Home Sporty Capitals odnieśli cztery zwycięstwa z rzędu, trzymając Blue Jackets na dystans

Capitals odnieśli cztery zwycięstwa z rzędu, trzymając Blue Jackets na dystans

8
0

Washington Capitals wygrali trzy mecze z rzędu przed sobotnim meczem z Columbus Blue Jackets, a każdy mecz przebiegał według podobnego schematu. We wszystkich trzech spotkaniach Capitals strzelili pierwsi gola, utrzymali prowadzenie do trzeciej tercji, a następnie przez długie okresy gorączkowo bronili się, opierając się na bramkarzu, aby zapewnić sobie zwycięstwo.

Po każdym meczu trener Spencer Carbery i jego zawodnicy podkreślali, że przetrwanie chaosu w późnych fazach gry nie jest planem długoterminowym, który da się utrzymać. Kiedy jednak podobny scenariusz rozegrał się przeciwko Columbusowi na Capital One Arena, Capitals ponownie zrobili wystarczająco dużo, aby zapewnić sobie zwycięstwo 4-3.

Bramkarz z Waszyngtonu, Charlie Lindgren, obronił 33 razy i zapewnił sobie czwarte zwycięstwo w sezonie.

„Generalnie możesz poczuć, że twoja grupa jest zamknięta. … Nadal miałem wrażenie, że ta gra wisi na włosku [with a two-goal lead]. … To zasługa naszych chłopaków” – powiedział Carbery. „Znowu trzeci okres, [we] zapnij pasy, pięć na sześć, zabójstwo karne robi dobrą robotę. Chuckie znów był solidny i znajdziemy sposób, aby to wygrać. ”

W pierwszej kwarcie żadna z drużyn nie znalazła protokołu. Johnny Gaudreau wyprowadził Columbus na prowadzenie w 3:27 sekundy, strzelając prosto w ekran i minął Lindgrena po opóźnionym rzucie karnym. Jednak Waszyngtonowi zajęło niecałe dwie minuty odrobienie straty po golu byłego zawodnika Blue Jacket Sonny’ego Milano. Otrzymał podanie od Aliakseia Protasa w dolną część lewego koła i nie zawahał się oddać strzału z ostrego kąta. Milano dostrzegł trochę wolnego miejsca w dalszym słupku i to wystarczyło, aby wyrównać wynik.

Rasmus Sandin, którego matka walczyła z rakiem, jest gotowy użyć swojego głosu

Bramka Milano zdawała się pobudzić Waszyngton do ofensywy. Protas strzelił gola po uderzeniu, który odbił się od wewnętrznej strony poprzeczki i wyleciał z siatki, gdy zapaliło się czerwone światło, o 13:16. Chociaż trio w składzie Milano, Protas i Hendrix Lapierre grało po około 10 minut każdy, łącznie zdobyli trzy gole – Lapierre strzelił po ucieczce w trzeciej tercji – a Protas i Lapierre zdobyli trzy punkty.

„Zrobiliśmy kilka dobrych rzeczy, ale nadal nie przebijaliśmy się, nie generowaliśmy akcji, a potem ta linia przejmuje kontrolę i zdobywa bramkę” – powiedział Carbery. „W pewnym sensie wnosi trochę życia do budynku, życia do naszej grupy, a potem wciąż je przywraca”.

Dodał Lapierre: „Uważam, że nasza drużyna rozegrała dobre spotkanie, szczególnie w drugiej kwarcie, kiedy szukaliśmy iskry. Całkiem szczęśliwy. Myślałem, że stworzyliśmy akcje, a zespół po prostu znajduje sposób na ponowne zwycięstwo. Po prostu to wypatroszymy.

Po tym, jak Protas wyprowadził Capitals na prowadzenie, kapitan Alex Owieczkin powiększył prowadzenie nieco ponad dwie minuty później. Dylan Strome, który prowadzi Capitals z siedmioma bramkami, nie zanotował jeszcze asysty, mimo że uważa się bardziej za rozgrywającego niż strzelca. Sytuacja uległa zmianie po bramce Owieczkina: Strome wyciągnął krążek z końcowych band i podał bekhendem do Owieczkina, który niezauważony wszedł do strefy ataku w dolnym slocie. Kiedy podanie Strome wylądowało na kiju Owieczkina, był sam przed bramkarzem Blue Jackets Elvisem Merzlikinsem (22 obron) i posłał strzał nadgarstkiem do siatki, zdobywając 827. bramkę w swojej karierze.

„Nie wiem” – zażartował Owieczkin, zapytany, dlaczego był tak otwarty na temat sztuki. “Poprosić ich.”

Jak to ostatnio miało miejsce w przypadku Waszyngtonu, gra nie była jeszcze zakończona. Obrońca Ivan Provorov strzelił Columbusowi do bramki o 7:01 w trzeciej tercji po próbie przed Lindgrenem. Capitals kwestionowali tę bramkę, wierząc, że Mathieu Olivier wtrącił się w sprawę Lindgrena, ale zostało to potwierdzone po sprawdzeniu przez pokój sytuacyjny NHL w Toronto.

„Dla mnie i naszego działu wideo Olivier wchodzi tam i przenosi Lindgrena” – powiedział Carbery. „… Można się spierać: „No cóż, Chuckie nie byłby w stanie tak obronić”, ale tego nie wiesz, ponieważ się obrócił i teraz jest trochę nie na właściwej pozycji. Właśnie tak to postrzegaliśmy, a Toronto się z tym nie zgodziło”.

Barry Svrluga: Nicklas Backstrom nie gra. Jego ślad pozostaje na Capitals.

Gdy Waszyngton bronił prowadzenia w końcówce, bramka Lapierre’a w ucieczce o 13:34 zapewniła Capitals odrobinę wytchnienia, którego bardzo potrzebowali Capitals, gdy Blue Jackets wycofali się nieco ponad dwie minuty później po trafieniu Justina Danfortha. Obrońca Trevor van Riemsdyk został wyrzucony z boiska za trzymanie się na 2:34 przed końcem, a drużyna Capitals ponownie miała niepewną sytuację w defensywie w końcówce meczu.

Ale Waszyngton wykorzystał rzut karny, jego 23. z rzędu, i utrzymał czwarte zwycięstwo z rzędu. Dzięki zwycięstwom w ośmiu z ostatnich 10 meczów Capitals przesunęli się na drugie miejsce w Metropolitan Division z bilansem 9-4-2.

„Myślę, że znajdziemy sposób na naszą grę” – powiedział Owieczkin. „Oczywiście Chuckie zagrał niewiarygodnie, co utrzymuje nas w grze. Zabójstwo karne wykonało świetną robotę. Myślę, że nie patrzymy teraz na rankingi. Po prostu gramy tak mocno, jak tylko możemy, staramy się zbierać punkty i grać mecz za meczem.