Kaya-Iloilo jest mistrzynią Ligi Kobiet PFF. – ZDJĘCIE PRZESŁANE

MANILA, Filipiny–Kaya-Iloilo zdobyła tytuł Ligi Kobiet Filipińskiej Federacji Piłki Nożnej (PFF) po zwycięstwie 1:0 nad Manilą Digger po golu Sheena Nicole Ramores w końcówce w sobotnim finale rozegranym na stadionie Rizal Memorial.

Ramores uderzył zwycięzcę w 86. minucie, co wystarczyło, aby zapewnić Kaya pierwszą koronę w lidze i odpokutować za rozczarowanie po szokującym odpadnięciu z półfinału w zeszłym roku w Pucharze Kobiet PFF.

Zwycięstwo zakończyło udaną kampanię ligową, w której skład prowadzony przez byłego trenera reprezentacji Let Dimzona i dowodzony przez obrońcę Filipin Hali Longa zwyciężył w eliminacjach w jednej rundzie, a następnie wyeliminował w półfinale trzykrotnego posiadacza tytułu La Salle.

Nadeszła dogrywka po tym, jak Kaya nie wykorzystał niezliczonych prób, w tym rzutu karnego Cama Rodrigueza, który obronił bramkarz Manila Digger Ayishatu Simpson.

Manila Digger doprowadzał Kaya do rozpaczy, mimo że w pierwszej połowie został zredukowany do 10 zawodników po tym, jak Hannah Pachejo została wyrzucona z boiska w pierwszej połowie.

Jednak Kaya znalazł przerwę, gdy strzał Sary Castanedy został zablokowany, co spowodowało, że Ramores znalazł trochę miejsca i pokonał bramkarza Ghany, zdobywając jedynego gola w finale.

Manila Digger zadowoliła się drugim miejscem w swoim dziewiczym występie w Lidze Kobiet, która powróciła po trzyletniej nieobecności spowodowanej pandemią.

Mistrz UAAP Far Eastern University odniósł zwycięstwo 2:1 nad La Salle we wcześniejszym meczu o trzecie miejsce.


Nie można zapisać Twojej subskrypcji. Proszę spróbuj ponownie.


Twoja subskrypcja zakończyła się sukcesem.Źródło

Previous articleKryzys „The Marvels”: Disney MCU z najniższym w historii otwarciem BO na poziomie 47 mln dolarów i więcej — co poszło nie tak
Next articleBabcia zabija wnuka w Basilan

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here