Matthew Wright ogląda, jak jego były zespół Phoenix pokonuje Rain or Shine w sobotę w Antipolo. – PBA IMAGES

MANILA, Filipiny – Matthew Wright nie zamyka drzwi przed powrotem do PBA.

„Chciałbym pewnego dnia zakończyć tu karierę” – powiedział reporterom były kamień węgielny Phoenix wkrótce po zaciętym zwycięstwie Fuel Masters nad Rain or Shine 99:98 w Ynares Center w Antipolo w sobotę.

Wright jest jednym z kilku zawodników reprezentacji narodowej, którzy obecnie grają w Japonii. Obecnie gra w Kyoto Hannarz, klubie z najwyższej klasy rozgrywkowej B.League.

Filipińczyk pochodzenia kanadyjskiego, którego azjatyckie korzenie wywodzi się od matki urodzonej w Tarlac, Wright pragnie powrotu do pionierskiej azjatyckiej ligi zawodowej. Nie stanie się to jednak w najbliższym czasie, ponieważ chce grać w Krainie Wschodzącego Słońca tak długo, jak będzie to możliwe.

„To świetna liga, rozwija się i myślę, że będzie najlepszą ligą w Azji w ciągu najbliższych dwóch, trzech lat, a może wcześniej” – powiedział.

„Ale nadal śledzę PBA i chłopaków” – dodał.

Wright grał w sumie przez sześć sezonów, nawiązał przyjaźnie i nabył aktywa na Filipinach. Wkrótce skończy 33 lata i, jeśli chodzi o wiek, pozostało mu mnóstwo koszykówki do gry. Jednak jego powrót do PBA nadal zacznie się tam, gdzie się skończył – od Phoenix.

Od tego czasu PBA złagodziło swoje stanowisko wobec weteranów PBA, którzy zdecydowali się przenieść swoje talenty gdzie indziej. Pierwotnie liga wymagała od gracza powrotu w ciągu dwóch lat bez konsekwencji. Jeśli tego jednak nie zrobi, nastąpi trzyletnia przerwa w działaniu.

Szczyt kierownictwa PBA w Paryżu we Francji w maju ubiegłego roku doprowadził do zniesienia tego drakońskiego przepisu, a weterani PBA są obecnie związani ze swoimi poprzednimi klubami macierzystymi.

„Technicznie rzecz biorąc, nadal mam ważny kontrakt z Phoenix. Jeśli zdecyduję się wrócić do PBA, nadal przysługują mi moje prawa. Zobaczymy więc, co stanie się z Phoenix w ciągu najbliższych kilku lat” – powiedział Wright, który pomógł klubowi benzynowemu dostać się do półfinału turnieju bubble Cup Philippine Cup.


Nie można zapisać Twojej subskrypcji. Proszę spróbuj ponownie.


Twoja subskrypcja zakończyła się sukcesem.

„Wiem, że krążą pogłoski o ich zakupie” – powiedział, nawiązując do kłopotów finansowych, które ostatnio nękały jego spółkę-matkę. Ale zobaczymy. Na razie to tylko szum, nigdy nie wiadomo, co się stanie” – powiedział Wright.Źródło

Previous articleMarszałek lotnictwa Vivek Ram Chaudhari podkreśla kluczową rolę sektora prywatnego w zwiększaniu potencjału IAF
Next articleDrugi start rakiety SpaceX zakończony eksplozją (WIDEO)

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here