CNN

Zawodnik Buffalo Bills Damar Hamlin został zwolniony z centrum medycznego w Buffalo, czyli swojego klubu powiedział W środę, po ponad tygodniu hospitalizacji z powodu zatrzymania akcji serca, którego doznał w tym miesiącu podczas meczu „Monday Night Football”.

Władze szpitala poinformowały, że na kilka dni przed zwolnieniem z Buffalo General Medical Center w Nowym Jorku stan zdrowia 24-letniego Billa wykazywał oznaki szybszej poprawy.

„Zakończyliśmy serię testów i ocen i po konsultacji z lekarzami zespołu mamy pewność, że Damar może zostać bezpiecznie wypisany do domu, aby kontynuować rehabilitację w domu i z Bills” – lekarz kierujący opieką nad Hamlinem w Buffalo, dr. Jamie Nadler, powiedział w oświadczeniu Bills opublikowanym w środę na Twitterze.

Hamlin początkowo przebywał w szpitalu w Cincinnati, kiedy 2 stycznia jego serce nagle zatrzymało się po wślizgu podczas meczu z gospodarzem Cincinnati Bengals, ale w poniedziałek został przeniesiony do ośrodka w Buffalo, gdy lekarze uznali, że jego krytyczny stan poprawił się na tyle, że można było przeprowadzić przeprowadzkę.

Lekarze w szpitalu w Buffalo próbowali ustalić, dlaczego Hamlin doznał zatrzymania akcji serca, poinformowała przed wypisem Kaleida Health, grupa szpitali, w skład której wchodzi centrum medyczne w Buffalo. Dotyczyło to między innymi tego, czy wcześniej istniejące warunki odegrały rolę w tym wydarzeniu, co zszokowało wiele osób w całym kraju i spowodowało ogromny wzrost wsparcia dla drugorocznego zawodnika NFL.

We wtorek Hamlin przeszedł „kompleksową ocenę medyczną, a także serię badań kardiologicznych, neurologicznych i naczyniowych” – napisano na Twitterze Bills.

Żadna przyczyna zatrzymania krążenia Hamlina nie została publicznie ogłoszona.

„Specjalne podziękowania dla Buffalo General, od przyjazdu była tylko miłość! Proszę, pamiętajcie o mnie w swoich modlitwach!” Hamlin napisał na Twitterze we wtorek.

To Hamlin zdecyduje, kiedy ponownie będzie w drużynie podczas rekonwalescencji, powiedział w środę trener Billsa, Sean McDermott.

„Przede wszystkim jestem wdzięczny, że jest w domu z rodzicami i bratem, co jest wspaniałe” – powiedział McDermott reporterom w środę, gdy Bills przygotowany na gościć Miami Dolphins w niedzielnym meczu play-off. Nie ogłoszono harmonogramu powrotu Hamlina do profesjonalnej piłki nożnej.

„Pozostawiamy jemu (kiedy będzie już w drużynie). Jeśli chodzi o jego zdrowie, myślimy przede wszystkim o jego sytuacji, a kiedy poczuje się gotowy, powitamy go z powrotem” – powiedział McDermott.

Będąc w stanie krytycznym w Cincinnati, Hamlin przez kilka dni był pod wpływem środków uspokajających i podłączony do respiratora. W piątek rano usunięto rurkę do oddychania i już tego popołudnia Hamlin zaczął chodzić z pewną pomocą – poinformowali w poniedziałek lekarze.

Zespół medyczny skupił się na ustabilizowaniu Hamlina i w poniedziałek poprawił jego stan, ponieważ jego narządy były stabilne i nie potrzebował już intensywnej opieki pielęgniarskiej ani terapii oddechowej – stwierdzili lekarze.

„Z pewnością znajduje się na drodze, którą uważamy za bardzo normalną lub nawet przyspieszoną, po zdarzeniu zagrażającym życiu, którego przeszedł” – powiedział na początku tygodnia dr Timothy Pritts, ordynator chirurgii w Centrum Medycznym Uniwersytetu Cincinnati. „Robi ogromne postępy”.

Pritts powiedział w poniedziałek, że normalny powrót do zdrowia po zatrzymaniu krążenia można mierzyć w tygodniach lub miesiącach. Hamlin przekraczał ten harmonogram na każdym etapie i jest nienaruszony neurologicznie.

Kiedy Hamlin upadł kilka sekund po wślizgu z otwartej przestrzeni przeciwko skrzydłowemu Bengals, personel medyczny wbiegł na boisko i szybko przeprowadził resuscytację krążeniowo-oddechową, co pomogło uratować mu życie.

Serce Hamlina zatrzymało się, a ratownicy dwukrotnie go reanimowali, zanim zabrali go do karetki i zawieźli do szpitala. Natychmiastowe działania personelu medycznego były kluczowe dla „nie tylko uratowania jego życia, ale także funkcji neurologicznych” – powiedział Pritts.

Przerażająca scena, w której Hamlin nagle upada na plecy po wstaniu po wślizgu, zaniepokoiła jego kolegów z drużyny, innych graczy i miliony obserwujących kibiców.

Mecz został początkowo przełożony, a później odwołany przez ligę NFL – decyzja, która według kilku byłych piłkarzy była oznaką zmiany w podejściu do zdrowia psychicznego i fizycznego zawodników.

Obecnie organizacja Bills zachęca ludzi do nauki kluczowej, ratującej życie umiejętności prowadzenia resuscytacji krążeniowo-oddechowej.

Jak wynika z oświadczenia, zespół zadeklarował wsparcie w zakresie zasobów, w tym certyfikatów RKO, automatycznych defibrylatorów zewnętrznych i wytycznych dotyczących opracowywania planów reagowania w nagłych przypadkach kardiologicznych w społeczności Buffalo. „Zachęcamy wszystkich naszych fanów, aby w dalszym ciągu okazywali swoje wsparcie i zrobili kolejny krok, zdobywając certyfikat CPR” – napisali Bills.Źródło

Previous articleKompozytorka „American Fiction” Laura Karpman podkręciła muzykę do nagrody TIFF People’s Choice Award – film dźwiękowy i ekranowy
Next articleDamski zegarek Coach Greyson – CNET

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here