Cronulla okazała się największym zwycięzcą losowania NRL w 2024 r., biorąc pod uwagę teoretycznie najłatwiejszy harmonogram spośród wszystkich 17 klubów.

W poniedziałek liga NRL ogłosiła terminarze meczów na rok 2024, zwiastując nową erę w meczu, w którym Manly i South Sydney rozpoczną się 2 marca w Las Vegas w double-headerze.

Mecze będą również rozgrywane w Christchurch, Bundaberg i Darwin, a double-header w Perth stał się pojedynczym meczem po wycofaniu się Rabbitohs.

>> SPRAWDŹ TUTAJ PEŁNY HARMONOGRAM NRL 2024

Wielki finał odbędzie się 6 października i ponownie wezmą w nim udział osoby decydujące zarówno w zawodach mężczyzn, jak i kobiet.

Women’s State of Origin również pojedzie na trzy mecze.

Mecz otwierający serię zostanie rozegrany na stadionie Suncorp 16 maja jako czwartkowy mecz w ramach Magic Round, przed meczami w Newcastle i Townsville odpowiednio 6 i 20 czerwca.

Po raz pierwszy od 2015 roku Warriors będą także gospodarzami meczu w Anzac Day w Nowej Zelandii, a Gold Coast pojedzie do Auckland i południowego Sydney, aby zająć miejsce drużyny Andrew Webstera na stadionie AAMI Park przeciwko Melbourne.

Jednak to Sharks powinni wyjść z poniedziałku najszczęśliwsi, po tym jak pożegnali się z pierwszym tygodniem tegorocznych finałów.

Podopieczni Craiga Fitzgibbona rozegrali zaledwie dziewięć meczów przeciwko ośmiu najlepszym drużynom w 2023 roku, czyli najmniej spośród wszystkich klubów w losowaniu.

Poza tym z czołową czwórką poprzedniego sezonu grają z Warriors tylko dwa razy, a w 2023 r. dwukrotnie zmierzą się z całą czwórką z dołu tabeli.

Nicho Hynesa. (Zdjęcie: Mark Metcalfe/Getty Images)

Dla kontrastu, Melbourne miało za sobą najcięższą passę.

Doskonały wynik Craiga Bellamy’ego w pierwszej rundzie rozgrywek zostanie poddany najcięższej próbie w meczu przeciwko Penrith 8 marca.

A w tym, co wydaje się potencjalnie ostatnim sezonem pod wodzą trenera, Storm w pierwszych ośmiu rundach gra tylko z jedną drużyną spoza dolnej dziewiątki poprzedniego sezonu.

Melbourne dwukrotnie wyprzedziło także wszystkie inne drużyny z pierwszej czwórki poprzedniego sezonu, rozgrywając 12 z możliwych 14 meczów przeciwko finalistom z 2023 roku.

Powrót do finałów Parramatta i Souths również był trudny po rozczarowaniach w zeszłym sezonie, w których w 2023 r. rozegrano 13 meczów z czołową ósemką.

Sytuację pogarsza Węgorze, wywołując niesamowite poczucie deja vu.

Po tym, jak na początku 2023 roku otrzymali trzy mecze z rzędu ze świeżymi klubami, Parramatta w przyszłym roku ma tyle samo meczów z pięcioma w całym 2024 roku.

W klubach takich jak Manly i St George Illawarra nie ma takich pojedynków.

Sea Eagles również nie mają pięciodniowych przerw, podczas gdy Eels to jeden z sześciu klubów z trzema rozłożonymi na cały sezon.

Tymczasem Newcastle odpadło z pozycji największych zwycięzców na froncie komercyjnym.

W związku z manią Kalyn Ponga w 2023 r. liczba meczów Rycerzy wzrosła z siedmiu bezpłatnych meczów w zeszłym sezonie do 12 w 2024 r.

South Sydney również zakończyło wieloletnią passę Brisbane w roli najczęściej oglądanej drużyny w grze, zdobywając 14 meczów niekodowanych w porównaniu do 13 meczów Brisbane.

Des Hasler będzie musiał poczekać do lipca na powrót do Brookvale i będzie musiał dwukrotnie zmierzyć się z Manly w ramach harmonogramu swojego nowego klubu Gold Coast na 2024 rok.

Gold Coast po raz pierwszy podejmie Manly w sobotę 20 kwietnia, a następnie uda się do Brookvale Oval na darmowy mecz w niedzielę 21 lipca.

Rekrut Sea Eagles, Luke Brooks, jest gotowy na huczne przyjęcie, kiedy w końcu w 25. rundzie spotka na wyjeździe swoją byłą drużynę Wests Tigers.

Brooks dołączył do Manly po tym, jak przez 11 sezonów w Tigers nie udało mu się zapewnić sobie miejsca w finałach, a jedyną szansą na zemstę jest duchowy dom Leichhardt Oval.

„Wielu byłych graczy zostaje tam wygwizdanych” – powiedział Brooks. „Nie miałbym nic przeciwko zagraniu tam ponownie. Byłoby dobrze.”

Gdzie indziej Jack Wighton powróci do Canberry z nowym klubem South Sydney w 21. rundzie na jedyne spotkanie obu drużyn w sezonie.

Nabywca Canterbury, Stephen Crichton, również raz zmierzy się ze swoją byłą drużyną Penrith na stadionie BlueBet w piątkowy wieczór w 10. rundzie.

Jedyny trener Cronulli, który zdobył tytuł Premiership, Shane Flanagan, w rundzie dziewiątej i 25 zmierzy się ze starą firmą ze swoim nowym zespołem, St. George Illawarra.

Pierwsze starcie zabierze nowego bossa Dragons z powrotem do Shark Park w niedzielne popołudnie na początku maja, zanim jego zespół podejmie Cronullę w sierpniu na stadionie WIN.

KLUCZOWE DATY NRL W 2024 ROKU

2 marca: Otwarcie sezonu w Las Vegas (Manly przeciwko South Sydney, Sydney Roosters przeciwko Brisbane)

21 marca: Penrith v Brisbane (wielki finałowy rewanż w trzeciej rundzie)

16 maja: Stan pochodzenia kobiet I, stadion Suncorp

17–19 maja: Magic Round, stadion Suncorp

5 czerwca: Stan pochodzenia mężczyzn I, stadion Accor

6 czerwca: Stan pochodzenia kobiet II, Newcastle

26 czerwca: Stan pochodzenia mężczyzn II, MCG

27 czerwca: Stan pochodzenia kobiet III, Townsville

17 lipca: Stan pochodzenia mężczyzn III, stadion Suncorp

6 października: wielkie finały NRL i NRLW

© AAPŹródło

Previous articleMatt Roloff przedstawia ogromną aktualizację dla fanów „Little People Big World”.
Next articleAkcje BEL rosną o 2,18% wraz ze spadkiem Sensexu

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here