Napastnik New Orleans Pelicans Herbert Jones (5) strzela przed napastnikiem Memphis Grizzlies Santi Aldama w pierwszej połowie meczu koszykówki NBA, poniedziałek, 12 lutego 2024 r. w Memphis w stanie Tennessee (AP Photo/Brandon Dill)

MEMPHIS, Tennessee — Herbert Jones zdobył 17 punktów, a Brandon Ingram zakończył z 16 punktami, w tym dwoma celnymi w końcówkach, gdy New Orleans Pelicans pokonali Memphis 96:87 w poniedziałkowy wieczór, wysyłając Grizzlies na dziewiątą porażkę z rzędu w NBA .

Zion Williamson zakończył mecz z 14 punktami, a CJ McCollum dodał 11, a Pelicans wygrali po raz drugi z rzędu. Jones miał dziewięć zbiórek, a drużyna New Orleans odbiła Memphis 49-37.

„Walczyli z nami przez 48 minut” – powiedział trener Pelicans Willie Green o Grizzlies i ich wyczerpanym składzie. „Nie zaczęliśmy dobrze, ale potem ruszyliśmy. Wyszliśmy w trzeciej kwarcie i gramy dobrze, ale potem odpadły koła.

Podczas gdy Pelicans mieli problemy ze strzelaniem w czwartej kwarcie, Memphis nigdy nie było w stanie wyprzedzić przewagi Nowego Orleanu. Jednak na trzy minuty przed końcem sytuacja nieco się skomplikowała, gdy Grizzlies kilka razy zbliżyli się do pięciu bramek.

„Po prostu wróciliśmy do polegania na naszej obronie” – powiedział Jones o czwartej kwarcie. „Nadal grałem ostro. Wiedzieliśmy, że to wciąż drużyna NBA. Wciąż chłopaki z NBA. Wiedzieliśmy, że będą grać twardo. Musieliśmy po prostu utrzymać nacisk.”

Jaren Jackson Jr. prowadził Grizzlies z 22 punktami, a Vince Williams Jr. i Luke Kennard zakończyli mecz z 12 punktami. Williams dołożył także dziewięć asyst. Yuta Watanabe zdobył 11 punktów, zapewniając przewagę w Memphis w czwartej kwarcie.

Watanabe był odbiorcą w ostatecznym terminie handlowym dla Memphis. Mały napastnik rozpoczął karierę w Grizzlies po tym, jak w 2018 roku nie został wybrany do draftu. Na początku czwartej partii rzucił trzy kosze, gdy Memphis wykorzystał przewagę Pelicans.

„Yuta jest świetny. Cieszę się, że wrócił” – powiedział Jackson. „Wiem, jak ciężko gra. Wiem, że jego wyczucie gry jest świetne. … Po prostu cieszę się, że tu jest.”

14-punktowe prowadzenie Nowego Orleanu po pierwszej połowie powiększyło się do 25 w trzeciej kwarcie. Wydawało się, że Pelikany, dysponujące w zasadzie pełnym składem zawodników, mają zbyt dużą siłę ognia w ataku, aby prowizoryczne Grizzlies mogły dotrzymać im kroku.

Jednak w trzeciej i czwartej kwarcie Memphis utrzymywał wynik 25-7, dzięki czemu gra była nieco bardziej zacięta w połowie czwartej kwarty, gdy przewaga Nowego Orleanu spadła do siedmiu punktów. Ostatecznie na trzy minuty przed końcem Memphis podwyższyło na 90-85, a Pelicans mieli wówczas 1 z 12 szans na boisku w tej kwarcie.

„W końcówce znaleźliśmy sposób na wygranie meczu i to jest najważniejsze” – powiedział Green.

W poniedziałek drużyna Pelicans dowiedziała się, że Dyson Daniels doznał uszkodzenia łąkotki w lewym kolanie, które wykluczy go z gry na dłuższy okres, co będzie znaczącą stratą dla produkcji na ławkach rezerwowych w Nowym Orleanie. Rezerwy pomogły jednak zamienić zacięty mecz w dwucyfrową przewagę w pierwszej połowie. Seria 21-8 na zakończenie drugiej połowy drugiej połowy dała New Orleans na przerwę 61-47.

Ponieważ Memphis w dalszym ciągu kuleje przez resztę sezonu ze szkieletową załogą, wielu graczy otrzymuje szansę zaprezentowania swoich talentów; graczy takich jak Watanabe i Lamar Stevens, a także wymiana terminów handlowych z Boston Celtics. Skończył z 10 punktami, ośmioma zbiórkami i dwoma blokami.

„Byłem pod wielkim wrażeniem tych chłopaków” – powiedział trener Memphis Taylor Jenkins o swoim składzie, dodając: „Ci goście dali nam ogromną iskrę, a druga połowa była świetna”.

Nie można zapisać Twojej subskrypcji. Proszę spróbuj ponownie.

Twoja subskrypcja zakończyła się sukcesem.