Cudowne dziecko Adelaide United, Nestory Irankunda, jest o krok od rekordowej sprzedaży A-League, a 17-latek ma dołączyć do niemieckiego giganta Bayernu Monachium.

Guru transferów Fabrizio Romano poinformował, że zawarto umowę wartą 3 miliony funtów (5,75 miliona dolarów australijskich) z Irankundą, co oznacza ponad dwukrotność poprzedniego rekordu uzyskanego przez australijski klub, czyli 3 miliony dolarów australijskich, które kosztowały Marco Tilio Celtic z Melbourne City na początku tego roku.

„Bayern zbliża się do porozumienia w sprawie podpisania kontraktu z 17-letnim talentem Nestorym Irankunda, zaczynamy!” – napisał Romano, używając swojego obecnie będącego znakiem rozpoznawczym sloganu opisującego sfinalizowaną transakcję.

„Urodzony w 2006 roku skrzydłowy, który jest o krok od dołączenia do Bayernu w 2024 roku z australijskiej drużyny Adelaide United. Rozumiemy, że wynagrodzenie uzgodnione ustnie wynosi 3 miliony funtów stałej opłaty plus dodatki.

Dodatki nie są znane, ale ogólnie dotyczą występów w pierwszym składzie, zdobytych bramek i występów w reprezentacji.

Irankunda wkroczył na scenę jako 15-latek, debiutując w A-League w styczniu 2022 roku i od razu wyrobił sobie markę, strzelając 3 gole w pierwszym roku i pięć w drugim.

Nie chodziło tylko o to, że strzelił gola, ale także o jego jakość: jego żywotność na boisku i niesamowitą siłę strzału sprawiły, że Irankunda od chwili wejścia na boisko stał się supergwiazdą.

Obecnie jest zawieszony w rozgrywkach A-League po tym, jak został wyrzucony z boiska w ubiegły weekend w końcowych fazach remisu Adelajdy z Melbourne Victory, ale tydzień wcześniej pokazał swoje najlepsze umiejętności, uderzając z rzutu wolnego z 30 metrów, gdy United rozwaliło Melbourne City.Źródło

Previous articleNicole Kidman to zmysłowa lisica w obcisłej sukience z rozcięciem na udzie i przezroczystych pończochach
Next articleSamuel Haskell Jr aresztowany za morderstwo – przeszukano dom syna czołowego hollywoodzkiego agenta Tarzany po tym, jak w śmietniku znaleziono tors kobiety: jego żona i teściowie zaginęli

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here