Home Sporty Na dowódcach ciąży presja, aby szybko zorientowali się, jak szybko muszą przejść

Na dowódcach ciąży presja, aby szybko zorientowali się, jak szybko muszą przejść

6
0

W pierwszym meczu Washington Commanders bez Chase’a Younga i Monteza Sweata gorączka podań nie przyniosła rezultatu. Zespół miał jedno zwolnienie (zanegowane karą) i najniższy wskaźnik presji w jakimkolwiek meczu w tym sezonie (21,7 procent). Jednak, żeby być uczciwym, New England Patriots nie stworzyli wielu okazji pod bramką. Wykorzystywali wiele koncepcji szybkich podań, a rozgrywający Mac Jones konsekwentnie szybko wybijał mu piłkę z rąk.

W tym tygodniu nikt w budynku, ani osoby obsługujące przepustki, ani autokary, nie wydawał się zaniepokojony zmniejszonym natężeniem ruchu.

„Za każdym razem, gdy zespół rozegra tak szybką grę, jak [the Patriots] rzutem, nie będziesz często wracał do domu” – powiedział koordynator obrony Jack Del Rio, dodając: „Nasza obrona spisała się dobrze”.

Jednak w następstwie wstrząsów sejsmicznych pojawiają się pytania: kim są przyszli łowcy krawędzi dla Dowódców? Jeśli ten sezon zakończy się z Samem Howellem w roli rozgrywającego, to czy zawodnik Edge Rush będzie najbardziej potrzebną drużyną? Jeśli tak, jak będzie wyglądał rynek brzegowy? Jakie są realistyczne oczekiwania wobec kogokolwiek, kogo zespół pobierze lub podpisze?

Powiększmy na chwilę. Przynajmniej na resztę tego roku plan wydaje się ustalony. Są rezerwowi, którzy stali się rezerwowymi (James Smith-Williams i Casey Toohill) oraz nowicjusze, którzy stali się rezerwowymi (Andre Jones Jr. i KJ Henry), a weteran Efe Obada prawdopodobnie odegra znaczącą rolę. Zespół powinien mieć większą szansę na wywarcie presji w niedzielę w Seattle, ponieważ przy piłce trzyma rozgrywający Seahawks Geno Smith. Średni czas Smitha na rzut w tym roku wynosi 2,95 sekundy, co daje szóste miejsce pod względem najwolniejszego rzutu w NFL, choć wskaźnik ten uwzględnia również zdolność Smitha do przedłużania zagrań i rzucania w biegu.

„Jest kilka rzeczy, które możesz zrobić, aby przyspieszyć podawanie” – powiedział trener Ron Rivera. „Będziemy nad tym pracować i mam nadzieję, że będzie to widoczne w niedzielę”.

Trzy statystyki, które rzucają trochę światła na pojedynek Commanders-Seahawks

Więcej zdjęć pozwoli pięciu zawodnikom Edge Rush – trzem weteranom z wygasającymi kontraktami i dwóm debiutantom – przekonać, że powinni być częścią przyszłości gorączki przepustek. Trzej weterani udowodnili, że potrafią wykonywać swoją pracę i uzupełniać defensywne wślizgi gwiazd. Smith-Williams jest prawdopodobnie najsilniejszym kandydatem do utrzymania, ponieważ jest najmłodszy (26 lat) i wydaje się mieć największe zaufanie (23 starty w karierze). Dodał jednak, że nie myśli o przyszłości.

„Chcę wygrać i to jest dla mnie ważniejsze niż mój indywidualny sukces” – powiedział. Oczywiście chcę grać dobrze i żeby zespół mnie za to nagrodził. Ale kiedy jestem w grze, nigdy nie przychodzi mi to do głowy”.

OK, zmniejszmy obraz. Pilna potrzeba zwiększenia gorączki podań poza sezonem będzie nierozerwalnie związana z Howellem, który pomimo złożonej obietnicy nadal nie gwarantuje, że zostanie namaszczonym na rozgrywającego franczyzy, zwłaszcza jeśli w 2024 r. pojawi się nowy sztab trenerski i biuro. na transakcjach jest jak zabezpieczenie: Jeśli Howell to naprawdę ten facet, świetnie; jeśli tak się nie stanie, typy zdobyte dla Sweat and Young mogą pomóc Waszyngtonowi w awansie w drafcie na kolejnego rozgrywającego.

Znalezienie rozgrywającego jest ważniejsze niż pośpiech w podaniu. Po prostu zapytaj San Francisco — lub osobę, która już zajmuje się przepustką w dowódcach.

„Linia obrony, możesz tylko mieć wpływ na grę” – powiedział obrońca Jonathan Allen. Podkreślił, że w 2021 roku przeciwko Green Bay miał dwa worki, trzy trafienia rozgrywającego i dwa wślizgi za przegraną, a Waszyngton przegrał dwoma przyłożeniami. „Jeśli Tom Brady rozegra dobry mecz, prawdopodobnie wygrasz”.

Aby odwrócić swój sezon, Jahan Dotson wrócił do szkoły

W przyszłości zespół mógłby po prostu grać oszczędnie na krawędzi i pozostawić pośpiech podań wysoko płatnym odbiorom. Jednak obaj wywierali w tym sezonie presję w rozczarowującym tempie; Allen jest blisko najniższego poziomu w swojej karierze (9,9%), a Daron Payne – jeden (5,8%). Obydwa odgrywają jednak ważną rolę w przyszłości dowódców, więc centrala musiałaby przyspieszyć pośpiech w przekazywaniu informacji, dodając urządzenie przyspieszające krawędź.

Analizując rynek, Waszyngton może wyjść rozczarowany. Klasa wolnych agentów składa się głównie ze starzejących się weteranów. Jedynymi wysokiej klasy zawodnikami Edge Rush, którzy wkraczają w szczytową fazę kariery i mogą trafić do wolnej agencji, są Young, który będzie miał 25 lat; Brian Burns z Karoliny, 26 lat; oraz Josh Allen z Jacksonville, 27 lat.

W projekcie eksperci wydają się uważać klasę Edge Rusher za dobrą, ale nie elitarną. Na górną połowę pierwszej rundy przewidywanych jest kilku zawodników, w tym Dallas Turner z Alabamy, Chop Robinson z Penn State, Laiatu Laiatu z UCLA i Jared Verse z Florida State. Nikt nie jest uważany za pokolenie, jak kiedyś Young.

Godne uwagi jest to, że dyrektor generalny Chicago Bears, Ryan Poles, przyjrzał się tym samym rynkom i postawił ogromne zakłady na Sweat. The Bears, posiadający jedną z najgorszych linii defensywy w lidze, oddali wybór w drugiej rundzie na rzecz Commanders, a następnie podpisali ze Sweatem czteroletni kontrakt o wartości 98 milionów dolarów, co stanowi piąty co do wielkości kontrakt dla Edge Rusher w lidze pod względem rocznego kontraktu. średnia (24,5 miliona dolarów). Sweat nigdy nie zakończył sezonu z dwucyfrowymi stratami, choć jego tempo jest na poziomie tego roku (od 6,5 do 10 meczów).

Decyzja Polaków uwydatnia nadchodzące kłopoty Waszyngtonu. Biorąc pod uwagę wszystkie realia związane z pułapem wynagrodzeń i niezaspokojonymi oczekiwaniami, Sweat i Young byli talentami, które trudno było znaleźć. Większość najlepszych zawodników ligi dostała się do pierwszej rundy draftu, z kilkoma godnymi uwagi wyjątkami (trzecie miejsce zajął Trey Hendrickson z Cincinnati, a czwarte Maxx Crosby z Las Vegas). Ale teraz żaden z zawodników atakujących przewagę nie został wybrany wyżej niż w piątej rundzie.

A jeśli Howell to ten facet, Commanders będą mieli jeszcze tylko dwa sezony – 2024 i 2025 – na wykorzystanie jego debiutanckiego kontraktu, zanim wygaśnie.

Pośpiech podań był kiedyś umiejętnością. Teraz jest to stanowisko.

Być może Sweat and Young mogliby osiągać mniej więcej konsekwentne wyniki pod okiem innego sztabu trenerskiego lub innego biura. Nigdy się nie dowiemy. Jeśli przez resztę kariery będą grać dobrze, a Waszyngtonowi nie uda się znaleźć odpowiednich następców, transfery mogą wydawać się krótkowzroczne. Zespół mógł zatrzymać Younga lub Sweata; partner zarządzający Josh Harris otrzymał zielone światło na handel obydwoma.

Na Waszyngton (i Harrisa) będzie wywierana presja, aby odniosła sukces bez Sweata i Younga, aby nie powtarzać transakcji z Trentem Williamsem, w ramach której podczas zmiany reżimów franczyza pozbyła się elitarnego talentu za mniej, niż był on wart. Pomimo sukcesu Sweata, zagrożenie wydaje się zwiększone w przypadku Younga. Chociaż czasami brakowało mu dyscypliny, wyglądał też potężnie i wybuchowo. Według statystyk NFL Next Gen Stats, co stanowi jeden z najwyższych wskaźników w lidze, wygenerował w tym sezonie presję w 17,2 procentach swoich ataków.

Young ze swojej strony nie tracił czasu, sugerując, że byłoby mu lepiej bez Waszyngtonu. Na poniedziałkowej konferencji prasowej powiedział reporterom z San Francisco, że ta wymiana go nie zdenerwowała, ponieważ w 49ers „kultura i atmosfera są zupełnie inne. Zdecydowanie wiem, że znajduję się w budynku ze zwycięzcami.”

„Tylko gracze. Duch w szatni. Duch trenerów” – wyjaśnił. „Wiesz, jest po prostu inaczej. … To samo dzieje się w Ohio State, gdzie oczekuje się zwycięstwa”.

Rivera zapytany o komentarze Younga powiedział: „Naprawdę doceniam to, kim był dla nas. [He] zrobił kilka fajnych rzeczy i [I] po prostu życz mu wszystkiego najlepszego w San Francisco.”

Za kilka miesięcy Waszyngton będzie szukał zawodników zajmujących się krawędziami, a Young będzie szukał nowego, dużego kontraktu. Wydaje się mało prawdopodobne, że ta dwójka ponownie się połączy. Dowódcy niemal postawili swoją przyszłość w Edge Rusher na kimkolwiek innym.

Źródło

Previous articleKsiężna Sophie to wizja w czystej królewskiej niebieskiej sukni na uroczystości Diwali
Next articleNowa Zelandia w półfinale Pucharu Świata w krykiecie po upadku Pakistanu

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here