W skład angielskiego składu ODI na przyszłomiesięczne tournée z białą piłką po Indiach Zachodnich wchodzi tylko sześciu ocalałych z katastrofalnej obrony drużyny w Pucharze Świata w Indiach.

Niecałe 12 godzin po opuszczeniu Pucharu Świata Anglia powołała na tournee nowe składy i wróciła do deski kreślarskiej, kładąc nacisk na zasadę „trzech R” – odpoczynek, rotacja i odnowa.

Wycieczka na Karaiby z ograniczoną liczbą gości, która miała miejsce bezpośrednio po wyczerpującym, sześciotygodniowym trałowaniu przez Indie, została już podkreślona jako czas na spojrzenie na świeże twarze, ale fakt, że w drużynie ODI występuje tylko sześciu zawodników z Pucharu Świata była surową oceną kampanii tej strony.

Kapitan Jos Buttler pozostaje dowódcą, a dołączają do niego Gus Atkinson, Harry Brook, Brydon Carse, Sam Curran i Liam Livingstone.

Jonny Bairstow, Joe Root i Mark Wood odpoczęli przed styczniową serią testów w Indiach, a kapitan testów Ben Stokes zmierza prosto na operację z powodu długotrwałej kontuzji kolana.

Jednak zaniedbania Dawida Malana, Moeena Alego i Chrisa Woakesa z ponad 50-osobowego składu mogą okazać się bardziej ostateczne.

Moeen i Woakes, wraz z Adilem Rashidem, zostaną zatrzymani w fazie grupowej T20, co sugeruje, że nadal mają szansę na udział w Pucharze Świata w krótkiej formie latem przyszłego roku, ale Malan został usunięty z obu formatów.

Mimo że w ciągu ostatnich kilku tygodni był najlepszym strzelcem Anglii i kończył zawody ze stratą dokładnie 100 punktów do najbliższego rywala, w wieku 36 lat wydaje się, że skończył mu się czas.

Trzej nieograniczeni gracze dostają się do drużyny ODI, a wicekapitan Testu Ollie Pope dołącza do Searsów Johna Turnera i Josha Tongue’a. Ta para tempa występuje również w składzie ponad 20 zawodników.

Skład ODI: J Buttler (c), R Ahmed, G Atkinson, H Brook, B Carse, Z Crawley, S Curran, B Duckett, T Hartley, W Jacks, L Livingstone, O Pope, P Salt, J Tongue, J Turner

Skład T20I: J Buttler (c), R Ahmed, M Ali, G Atkinson, H Brook, S Curran, B Duckett, W Jacks, L Livingstone, T Mills, A Rashid, P Salt, J Tongue, R Topley, J Turner, C Woakes .

© AAPŹródło

Previous articleTim Burton prawie miał ponurą i makabryczną scenę w „Koszmarze przed Bożym Narodzeniem”.
Next articleJak wynika z sondażu exit poll, polska opozycja ma drogę do obalenia populistycznej partii rządzącej

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here