Home Sporty Dzięki powołaniu na wiosenny trening sędzia jest o krok bliżej historii

Dzięki powołaniu na wiosenny trening sędzia jest o krok bliżej historii

5
0

Jen Pawol jest o krok od bezprecedensowego, choć nigdy nie było to jej planem. Nie została sędzią dla sławy. Nigdy nie robiła tego dla uwagi. Jednak sezon w niższej lidze po sezonie w niższej lidze, trafna decyzja za trafną decyzją, awans za awansem, niechętnie brodziła w świetle reflektorów. Teraz wkracza w historię.

Major League Baseball ogłosiła w poniedziałek, że Pawol, 47-letnia sędzia, która przebija się przez niższe ligi od 2016 roku, będzie jednym z 24 sędziów niższych lig zaproszonych na wiosenne treningi ligi głównej rozpoczynające się jeszcze w tym miesiącu – dobrze znany warunek debiutu w dużej lidze. Zostanie także awansowana na szefa załogi swojej drużyny sędziowskiej klasy AAA, co oznacza, że ​​będzie najwyższym rangą sędzią na każdym meczu niższej ligi, w którym będzie pracować w tym roku. Pawol dopiero w zeszłym sezonie awansował do klasy AAA. Żadna kobieta nigdy nie sędziowała meczu ligi MLB w sezonie zasadniczym.

Jej życiorys w zawrotnym tempie stał się gotowy na mecze ligowe. W tym samym roku, w którym awansowała do klasy AAA, Pawol został wybrany do pracy przy meczu o mistrzostwo tej ligi. Została także wybrana do pracy w Arizona Fall League, co stanowi kolejny kamień milowy, który wiąże się z dodatkową premią w postaci szkolenia w zakresie powtórek i zdobywania innego doświadczenia przydatnego w sędziowaniu najważniejszych meczów ligowych.

Większość sędziów uznanych za zdolnych do pracy w lidze jesiennej ma szansę na powołanie do wiosennych treningów, więc fakt, że Paweł je otrzymał, nie był specjalnie szokujący. Ale kiedy w zeszły poniedziałek odebrała telefon od przełożonych, Pawol stwierdził, że i tak zaczęła krzyczeć.

„Powiedziałem tylko: «Dziękuję bardzo. Zrobię świetną robotę” – powiedział Paweł. „… to był naprawdę wyjątkowy moment z wielu powodów.”

W lidze MLB spóźniona jest decyzja o zatrudnieniu kobiety na stanowisku sędziego. Jeden może być w drodze.

Jednym z powodów, dla których powołanie na wiosenne szkolenie jest istotne, jest fakt, że tylko dwie kobiety kiedykolwiek je otrzymały. Pam Postema była sędzią na wiosennym treningu pierwszej ligi pod koniec swojej kariery pod koniec lat 80. Ria Cortesio dostała się na wiosenny trening dużej ligi na początku XXI wieku. Pawol powiedział, że od chwili, gdy dostała tę wiadomość, pisała do nich obu SMS-y.

Ma to znaczenie także dlatego, że wkrótce może zwiastować kolejne powołanie. Kiedy drużyny z ekstraklasy potrzebują zmiennika, wyciągają go z listy potencjalnych powołań, która obejmuje wyłącznie sędziów, którzy służyli podczas wiosennych meczów przygotowawczych. Pawol, jako szef załogi klasy AAA, będzie jednym z wyższych urzędników na tej liście. Jest teraz o krok od głównych firm i ma taki sam impet w tym kierunku, jak jakakolwiek kobieta w historii.

„To wielka, wielka sprawa. To tak wiele znaczy” – powiedział Pawol, niechętny spadkobierca blasku reflektorów, który powiedział, że kiedy fani proszą ją o autografy, ona nalega, aby dostali także autografy od innych sędziów. Czasami fani ją dokuczają. Czasami, jak mówi, mówią jej takie rzeczy, jak „zrobisz to” i „pracuj dalej!”.

Ta uwaga jest dla Pawła najbardziej niewygodna, ale prawdopodobnie będzie więcej. Choć w ostatnich latach kobiety wkroczyły do ​​szeregów sędziów NBA i NFL, rola sędziego ligi MLB była trudniejsza do pokonania.

Sędziowie są częścią struktury MLB i postaciami znanymi z codziennej fabuły, mimo że są najbardziej chwaleni, gdy nie zwracają na siebie uwagi. Przez dziesięciolecia sędziowie mieszali wszystko, od komedii, poprzez aktorstwo, po niewiarygodny stoicyzm w niektórych z najbardziej zapadających w pamięć scen w sporcie. Nigdy wcześniej w żadnej z tych scen nie pojawiała się kobieta. Nigdy wcześniej kobieta nie była tak blisko wejścia na tę dziwną scenę, niekomfortową, niezależnie od blasku reflektorów, jaki się z nią wiąże.

„Powiedziałbym, że dodałem gazu do pełna. Idziemy po to, pełną parą” – powiedział Paweł. „Czuję się dobrze w swojej skórze. Dorosłem do swoich butów, dorosłem do swoich zwycięstw, że tak powiem. Taka jest narracja. Taka jest fabuła, fabuła. Ludzie są ekscytujący i zachęcający. Ale kiedy do tego dojdzie, muszę po prostu dobrze rozegrać następną grę.

Źródło

Previous articleRandki w Internecie stają się śmiertelne w nowym najpopularniejszym dokumencie Netflix
Next articleWielu moich znajomych nie ma telewizorów, ale to może się wkrótce zmienić – CNET