Kolega Owena Farrella z drużyny międzynarodowej, Max Malins, określił znęcanie się nad nim jako „szokujące” i „śmieszne”, podczas gdy raporty ujawniają, że Anglia ograniczyła zasoby psychologiczne na potrzeby mistrzostw świata.

Trener Walii Warren Gatland opowiedział także o swojej własnej walce z trollem, którego nazwał „irlandzkim kretynem”, podczas gdy świat rugby nadal skupiał się wokół kapitana Anglii.

Farrell zdecydował się opuścić w tym sezonie Sześciu Narodów, aby priorytetowo potraktować zdrowie psychiczne swoje i swojej rodziny. The UK Telegraph doniósł, że Farrell może „ominąć nawet rok” i jest „prawie pewne”, że Farrell nie zagra podczas trasy do Japonii i Nowej Zelandii.

„Istnieją również poważne wątpliwości co do prawdopodobieństwa powrotu do przyszłorocznej jesiennej serii, która obejmuje Test przeciwko Nowej Zelandii, Australii i Republice Południowej Afryki” – napisano w gazecie.

Malins wspiera 32-latka, który będzie nadal grał dla Saracenów, aby powrócił „tak dobry, jak był” na najwyższy poziom w sporcie.

„Prawdopodobnie dla wielu było to zaskoczeniem, ale to dobrze dla niego” – powiedzieli Bristol z powrotem i stary kolega Farrella, Saracen, Malins.

Owena Farrella. (Zdjęcie: Cameron Spencer/Getty Images)

„Myślę, że jest niesprawiedliwie traktowany w mediach i przez fanów.

„Wszyscy jesteśmy ludźmi. Jak na kogoś, kto znosi takie bicie przez dłuższy czas, w pewnym momencie będzie to miało swoje żniwo, więc dobrze z jego strony.

Farrell poprowadził Anglię do trzeciego miejsca w Pucharze Świata we Francji w zeszłym miesiącu, ale przygotowania do turnieju nie były dla niego łatwe.

Został wyrzucony z boiska w meczu rozgrzewkowym przed Pucharem Świata przeciwko Walii, ale niezależny panel dyscyplinarny wywołał oburzenie, gdy oczyścił go po wślizgu ramieniem w głowę napastnika Walii Taine’a Bashama, który, jak oczekiwano, zakończył się karą istotny zakaz.

Następnie World Rugby odwołał się od tej decyzji i otrzymał zawieszenie na cztery mecze, w tym dwa pierwsze mecze Anglii z Argentyną i Japonią.

Ojciec Farrella – główny trener Irlandii Andy Farrell – nazwał relacje medialne tego odcinka „cyrkiem”, podczas gdy jego syn stał się celem poważnych ataków w mediach społecznościowych.

Czasami podczas Pucharu Świata był także wygwizdywany przez część publiczności podczas meczów Anglii.

Malins, który był także członkiem reprezentacji Anglii na Puchar Świata, dodał: „Szczerze mówiąc, myślę, że to szokujące.

„Byłem na trybunach, kiedy odczytywano wyniki drużyn i usłyszałem to (buczenie). Było to dla mnie dużym zaskoczeniem. Naprawdę tego nie rozumiem.

„Za to, co zrobił dla England Rugby – jest jednym z najlepszych graczy, który nosi tę koszulkę – a dla niektórych fanów traktowanie go w ten sposób jest śmieszne.

„Nie znajdziesz wielu ludzi o mocniejszym podejściu mentalnym niż Owen, więc jego poczucie, że jest to krok, który musi podjąć, jest w pewnym sensie niepokojące, ale także bardzo odważne i dobrze, że to robi”.

Dyrektor drużyny rugby Saracenów, Mark McCall, również skrytykował „haniebne” traktowanie Farrella, co jego zdaniem powinno być sygnałem alarmowym dla gry.

„Pracuję z Owenem codziennie przez 15 lat i osoba przedstawiana w mediach w niczym nie przypomina osoby, którą znam. Jest człowiekiem rodzinnym, oni zawsze są na pierwszym miejscu” – powiedział McCall.

„Stworzyła się i rozpoczęła narracja, która trwała już od dłuższego czasu. Jest tylko tyle, ile ktoś może wziąć.

„Co więcej, jest genialnym, troskliwym, wspierającym kolegą z zespołu i lojalnym przyjacielem dla wielu osób. I bardzo dobrym, przyzwoitym człowiekiem. To jest osoba, którą znam.

„To było odważne i odważne z jego strony, że się otworzył. I tak podziwiam Owena z wielu powodów, ale jeszcze bardziej za to, że to zrobił.

Szef World Rugby Bill Beaumont wyraził konsternację z powodu traktowania Farrella.

„Jako zawodnik ostatnią rzeczą, którą chcesz zrobić, to rezygnować z gry dla swojego kraju” – powiedział Beaumont w programie Today w BBC Radio 4.

„Przez lata był świetnym przywódcą Anglii. Nigdy nie chcesz żyć w społeczeństwie, w którym ktoś taki jak Owen Farrell, który był wielkim sługą rugby, powinien być wygwizdywany, gdy gra dla swojego kraju.

„To bardzo rozczarowujące dla niego i jego rodziny i najwyraźniej czuje, że potrzebuje oderwania się od blasku międzynarodowych meczów, aby naładować baterie i wrócić”.

Były trener reprezentacji Anglii Clive Woodward powiedział, że ma nadzieję, że posunięcie Farrella ułatwi zawodnikom szukanie uwolnienia od presji w trakcie kariery.

„Mam nadzieję, że dzięki podjętej decyzji i ogromowi wsparcia, jakie otrzymał, będzie mógł teraz patrzeć w przyszłość z nowo odkrytą wolnością” – napisał dla Daily Mail.

„Mam nadzieję, że Farrell nada ton i zainspiruje do nowego myślenia w tej dziedzinie. Dlaczego urlop naukowy nie jest bardziej powszechny?

„Bez wątpienia oni [the RFU] będą winić innych – zwłaszcza media – i utworzą kolejną bezimienną komisję, która będzie badać i przedstawiać swoje przemyślenia bez żadnej odpowiedzialności. Farrell prawdopodobnie będzie musiał rozwiązać to sam. To takie złe.

„RFU i inne strony międzynarodowe powinny spojrzeć na sytuację Farrella z prawdziwym zaniepokojeniem, ale jako szansę na lepsze wsparcie graczy. Najlepsze firmy na świecie włączają urlopy naukowe do swoich procesów HR w formie płatnego urlopu. Dlaczego nie rugby?

„[Farrell] zamierza nadal grać dla swoich ukochanych Saracenów i naprawdę mam nadzieję, że to nie ostatni raz, kiedy widzimy go na poziomie testowym. Miejmy nadzieję, że przerwa dobrze mu zrobi i będzie mógł wrócić do międzynarodowych rozgrywek, gdy będzie zdrowy i gotowy”.

Gatland piszący dla „The Telegraph” stwierdził, że „jest w dużej mierze chroniony przed nadużyciami, ponieważ nie korzystam z mediów społecznościowych”, ale dodał: „Od kilku lat jestem celem trolla, któremu udało się zdobyć mój numer telefonu komórkowego i wysyłał mi mądre, złośliwe komentarze.

„Na początku myślałem, że te wiadomości to po prostu żart kolegi. Mieszkałem wcześniej w Irlandii i właśnie przyszła wiadomość z irlandzkiego numeru. Nie zastanawiałem się nad tym zbyt wiele. Czy dałem komuś swój numer i nie zapisałem jego nazwiska? Czy ktoś się po prostu zesrał?

„A jednak wiadomości wciąż napływały, niezbyt wiele, ale około pół tuzina razy w roku, zwykle gdy przegraliśmy mecz, próbując sarkastycznie skomentować lub drwić. Wtedy zdałem sobie sprawę, że to nie był żart, ale coś bardziej złowrogiego.

Główny trener Walii Warren Gatland podczas ogłoszenia składu Walii w Pucharze Świata w Rugby 2023 w Vale Resort w Hensol.  Data zdjęcia: poniedziałek, 21 sierpnia 2023 r. (Zdjęcie: Ben Birchall/PA Images za pośrednictwem Getty Images)

Warrena Gatlanda. (Zdjęcie: Ben Birchall/PA Images za pośrednictwem Getty Images)

„Aby mieć pewność, że wiadomości pochodzą od trolla, zapisałem jego numer pod nazwą „Irlandzki kretyn”.

Gatland powiedział, że był bardziej poruszony, gdy celem stał się jego syn Bryn.

„Wciąż doskonale pamiętam komentarz, który przeczytałem po tym, jak Bryn właśnie nie trafił w bramkę z dystansu z linii bocznej, gdy wszedł na boisko dla Auckland Blues. Było tam mniej więcej tak: „Nie obchodziłoby mnie, czy Bryn Gatland nie obudzi się jutro rano” – napisał Gatland.

„Jestem wystarczająco dorosły i grałem w tę grę wystarczająco długo, aby zlekceważyć większość zadziorów, ale jako ojciec nie mogłem tego znieść. Właśnie dlatego całkowicie rozumiałem obronę syna przez Andy’ego Farrella po jadowitym znieważaniu Owena po czerwonej kartce za wślizg przeciwko Taine’owi Bashamowi podczas naszej porażki z Anglią na Twickenham w sierpniu”.

Okazało się również, że RFU ograniczyło wsparcie psychologiczne dla reprezentacji Anglii na mundialu.

W przeciwieństwie do Australii, która najwyraźniej miała trzech psychologów do dyspozycji graczy w skazanej na porażkę kampanii Eddiego Jonesa, „The Telegraph” ujawnił, że drużyna Steve’a Borthwicka miała osobisty dostęp do psychologa sportowego jedynie w niepełnym wymiarze godzin przez cały turniej, a specjalista był obecny Obóz w Anglii dwa do trzech dni w tygodniu.

„To oznacza znaczące ograniczenie w zapewnieniu dobrego samopoczucia psychicznego reprezentacji Anglii, która wcześniej korzystała z ciągłego wsparcia psychologa sportowego” – napisano w gazecie.

(Z agencjami)Źródło

Previous articlePrzestań cytować świąteczną piosenkę Shane’a MacGowana. Dał nam o wiele więcej.
Next articleAmy Schumer wyprodukuje i wystąpi w komedii „Kinda Pregnant” dla Netflix „Happy Madison”.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here