Home Sporty Napędzany przez Swifties Super Bowl był najczęściej oglądanym programem telewizyjnym w historii

Napędzany przez Swifties Super Bowl był najczęściej oglądanym programem telewizyjnym w historii

6
0

Super Bowl, który miał wszystko – Taylor Swift na trybunach, dogrywka na boisku i magia Patricka Mahomesa – również był hitem wśród amerykańskich widzów. Według danych Nielsena, stacja CBS ogłosiła we wtorek, że mecz ten był najczęściej oglądanym programem telewizyjnym w historii, a łączna widownia wyniosła 123,7 miliona widzów.

Widownia pobiła ubiegłoroczną liczbę 115 milionów, która ustanowiła rekord przed tym sezonem. Dane demograficzne programu telewizyjnego nie były jeszcze dostępne, ale obecność gwiazdy pop Taylor Swift na trybunach prawdopodobnie zapewniła napływ młodszych widzów. Sam mecz również był emocjonujący i zakończył się w dogrywce zwycięskim prowadzeniem Mahomesa i Chiefs, którzy pokonali San Francisco 49ers 25:22.

Liczba ta obejmuje łączną liczbę osób, które oglądały programy w CBS, platformie streamingowej Paramount+, Univision i Nickelodeon, które pokazywały alternatywny program telewizyjny skierowany do dzieci. Zdecydowaną większość oglądalności stanowiła publiczność CBS – 120,3 mln widzów.

Jedynym zastrzeżeniem jest to, że kilka lat temu Nielsen, firma dostarczająca dane o oglądalności telewizji linearnej, zaczęła zliczać oglądalność poza domem, wprowadzając wskaźniki dla barów i imprez. Wraz ze wzrostem liczby widzów wzrosła całkowita oglądalność wydarzeń sportowych, co utrudnia porównania z poprzednimi latami.

NFL w dalszym ciągu przeciwstawia się trendom telewizji linearnej, w której w ostatnich latach spada oglądalność dużych wydarzeń. Tegoroczne rozdanie nagród Grammy oglądało średnio 12,5 miliona widzów, co oznacza wzrost w porównaniu z rokiem ubiegłym, ale daleko mu do czasów świetności programu. Na przykład w 1984 roku wynosiła ona średnio 51,671 miliona, kiedy Michael Jackson zdobył rekordowe osiem nagród. W zeszłym roku Oscary przyciągnęły 18,7 miliona widzów, co oznacza więcej niż rok wcześniej, ale od 2014 roku liczba widzów nie przekroczyła 40 milionów.

Trzynaście z ostatnich 15 Super Bowl przyciągnęło ponad 100 milionów widzów.

Oglądalność ligi NFL w sezonie zasadniczym wzrosła o 7 procent w porównaniu z sezonem poprzednim, a kilka meczów play-off również ustanowiło rekordy oglądalności.

Źródło

Previous articleBeyoncé wybiera się na wieś? Może to zły skręt.
Next articleTrump planuje deportować „miliony” – Axios