Home Sporty Megan Rapinoe i Ali Krieger odchodzą na emeryturę. Najpierw mają do...

Megan Rapinoe i Ali Krieger odchodzą na emeryturę. Najpierw mają do rozegrania finał.

5
0

SAN DIEGO – Za późno Krajowa Liga Piłki Nożnej Kobiet sezonie, gdy zbliżała się ich emerytura, a ich drużyny desperacko starały się o miejsce w play-offach, Megan Rapinoe zapytała Ali Krieger, kiedy i gdzie jej ostatni mecz w barwach NJ/NY Gotham FC byłoby.

Krieger wiedziała, że ​​Rapinoe, grająca w drużynie OL Reign z Seattle, miała na myśli finał sezonu zasadniczego w połowie października, mimo to postanowiła zabawić się swoją odpowiedzią.

“Co masz na myśli? 11 listopada” – powiedział Krieger – data meczu o mistrzostwo. „Moim zdaniem nie ma wątpliwości.”

Śmiali się z tego, a potem pomyśleli: może uda im się przeciągnąć ostatnie sezony do samego końca, na stadion Snapdragon w sobotni wieczór, aby zdobyć tytuł, który wymykał się obu organizacjom od czasu inauguracji ligi w 2013 roku.

„Teraz tu jesteśmy i po prostu myślimy: «Wow, naprawdę tego dokonaliśmy»” – powiedział Krieger z uśmiechem.

„Tylko jeden z nas będzie w stanie wygrać, a ta osoba, która nie wygra, będzie smutna” – powiedział Rapinoe. „Ale to naprawdę wyjątkowe.”

Krieger, 39-letnia obrończyni z Dumfries w stanie Wirginia, ogłosiła na początku roku, że będzie to jej 17. i ostatni sezon zawodowy. Rapinoe, 38-letnia skrzydłowa z Redding w Kalifornii, oświadczyła przed mundialem tego lata, że ​​jesienią zakończy swoją 15-letnią karierę.

Do ostatnich chwil ostatniego dnia sezonu zasadniczego nie było nawet pewne, czy ich drużyny zakwalifikują się do play-offów. Emerytura pukała. Oba kluby osiągnęły jednak potrzebne wyniki, gdyż OL Reign zajął czwarte miejsce, a Gotham zajęło szóste i ostatnie miejsce w tabeli.

Z Pucharu Świata: Płonąca kariera Megan Rapinoe zmieniła się bardziej niż kobieca piłka nożna

Po zwycięstwach w pierwszej rundzie nastąpiły półfinałowe niepokoje na wyjeździe, gdy OL Reign pokonał najwyżej rozstawionego San Diego Wave, a Gotham wyprzedziło Portland Thorns z numerem 2, aktualnych mistrzów.

Napastnik OL Reign, Jordyn Huitema, powiedziała, że ​​po każdym zwycięstwie pod koniec sezonu gracze mówili Rapinoe: „Hej Pinoe! Zgadnij co? Nadal jedziesz!”

Huitema dodała: „Naciskaliśmy, aby mieć pewność, że to nie będzie jej ostatni mecz, dopóki nie będzie to konieczne. Chcemy dać jej to, na co zasługuje”.

I tak Rapinoe i Krieger – długoletni koledzy z drużyny USA, którzy wspólnie zdobyli tytuły mistrza świata w 2015 i 2019 r., ale nigdy nie byli kolegami ani mistrzami NWSL – wspólnie wychodzą na scenę, aby odegrać ostatni akt swojej wspaniałej kariery piłkarskiej.

„To naprawdę poetyckie” – powiedział Krieger.

Rapinoe ma na swoim koncie bardziej spektakularną karierę jako strzelec, dostawca usług i zdeklarowany orędownik na forach sportowych i poświęconych prawom człowieka. Reprezentacja narodowa wzniosła toast podczas jej pożegnalnego meczu z USA we wrześniu w Chicago. Następnie, na wypadek gdyby OL Reign nie dostał się do play-offów, klub wykorzystał ostatni mecz u siebie w sezonie zasadniczym na Lumen Field do kolejnego emocjonalnego pożegnania. CBS transmitowało to na żywo.

„Wszyscy mówią: «Dość!» – powiedziała Rapinoe, śmiejąc się z licznych uroczystości.

Krieger, którego kariera w reprezentacji zakończyła się prawie trzy lata temu, w zeszłym miesiącu odebrał u siebie hołd od Gotham FC w Red Bull Arena w Harrison w stanie New Jersey

Emma Hayes, która ma zostać trenerką drużyny USWNT, przygotowuje się do transferu do Chelsea

Sobotni mecz będzie przede wszystkim świętem drużyn.

„Oczywiście zdaję sobie sprawę, że to mój ostatni mecz w jakiejkolwiek sprawie, ale jest to także ostatni mecz dla wszystkich w tym roku” – powiedział Rapinoe. „Więc odciąga to ode mnie trochę uwagi, co jest mile widziane”.

Rapinoe całą swoją karierę w NWSL spędziła w drużynie OL Reign, która po raz trzeci występuje w mistrzostwach. Krieger, absolwent szkół Forest Park High i Penn State, zaczynał w Washington Spirit i przez pięć lat grał w Orlando, zanim w zeszłym sezonie przeniósł się do Gotham.

Chociaż nigdy nie byli członkami drużyny klubowej, przez 13 lat zbudowali więź w drużynie narodowej i pozostali bliskimi przyjaciółmi.

Na ich pierwszym wspólnym obozie treningowym w USA 15 lat temu Rapinoe spotkała Kriegera i pomyślała: „Kim jest ta Niemka?”

Krieger rozpoczęła karierę zawodową w Niemczech, gdzie zetknęła się z kulturą. W języku niemieckim jej nazwisko oznacza „wojownik”. Na jej lewym ramieniu ma tatuaż z napisem „liebe”, co oznacza „miłość”.

Pierwsze wrażenie Kriegera na temat Rapinoe?

„Kim jest ta chuda mała… ona miała nogi jak sznurki od tamponu” – powiedziała.

Wkrótce zdali sobie sprawę, że łączy ich między innymi złośliwe poczucie humoru.

„Od razu się dogadaliśmy” – powiedział Rapinoe. „Poważnie podchodzimy do tego, co robimy na boisku, ale lubimy też dobrze się bawić i zdajemy sobie sprawę, że to naprawdę wyjątkowa podróż, w której uczestniczymy, i chcemy świętować i maksymalizować wszystko, co możemy razem”.

Rapinoe dodała: „Ona też jest naprawdę dobrym człowiekiem. Grasz z milionem ludzi… ale ona jest jedną z moich najlepszych przyjaciółek w życiu i tak pozostanie. Dla nas obu jest to naprawdę wyjątkowy moment, w którym możemy świętować. Wiem, jeśli wygram [Saturday]będzie szczęśliwa ze mnie, a jeśli wygra, będę zachwycony jej szczęściem.”

Krieger zwrócił się do Rapinoe o wsparcie emocjonalne tego lata, gdy rozpadało się małżeństwo Kriegera z byłą koleżanką z drużyny, Ashlyn Harris. We wrześniu para złożyła pozew o rozwód.

„Była dla mnie niezawodna jako najlepsza przyjaciółka” – powiedział Krieger. „Zawsze będziemy dla siebie nawzajem, a to wykracza daleko poza boisko i to jest coś, co naprawdę cenię i pielęgnuję na zawsze”.

Krieger stwierdziła, że ​​dzięki pomocy Rapinoe mogła skupić się na piłce nożnej i to był jeden z najlepszych sezonów w jej karierze. Została wybrana do najlepszej XI drużyny wszechligowej i finalistką w kategorii obrońca roku.

„Próbujemy wyciągnąć z niej jeszcze rok” – powiedziała Delanie Sheehan, koleżanka z drużyny Gotham. „Wygląda na to, że może przejść jeszcze co najmniej kilka”.

Krieger jest jednak gotowy do pracy.

„Wiedziałam, że dopóki 20-latkowie nie przebiegną obok mnie, może nie czas na odwieszanie butów” – powiedziała. „A potem zaczęłam mieć dzieci i myślę, że moja perspektywa trochę się zmieniła”.

Krieger i Harris mają prawie 3-letnią córkę i 15-miesięcznego syna.

Wygraj lub przegraj w sobotę, Krieger powiedziała, że ​​może posiedzieć na boisku przez chwilę i „zanurzyć się w nim po raz ostatni”.

„Zanim wrócę do domu” – powiedziała – „chcę poświęcić trochę czasu na dekompresję, ponieważ zaraz po wylądowaniu będę w trybie mamy”.

Rapinoe wróci do swojej narzeczonej, emerytowanej gwiazdy koszykówki Sue Bird.

„Patrzę na całą moją karierę i po prostu myślę: «To jest cholernie szalone»” – powiedziała. „Nie mogę uwierzyć, że w wieku 38 lat nadal mogę grać w grę, którą kocham, i odnosić sukcesy, które odniosłem z kolegami z drużyny nie tylko tutaj, ale także w reprezentacji. Bardzo chciałbym dostać tę ostatnią małą rzecz.

Źródło

Previous articleKhloe Kardashian zagląda od środka na przyjęcie urodzinowe siostrzenicy Dream
Next articleWydatki detaliczne spadły w marcu w związku z wycofywaniem się konsumentów

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here