Fred VanVleet (5) z drużyny Houston Rockets podaje piłkę, podczas gdy Michael Porter Jr. (1) i Nikola Jokic z Denver Nuggets bronią podczas drugiej połowy meczu koszykówki NBA w niedzielę, 12 listopada 2023 r. w Houston. Rockets wygrali 107:104. (AP Photo/David J. Phillip)

HOUSTON Fred VanVleet zdobył 26 punktów, a Alperen Sengun dodał 23 i poprowadził Houston Rockets do zwycięstwa 107-104 nad Denver Nuggets w niedzielny wieczór.

Seria sześciu zwycięstw Houston jest najdłuższą od stycznia 2021 roku.

Nikola Jokic zanotował czwarte triple-double w sezonie, zdobywając 36 punktów, 21 zbiórek i 11 asyst w przegranej.

Jokic trafił 3 na 19,1 sekundy przed końcem i zmniejszył prowadzenie Houston do 103-102. Miał uderzenie z całego kortu, aby doprowadzić do remisu, ale zabrakło mu skuteczności.

Nuggets przystąpili do meczu 8:1, co było ich najlepszym początkiem od sezonu 2018/19. Rockets poprawili swój bilans do 6-3 po rozpoczęciu sezonu z bilansem 0-3.

„Jesteśmy coraz lepsi” – stwierdził VanVleet. „Wyczuwamy tendencję wzrostową, staramy się zrobić więcej rzeczy, o które proszą nas trenerzy, i za każdym razem spisujemy się na coraz wyższym poziomie”.

Weteran Rockets, Jeff Green, trafił dużą trójkę na 1:49 przed końcem w czwartej rundzie, dzięki czemu Houston prowadziło 103-94. Green wystąpił we wszystkich 20 meczach play-off podczas mistrzostw Denver w zeszłym sezonie. W niedzielę Green zdobył 15 punktów z ławki rezerwowych.

„Bez wątpienia oddawał mocne strzały i atakował kosz” – powiedział trener Rockets Ime Udoka. „Ale przez cały tydzień miał mnóstwo rad i doświadczenia, a także był na boisku, będąc rozgrywającym w obronie, wykrzykując ich sety i informując o tym, w co się pakują. Miał tę znajomość zespołu i oczywiście było to pomocne, ale wspaniale było widzieć, jak przeszedł przez cały odcinek, zakończył mecz i oddał kilka ważnych strzałów. Jestem szczęśliwy z jego powodu.”

Denver rozpoczęło czwartą kwartę z prowadzeniem 76-74 dzięki skaczącemu na 20 stóp Collinowi Gillespiemu na 2 sekundy przed końcem trzeciej kwarty.

Sengun dodał osiem zbiórek i pięć asyst, trafiając 9 z 18 z gry.

„Myślę, że to dobrze, że częściej grają dzięki niemu” – powiedział Jokic o Sengunie. „Myślę, że przyniesie to korzyści całej ich organizacji. To facet, który nie jest samolubny, chce grać dla zespołu, chce podawać, a cała drużyna zrobi ruch, gdy piłka będzie w jego rękach. Zagrał dzisiaj naprawdę dobrze.”

Za Jokicem Michael Porter Jr. zdobył 25 punktów, Aaron Gordon 16, a Reggie Jackson 14.

„Największym wyzwaniem, przed jakim stoimy, jest walka o mistrzostwo, ale także rozwój czterech młodych zawodników wchodzących z ławki rezerwowych” – powiedział trener Nuggets Mike Malone. „To szalenie trudne, ponieważ młodzi gracze będą mieli noce takie jak dzisiejszy i musisz ich nadal wspierać i pomagać w każdy możliwy sposób, i to właśnie zamierzamy zrobić. Wiemy, że ci goście są zdolni.”

Houston wygrało dwa mecze z rzędu z Denver po serii 10 porażek z rzędu.


Nie można zapisać Twojej subskrypcji. Proszę spróbuj ponownie.


Twoja subskrypcja zakończyła się pomyślnie.

„To daje nam kolejne pióro w czapce” – powiedział Udoka. „Daje nam to doświadczenie w wykonywaniu rzutów w końcówkach meczów, oddawania strzałów, które chcemy i obronie. Jestem zadowolony z tego, jak zakończyliśmy. Oddali kilka mocnych strzałów, ale tego można się spodziewać po drużynie kalibru mistrzowskiego.

W PRZYSZŁYM

Nuggets: We wtorek wieczorem będzie gospodarzem Los Angeles Clippers w ramach rozgrywanego w sezonie turnieju NBA.

Rockets: W piątkowy wieczór rozpocznij wycieczkę do Kalifornii, składającą się z trzech meczów z Clippers.Źródło

Previous articleCzy Dziedziczna 2 się dzieje? Nie trać głowy, ale Ari Aster ma pomysł
Next articleIndi Gregory przegrywa walkę o życie: Rodzice, którzy walczyli o kontynuację leczenia nieuleczalnie chorej ośmiomiesięcznej dziewczynki, twierdzą, że zmarła po odłączeniu aparatury podtrzymującej życie

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here