ICC ujawniła szokującą zmianę formatu finału Pucharu Świata po zdenerwowanym zwycięstwie Australii nad Indiami i orzekła, że ​​decydujący będzie teraz „do trzech zwycięstw”.

Bliższa analiza warunków rozgrywania turnieju na wniosek Board of Control for Cricket in India (BCCI) ujawniła nieznaną wcześniej klauzulę stanowiącą, że w przypadku przegranej przez Indie finału na stadionie Narendra Modi rozegrane zostaną dwa kolejne mecze zaplanowane do Bombaju i Kalkuty, aby upewnić się, że zdobywcy są naprawdę godni nagrody.

Oznacza to, że imponujące zwycięstwo Australii sześcioma bramkami w Ahmadabadzie zapewni jej teraz jedynie prowadzenie 1:0 w serii, a trofeum Pucharu Świata i medale zawodników odebrane im przez urzędników ICC z dnia na dzień, gdy świętowali to, co uważali za ich szóste zwycięstwo w turnieju .

„Zasady to zasady i wszystkie zespoły muszą przestrzegać tego, co określono w oficjalnych warunkach gry” – powiedział w poniedziałkowym oświadczeniu prezes ICC Greg Barclay.

„Gdyby sędziowie i organizatorzy meczu właściwie przestrzegali zasad określonych w oficjalnym dokumencie turnieju, wczorajsza ceremonia prezentacji nie doszłaby do skutku.

„Zgodnie z przepisami gospodarz turnieju, który przegra finał – w tym przypadku Indie – miałby prawo spróbować ponownie w dwóch kolejnych finałach, a trofeum zostanie przyznane zwycięzcom serii do trzech zwycięstw .

Rohita Sharmy. (Zdjęcie: Robert Cianflone/Getty Images)

„Ta zasada pozostanie w mocy podczas Mistrzostw Świata 2027 w Republice Południowej Afryki, Zimbabwe i Namibii; jednakże ze względu na to, że prawa do organizacji turnieju mają wspólne trzy drużyny, z których każda ma szansę wziąć udział w turnieju, przepisy stanowią, że prawo do rozegrania serii trzech meczów finałowych zostanie przyznane gospodarzowi poprzedniego Pucharu Świata, co w tym przypadku byłoby bądźcie także Indiami.”

Te dwa mecze zastąpią składającą się z pięciu meczów serię T20I pomiędzy Australią a Indiami, która miała rozpocząć się za cztery dni, a według rzecznika Cricket Australia ta seria ma zostać przełożona na „kiedykolwiek BCCI nam to powie”. będzie”.

Według doniesień personel naziemny w Bombaju i Kalkucie rozpoczął już przygotowania boisk na dwa kolejne finały. Ze stadionu Wankhede wynika, że ​​furtka została oblana naftą i podpalona zgodnie z wymogami dotyczącymi rozegrania drugiego meczu na, dokładnie w brzmieniu z oficjalnego dokumentu ICC, „wściekłego Bunsena”.

Uważa się, że kapitan Australii Pat Cummins i zawodnik pierwszego meczu Travis Head mają wątpliwości co do występu w drugim meczu serii, który odbędzie się w środowy wieczór z powodu paraliżującego kaca, podczas gdy David Warner zmaga się z posiniaczonym kciukiem od źle wystrzelonego korka od szampana.

Steve Smith również stoi przed przesłuchaniem dyscyplinarnym po tym, jak podobno powiedział urzędnikom ICC, którzy przybyli, aby odebrać trofeum Pucharu Świata z okazji zwycięstwa drużyny, że będą musieli „wyjąć je z moich zimnych, martwych rąk”, co może oznaczać dla niego trzy punkty karne i zawieszony na pozostałą część serii finałowej.Źródło

Previous articleJesteśmy z wami dzisiaj i zawsze: premier Modi po porażce indyjskiej drużyny krykieta w Pucharze Świata
Next articleNowy prezydent Malediwów zwraca się do Indii o wycofanie wojska

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here