Home Sporty NHL wycofuje się z zakazu i dopuszcza taśmę klejącą z motywem Pride

NHL wycofuje się z zakazu i dopuszcza taśmę klejącą z motywem Pride

8
0

Liga NHL zmieniła kurs w związku z decyzją zakazującą graczom okazywania wsparcia dla celów społecznych za pomocą taśmy na kijach. Kontrowersje wokół zakazu skupiały się głównie na taśmie z motywem Pride, tęczowej taśmie samoprzylepnej, której gracze używali głównie podczas wieczorów Pride.

„Po konsultacjach ze Stowarzyszeniem Graczy NHL i Koalicją na rzecz Integracji Graczy NHL gracze będą teraz mieli możliwość dobrowolnego reprezentowania celów społecznych za pomocą swojej taśmy klejącej przez cały sezon” – oznajmiło NHL we wtorkowym oświadczeniu.

Przed sezonem liga NHL wysłała drużynom notatkę, w której szczegółowo opisał, co mogą, a czego nie mogą robić podczas różnych wieczorów tematycznych, które są zwykle wykorzystywane do podkreślania przyczyn i problemów, w tym wsparcia społeczności LGBTQ+, uznania ze strony wojska i corocznej kampanii Hokej walczy z rakiem. Po tym, jak w zeszłym roku kilku zawodników odmówiło założenia koszulki Pride podczas rozgrzewki przed wieczorami tematycznymi, liga orzekła, że ​​w tym roku wszelkie specjalne koszulki rozgrzewkowe – ani jakiekolwiek inne modyfikacje strojów i kijków na mecze, rozgrzewki lub treningi – nie będą dozwolone.

Zakaz ten objął wszystkie formy taśm klejących, w tym tęczowa taśma Pride. Decyzja ta wywołała w dużej mierze sprzeciw, ponieważ użycie taśmy zawsze było opcjonalne.

„Ta nowa polityka ligowa pozbawia kluby i zawodników jednego z najważniejszych i najbardziej widocznych sposobów wspierania spraw, na których im zależy” – napisał były dyrektor NHL Brian Burke decyzji ten miesiąc. „Wyjaśnijmy sobie: to nie jest włączenie ani postęp. Ta decyzja nie rozwija gry i nie sprawia, że ​​nasi fani czują się mile widziani. Fani oczekują od drużyn i ligi pokazania, że ​​są mile widziane, a ta dyrektywa zamyka drzwi otwarte przez ostatnią dekadę.

Burke powiedział później, że zapłaci grzywnę każdemu graczowi, który zdecyduje się przeciwstawić zakazowi ligi i użyć taśmy Pride. Obrońca drużyny Arizona Coyotes, Travis Dermott, stał się pierwszym zawodnikiem, który tego dokonał, gdy użył go w sobotnim meczu. Dermott używał już taśmy Pride przez cały sezon – nie tylko podczas wieczoru Pride swojej drużyny – aby wyrazić swoje wsparcie dla społeczności LGBTQ+.

Nazwisko Dermott nie jest powszechnie znane nawet wśród fanów hokeja; ma podpisany roczny kontrakt, który zapewnia mu pensję nieco powyżej minimum NHL. Ale i tak zdecydował się użyć taśmy, owijając jej mały kawałek wokół górnej części kija, pomimo możliwości ukarania go przez ligę.

„Można to zobaczyć, gdy liga odbiera nam głos” – stwierdził powiedział Athleticowi. „Nie możemy rozmawiać. Nie mamy już żadnego tego wyrażenia. … Chciałbyś, aby gracze nadal mogli wyrażać siebie, jeśli chcą. Bardzo chciałbyś to nadal mieć.

NHL nie ukarała Dermotta dyscypliną.

„Jesteśmy bardzo wdzięczni każdemu, kto wierzy, że hokej powinien być bezpieczną, włączającą i przyjazną przestrzenią dla wszystkich” – powiedział Pride Tape, producent tego produktu w oświadczeniu. „Jesteśmy niezwykle szczęśliwi, że gracze NHL będą teraz mieli możliwość dobrowolnego reprezentowania ważnych celów społecznych za pomocą taśmy klejącej przez cały mecz. [the] pora roku.”Źródło

Previous article10 najlepszych sztucznych choinek na Amazon
Next articleJak wojna Izrael-Hamas zatruwa politykę USA

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here