North Melbourne świętuje największe zwycięstwo w swojej historii AFLW po zdobyciu oszałamiającego, zdenerwowanego 41-punktowego zwycięstwa w finale kwalifikacyjnym nad obecnymi premierami Melbourne.

W niedzielę na Ikon Park Kangaroos spisali się znakomicie, utrzymując bezbramkową przewagę strzelców Demons przez trzy kwarty i wygrywając 7,8 (50) do 1,3 (9).

Co najważniejsze, jest to pierwsze zwycięstwo North nad inną drużyną z czołowej czwórki w tym sezonie i wywraca do góry nogami narrację na temat serii finałów.

Ponieważ North cieszy się tygodniem wolnym przed wstępnym finałem, Melbourne będzie gościć Geelong w następną niedzielę po południu w półfinale, ponownie w Ikon Park.

Adelaide podejmie Sydney w sobotni wieczór w drugim półfinale na stadionie Norwood Oval.

Demony nagle wpadły w kłopoty, po tym jak w zeszłym tygodniu przegrały z Brisbane i obecnie notują drugi najniższy wynik w lidze AFLW.

Dla Kangurów będzie to drugi z rzędu finał eliminacyjny po porażce z Demonami w zeszłym sezonie.

Kluczowa napastnik Tahlia Randall strzeliła trzy gole dla North, która zdobyła od 100 do 79 odbiorów, a Ash Riddell i Jasmine Garner ponownie wystąpili w środku pola.

„Wiedzieliśmy, że możemy stawić czoła najlepszym… wspieraliśmy nasz system, wspieraliśmy naszą strukturę i wyniki takie jak dzisiaj, naprawdę możemy to zrobić” – Randall powiedział Seven Network.

Randall powiedział, że ich celem jest osiągnięcie 100 odbiorów.

„Wiemy, że Melbourne to świetna drużyna i jak większość drużyn upadnie pod presją” – powiedziała.

Napastniczka North, Kate Shierlaw, po ostatnim zderzeniu zakrwawiła usta, ale wróciła na boisko.

Pierwsza kwarta była wyrównana, rozegrana z wielką końcową intensywnością, a North natychmiast wygłosił oświadczenie, wywierając nieustanną presję.

Randall kopnął jedynego gola w tym sezonie, pokonując Lauren Pearce w ruckowym pojedynku, a następnie celnie strzelając.

Chociaż Kangury stworzyły kilka okazji, wytrzymały także serię ataków z Melbourne pod koniec sezonu.

Randall zdobył mocny punkt i również strzelił jedynego gola w drugiej kwarcie, a North objął 15-punktowe prowadzenie do przerwy głównej.

Demony radziły sobie dobrze w rozgrywkach, biorąc pod uwagę niską liczbę punktów, ale drużyna, która w tym sezonie zdobyła najwięcej punktów w lidze, przez całą połowę miała tylko jedną stratę.

Świetna akcja Shierlaw zapewniła Belli Eddey dwie bramki z biegu w trzeciej kwarcie, podczas gdy Randall ponownie przepracował swojego przeciwnika w zawodach ruckowych i zdobył trzecią bramkę.

Na ostatniej zmianie Kangaroos prowadzili różnicą 34 punktów.

Melbourne strzeliło swojego pierwszego gola dopiero w 10. minucie ostatniej kwarty po strzale Alyssy Bannan, co oznaczało, że osiągnęli najniższy wynik 1,2.

© AAPŹródło

Previous articleKalendarium związku Taylor Swift i Travisa Kelce’a: Noce na randkach, więcej
Next articleTen ogień płonie od 4000 lat

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here