Obrońca San Miguel Simon Enciso świętuje podczas piątego meczu finału Pucharu Komisarza PBA przeciwko Magnolii

Simon Enciso po raz pierwszy wystartował w niedzielnym pojedynku o mistrzostwo Pucharu Komisarza Filipińskiego Związku Koszykówki (PBA) przeciwko Magnolii w San Miguel. Jego ojciec był także na trybunach Smart Araneta Coliseum i obserwował jego pierwszy w historii profesjonalny mecz. On też miał wkrótce stać się o rok starszy.

Ale żaden z nich nie był większy niż to, co naprawdę motywuje filipińsko-amerykańskiego obrońcę do dobrej gry.

„Czuję, że nie zyskałem mojego szacunku” – powiedział Inquirerowi podczas szczerej pogawędki po tym, jak pomógł drużynie Beermen odnieść zwycięstwo 108-98 w piątym meczu i prowadzić 3-2 w serii nad Hotshots.

„Myślałem, że dostanę trochę pieniędzy po wygraniu jednego” – dodał.

Enciso zdobył 15 punktów, a wszystkie one zdobyły za trzy punkty, pokonując najlepszego strzelca Jericho Cruza, który tamtego wieczoru równie dobrze spisał się zza łuku.

Osobisty triumf

Występ był swego rodzaju osobistym triumfem Enciso, który opuścił dużą część turnieju po usunięciu ostrogi kostnej w lewym kolanie.

Weteran z dziewięcioletnim stażem, który zanim trafił do San Miguel, grał w innych klubach w całej lidze, powiedział, że jest po prostu szczęśliwy, że może przywrócić klub na należne mu miejsce.

„Jestem po prostu szczęśliwy, że mogę wspierać moich kolegów z drużyny i rozegrać taki dobry mecz, który pomoże nam wrócić na właściwy kierunek” – powiedział o wysiłkach, które sprawiły, że San Miguel odzyskał kontrolę nad serią.

Enciso potrząsnął głową i tylko wzruszył ramionami, gdy zapytano go, co według niego jest powodem braku wystarczającego uwielbienia dla jego doskonałej gry.

Ale wie, co ma zrobić, jeśli chodzi o dalsze działania.


Nie można zapisać Twojej subskrypcji. Proszę spróbuj ponownie.


Twoja subskrypcja zakończyła się sukcesem.

„Będę musiał po prostu wygrywać więcej” – powiedział. INQŹródło

Previous articleNowy film „Karate Kid” w Sony wybiera Bena Wanga na gwiazdę
Next articleBiuro kontroli jakości DENR dotknięte strachem przed bombą