużynie w zwycięstwie” – dodał.

Holt w ciągu 38 minut zdobył zaledwie 11 punktów. Miał dobrą grę w obronie, która zaowocowała czterema przechwytami.

„Najważniejszą rzeczą, dla której tu jestem, jest poprawa. Jedyne, co mogę teraz zrobić, to spuścić głowę, dalej szlifować swoje umiejętności i pomagać moim chłopakom” – powiedział.

Tuffin, który przed przystąpieniem do tegorocznego draftu PBA Rookie grał zawodowo w Nowej Zelandii, zanotował 16 punktów, sześć zbiórek i cztery asysty.

„W przypadku Phoenix pomysł, dlaczego mnie powołali, był taki, że oczekiwali, że od razu wniosę swój wkład – niezależnie od potrzeb zespołu” – powiedział.

„Gram na czterech pozycjach, więc niezależnie od tego, do czego trener Jamike (Jarin) będzie mnie potrzebował, muszę być na to gotowy. Oczekiwano, że wniosę swój wkład i czuję, że to zrobiłem – podobnie jak moi inni koledzy z drużyny” – dodał Tuffin.

Tuffin nie był jedynym nowicjuszem, który w rajdzie Fuel Master miał 16 punktów straty. Ricci Rivero również dołożył 15 punktów i cztery zbiórki.

Holt będzie miał okazję zaliczyć swój chwiejny debiut w zwykły wieczór, podczas którego Terrafirma walczy z Blackwater.


Nie można zapisać Twojej subskrypcji. Proszę spróbuj ponownie.


Twoja subskrypcja zakończyła się sukcesem.

„To długi sezon. Jedyne, co możemy teraz zrobić, to spuścić głowy i dalej budować” – powiedział Holt.Źródło

Previous articleKel Mitchell twierdzi, że miał „wypukły dysk”, który „uciskał nerw”
Next articleŁagodne zasady wjazdu sprawiają, że odwiedzanie tego wspaniałego azjatyckiego kraju jest łatwiejsze niż kiedykolwiek

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here