Home Sporty Nationals wnoszą nowe głosy i świeże perspektywy w ramach odbudowy

Nationals wnoszą nowe głosy i świeże perspektywy w ramach odbudowy

4
0

SCOTTSDALE, Arizona — Miesiąc temu drużyna Washington Nationals wkroczyła w okres pozasezonowy z trudnym zadaniem — zastąpieniem znanego zawodnika.

W całej organizacji zaszły gruntowne zmiany w zakresie skautingu i rozwoju zawodników, a wszystkie one miały miejsce w kluczowym momencie dla Nationals, którzy są w trakcie wieloletniej przebudowy. Zmiany te oznaczały, że nowe głosy pomogą teraz kształtować przyszłość Natów.

„Myślę, że zmiany są dobre” – powiedział w tym tygodniu dyrektor generalny Mike Rizzo na spotkaniach dyrektorów generalnych, zapytany o zmiany kadrowe. „Myślę, że potrzebowaliśmy odświeżenia wielu części naszego działu operacji baseballowych i zrobiliśmy to. Nigdy nie baliśmy się podejmować ruchów… ściągnęliśmy wielu dobrych ludzi i myślę, że to będzie inny wygląd, i myślę, że to będzie naprawdę skuteczne.

W 2023 r. drużyna Nationals zrobiła krok naprzód, wygrywając 71 meczów, co stanowi znaczną poprawę w porównaniu z rokiem poprzednim. Kilku czołowych kandydatów do składu w Waszyngtonie awansowało przynajmniej o jeden poziom, w tym mierzący 180 cm zapolowy James Wood i pomocnik Brady House, wybrani w pierwszej rundzie draftu w 2021 roku. System gospodarstw rolnych w Waszyngtonie nadal się poprawiał dzięki dodaniu Dylana Crewsa, który tego lata zajął w sumie drugie miejsce.

Za rozwój tych perspektyw odpowiada teraz Eddie Longosz, nowy szef Waszyngtonu ds. rozwoju zawodników. Longosz, który zastępuje De Jona Watsona, jest obecny w organizacji od dawna. Ostatnie osiem sezonów spędził jako dyrektor ds. operacji skautowych w Waszyngtonie, a w drużynie Nationals występuje od 2010 roku.

„Jest w czołówce nowych technologii i analiz” – powiedział Rizzo. „Myślę, że będzie to duży impuls w naszym dalszym rozwoju. Ma typ osobowości, dla którego ludzie chcą pracować. Myślę, że stawia ludzi na najlepszej pozycji, aby odnieść sukces… jego przywództwo będzie emanować w całej organizacji i wszyscy będą na tej samej stronie, jeśli chodzi o dalsze postępy, i myślę, że zobaczymy rezultaty”.

Organizacja Nationals spędziła ostatnie kilka lat na ulepszaniu wykorzystania danych i technologii. Pod rządami Watsona niewielki niegdyś zespół programistów graczy rozbudował się i nabył nowe narzędzia. Rizzo powiedział w tym tygodniu, że zespół dokonał zmian w personelu zajmującym się rozwojem zawodników, ale spodziewa się, że liczba pracowników pozostanie taka sama jak rok temu. Nie jest jeszcze jasne, co Longosz planuje zrobić inaczej ani w jaki sposób zamierza popychać Nationals do przodu. Rizzo powiedział jednak, że Longosz ma wiedzę analityczną potrzebną do rozpowszechniania danych i informacji, aby gracze mogli je zrozumieć i wdrożyć.

Waszyngton wprowadził także zmiany w swojej działalności zwiadowczej, która została odchudzona i odnotowano zauważalne zmiany na górze. Kris Kline, wieloletni dyrektor ds. skautingu, objął nowe stanowisko, a Johnny DiPuglia, który przez lata pełnił funkcję dyrektora ds. międzynarodowego skautingu, złożył rezygnację.

Danny Haas stanie na czele działu skautingu amatorskiego Nationals, a Fausto Severino przejdzie na nowe stanowisko, kierując działem skautingu międzynarodowego. Organizacja Nationals zatrudniła dwóch dodatkowych członków: Brada Ciolka, nowego starszego dyrektora ds. skautingu amatorskiego w Waszyngtonie, oraz Reeda Dunna, który będzie zastępcą dyrektora ds. skautingu amatorskiego i kontrolerem krajowym.

„Wnosi ogromne doświadczenie” – powiedział Rizzo o Haasie, który ostatnie pięć sezonów spędził w drużynie Arizona Diamondbacks. „Jest hybrydą skauta zorientowanego na modele i skauta twardo stąpającego po ziemi. Jeśli wolisz, nowoczesny dyrektor skautingu.

Nats ogłasza kadrę trenerską na rok 2024

W piątek Nationals skompletowali skład trenerski na nadchodzący sezon. Należą do nich Gerardo Parra i Ricky Gutierrez, którzy byli już w organizacji, ale pracowali na różnych stanowiskach. W następnym sezonie Parra będzie pierwszym trenerem bazowym; Gutierrez jest nowym trenerem trzeciej bazy. Do przebudowanego sztabu dołączą jeszcze dwaj inni: Miguel Cairo jako trener rezerwowy i Chris Johnson jako asystent trenera uderzeń.

Menedżer Dave Martinez w przeszłości dobrze wypowiadał się o Kairze, a tę dwójkę łączy silna relacja — grali razem w Tampa Bay w 1998 i 1999 r. Cairo był ostatnio koordynatorem pola bramkowego niższej ligi drużyny New York Mets i ławką rezerwowych Chicago White Sox trenerem przez trzy sezony wcześniej. Johnson (39 l.) pełnił tę samą rolę w drużynie White Sox w 2023 r. Grał przez osiem sezonów w głównych ligach w pięciu różnych organizacjach.

Źródło

Previous articleFani ostro krytykują Gisele Bündchen za opublikowanie „Pułapki pragnienia”, gdy Amazonka płonie
Next articleLook of the Week: Blackpink nagłówek Coachella w koreańskich hanbokach

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here