Giannis Antetokounmpo nr 34 z Milwaukee Bucks wykonuje wsady przeciwko Denver Nuggets w pierwszej połowie meczu na Fiserv Forum, 12 lutego 2024 r. w Milwaukee w stanie Wisconsin. Stacy Revere/Getty Images/AFP

MILWAUKEE — Giannis Antetokounmpo zdobył 36 punktów, 18 zbiórek i pięć asyst, gdy Milwaukee Bucks zaprezentowali lepszą obronę, pokonując Denver Nuggets 112-95 w poniedziałkowy wieczór w NBA.

Po przegranej pięciu z pierwszych sześciu meczów pod wodzą nowego trenera Doca Riversa – w tym porażce 113-107 z Denver w jego debiucie z Milwaukee – Bucks wygrali dwa z rzędu z łączną przewagą 53 punktów.

Porażka z obecnymi mistrzami NBA nastąpiła po najbardziej nierównym zwycięstwie Milwaukee w sezonie, porażce Charlotte Hornets 120-84. To pierwszy raz w sezonie, kiedy Bucks zdobyli mniej niż 100 punktów w kolejnych meczach.

Nikola Jokic zdobył dla Nuggets 29 punktów, 12 zbiórek i osiem asyst, ale nie otrzymał wystarczającej pomocy w wieczór, gdy dwóch kolegów z drużyny odeszło z kontuzjami. Aaron Gordon zdobył 14 punktów, a Michael Porter Jr. 11.

Jamal Murray z Denver zdobył trzy punkty w 18 minut, po czym w drugiej połowie pauzował z powodu urazów goleni. Kentavious Caldwell-Pope zagrał zaledwie dziewięć minut przed wyjazdem z powodu naciągnięcia prawego ścięgna podkolanowego. Problem ten spowodował, że opuścił dwa ostatnie mecze drużyny Nuggets.

Damian Lillard zdobył dla Bucks 18 punktów, a Bobby Portis dodał 13 punktów, po czym został wyrzucony na 4:54 przed końcem. 18 zbiórek Antetokounmpo było rekordem sezonu.

Nuggets ponieśli drugą porażkę z rzędu. Grali przez trzy wieczory po porażce 135-106 z Sacramento, która przerwała passę trzech zwycięstw z rzędu.

Denver traciło 13-2 w ciągu pierwszych 4,5 minuty, ale odrobiło straty i prowadziło 23-21 po ustawieniu Reggiego Jacksona na 1:50 przed końcem pierwszej kwarty.

Jednak Nuggets zdobyli jeszcze tylko jeden kosz w ciągu prawie siedmiu minut, podczas gdy Bucks prowadzili 22-3, uzyskując przewagę 43-26.

Milwaukee wyszło na prowadzenie, zdobywając siedem ostatnich punktów pierwszej kwarty, podczas gdy Antetokounmpo i Lillard siedzieli na ławkach po złapaniu dwóch wczesnych fauli. Następnie Bucks zdobyli pierwsze siedem punktów w drugiej kwarcie, a Antetokounmpo rozpoczął partię jednoręcznym uderzeniem po podaniu Pata Connaughtona.

Bucks zamknęli serię 22-3 jednoręcznym wsadem Portisa po podaniu Lillarda. W drugiej kwarcie Milwaukee prowadziło aż 22 punktami, a do przerwy prowadziło 60-44.

Nie można zapisać Twojej subskrypcji. Proszę spróbuj ponownie.

Twoja subskrypcja zakończyła się sukcesem.

Milwaukee powiększyło prowadzenie do 28 w ostatniej minucie trzeciej kwarty po kolejnym wsadzie do Portis. Ten wsad doprowadził do pierwszego z dwóch fauli technicznych Portisa, który zakończył się jego wyrzuceniem.