Home Sporty Makabryczna kontuzja nogi Jordana Travisa jest ciosem dla stanu Floryda

Makabryczna kontuzja nogi Jordana Travisa jest ciosem dla stanu Floryda

6
0

Obiecujący sezon stanu Florida State przybrał otrzeźwiający obrót w sobotni wieczór, kiedy rozgrywający Jordan Travis doznał makabrycznej kontuzji dolnej części nogi podczas wspinaczki.

Travis przechodził przez środek pola w pierwszej kwarcie meczu z Północną Alabamą, kiedy został powalony i niezgrabnie zgiął pod sobą nogę, lądując na murawie. Ponieważ Travis nie mógł wstać, koledzy z drużyny uklękli, a kibice w Tallahassee obserwowali w milczeniu, jak zostaje zniesiony z boiska z gipsem na lewej nodze. Później został zabrany karetką do szpitala.

Seminoles zdobyli 58 punktów bez odpowiedzi w wygranym 58-14 meczu z Północną Alabamą, po czym trener Mike Norvell powiedział reporterom, że chciał, aby Travis rozegrał „specjalny mecz” w ostatnim meczu u siebie w swojej karierze. „Za każdym razem, gdy ktoś zostaje ranny, przykro jest to widzieć, bolesna jest konieczność przez to przejść. Tak bardzo chcesz tego dzieciaka, bo robi wszystko dobrze. Nie mogę powiedzieć, że to zablokowałem. Jedziesz, jesteś trenerem i robisz wszystko dla zawodników, którzy są na boisku. Im też jestem to winien, ale nie umniejsza to wpływu sytuacji, w których jakiś gracz upada. To trudne.”

Norvell nie miał dalszych informacji na temat kontuzji. Z czegoś, co wyglądało na łóżko szpitalne, 23-letni rozgrywający opublikował historię na Instagramie co wskazywało, że oglądał mecz na swoim telefonie w obecności matki i innych osób. Zakończył tę historię słowami: „Jezus uzdrawia”.

W kolejna historia na IG w niedzielny poranek, podziękował ludziom za ich wiadomości i ze szpitalnego łóżka dodał: „Co się dzieje, wszyscy? To jest Jordania. Chciałem tylko dać znać, że mam się dobrze, czuję się dobrze. Mam uśmiech na twarzy. Po prostu będę podążał za Bożym planem, stary. Bóg ma dla mnie długą podróż i zamierzam Mu ufać na każdym kroku.

Od października: Powrót stanu Floryda, a starszy brat patrzy ze zszarganymi nerwami

Travis wyrósł na jednego z najlepszych rozgrywających w kraju, a stan Florida State ma bilans 11-0 i zajmuje czwarte miejsce w staraniach o miejsce w lidze College Football Playoff. Podawał na odległość 2755 jardów z 20 przyłożeniami i dwoma przechwytami, a w tym sezonie w pośpiechu zdobył siedem punktów.

Kontuzja Travisa zwróciła większą uwagę na kontuzje, które powstały w wyniku wślizgów z biodrem zarówno w NFL, jak i na uniwersytecie. W czwartkowy wieczór Mark Andrews, atakujący Baltimore Ravens, doznał złamania kości strzałkowej i więzadeł w podobnym wślizgu, którego dokonał obrońca Cincinnati Bengals Logan Wilson. To był ten sam typ wślizgu, po którym rozgrywający Kansas City Chiefs Patrick Mahomes i Dallas Cowboys wracali do akcji. Tony’ego Pollarda doznał kontuzji podczas styczniowych meczów play-off rundy dywizji.

W zeszłym sezonie liga NFL rozważała zakazanie mechaniki wślizgu, ale tego nie zrobiła, ponieważ nie była w stanie znaleźć alternatywnego sposobu, w jaki zawodnik mógłby powalić noszącego piłkę od tyłu bez wypychania go do przodu w celu uzyskania większego metra.

W przypadku Travisa do kontuzji doszło, gdy obrońca legalnie chwycił rozgrywającego w pasie i wylądował na nodze Travisa, gdy ten upadł na ziemię.

„Łamie mi serce” – powiedział były rozgrywający z Florydy Tim Tebow napisał na X o kontuzji. „Niesamowity zawodnik i jeszcze lepszy młody człowiek! Jesteś świetnym przykładem. Mogę sobie tylko wyobrazić, jak bardzo bolą Cię teraz Twoje ciało i serce. Modlę się za ciebie bracie.”

Zespół Seminoles wykorzystywał swój ostatni mecz u siebie w sezonie, aby uhonorować drużynę stanu Floida, która zdobyła mistrzostwo kraju w 2013 r., a obecny był były rozgrywający FSU i zwycięzca Heisman Trophy, Jameis Winston.

„Chcę tylko nadal zachęcać go, aby zachował odporność i zachęcać go do wytrwałości” – Winston powiedział o Travisie. „Myślę, że jest tego uosobieniem podczas swojej kariery w futbolu uniwersyteckim. Człowieku, miał jeden z najlepszych lat w futbolu uniwersyteckim i jestem wdzięczny, że mogę kołysać jego koszulką, podkreślając znaczenie jego numeru [13 and] dzięki temu, że zdobyliśmy mistrzostwo w 2013 roku, a on był jednym z najlepszych rozgrywających w tym roku, stary.Źródło

Previous articleKapelusz Napoleona został sprzedany na aukcji w Paryżu za rekordową kwotę 2,1 miliona dolarów
Next articleDr Oscar Wojtal Wypadek: Wypadek samochodowy Gardiner Expressway w Toronto

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here