Home Sporty Caitlin Clark zdobywa 44 punkty, podczas gdy Iowa pokonuje Va. Tech w...

Caitlin Clark zdobywa 44 punkty, podczas gdy Iowa pokonuje Va. Tech w starciu z czołową dziesiątką

11
0

CHARLOTTE — Trzecia w rankingu kobieca drużyna koszykówki ze stanu Iowa, pieszczotliwie nazywana w niektórych kręgach Caitlin Clark Show, wjechała do Queen City w czwartkowy wieczór na mecz Ally Tipoff przeciwko nr 8 Virginia Tech, przeciwnikowi, który również chciał wcześnie… zestawienie sezonu w pojedynku drużyn Final Four z kwietnia.

Hokies wypchnęli Hawkeyes, wicemistrzów kraju w zeszłym sezonie, ale Clark udowodnił, że przesadził w dalszej części meczu, zdobywając 13 punktów w czwartej kwarcie i osiągając najwyższy wynik w meczu 44, prowadząc Iowa do zwycięstwa 80-76 w przed ogłoszonym tłumem w Spectrum Center liczącym 15 196 osób, jednym z największych, którzy byli świadkami meczu koszykówki kobiet w Karolinie Północnej.

„Takie tłumy powinny stać się czymś normalnym w kobiecej koszykówce” – stwierdziła Clark. „Iowa ma wspaniałą historię związaną z Tytułem IX i sprawia, że ​​jest ona ważna. Dorastałam jako fanka kobiecej koszykówki i zawsze wiedziałam, że w tej grze grają naprawdę świetni zawodniczki, których naprawdę fajnie się ogląda. Jednocześnie są dla mnie jednymi z największych wzorców do naśladowania i widząc siebie teraz na tej scenie, bardzo trudno jest mi ogarnąć środowisko, w którym gramy”.

Pod koniec trzeciej kwarty Virginia Tech (1-1) traciła 10 punktów, zmniejszając przewagę do 62-60, a po 7:18 meczu za trzy punkty Cayli King. Ale Clark dopilnował, żeby Hokies nie zbliżyli się. Chwilę później trafiła za trzy punkty i powiększyła przewagę do 71-62, a w ostatnich minutach przewaga wzrosła do kilkunastu.

Godfrey: Gorąca siedziba Jimbo Fishera w Texas A&M jest napędzana ropą naftową z zachodniego Teksasu

Clark trafiała 13 na 31, w tym nietypowe 5 z 16 za trzy punkty, zadając większość obrażeń na linii faulu (13 na 17) w drodze do dziewiątego meczu, w którym zdobyła co najmniej 40 punktów w swojej udekorowanej karierze . Starszy rozgrywający, grając przez całe 40 minut, dołożył osiem zbiórek i sześć asyst przy jednej stracie.

Georgia Amoore z Virginia Tech zapewniła drużynie Hokies podobny wstrząs, który jako rozstawiony z numerem 1 w zeszłorocznym turnieju NCAA awansował do pierwszego w historii szkoły Final Four. Australijski starszy obrońca zdobył 31 punktów, najwięcej w drużynie, trafiając 7 z 14 zza łuku. Center Elizabeth Kitley, dwukrotna zawodniczka roku ACC, zdobyła 16 punktów, a do tego najwięcej w meczach wyniosła 16 zbiórek i trzy bloki.

„Byłem na tej arenie, kiedy był tu Stephen Curry, i nie było tak głośno” – powiedział trener Virginia Tech Kenny Brooks. „Może to wina siedzenia, w którym siedziałem, ale panującej tutaj atmosfery [was amazing]. Nie byliśmy idealni. Nie wszystko poszło nam dobrze, nie wszystko, ale graliśmy ciężko. Naprawimy to, co musimy naprawić i jestem bardzo dumny z tego wysiłku. ”

Seria 13-2 z Iowa (2-0) pod koniec trzeciej kwarty zamieniła jednopunktowy deficyt na prowadzenie 53-43 na 2:10 przed końcem, gdy Kylie Feuerbach wbiła głęboko za trzy punkty, tworząc przestrzeń przed kozłowaniem między nią a Kingiem, który większość pierwszej połowy spędził na ławce rezerwowych po dwóch faulach, a na początku drugiej połowy popełnił trzeci.

Wyzwania prawne, które mogą zmienić sport uniwersytecki

Mecz pomiędzy aktualnymi mistrzami turniejów swoich konferencji wykorzystał dynamikę, jaką sport wygenerował po rekordowym zeszłorocznym Final Four rozgrywanym w American Airlines Center w Dallas. Na przykład mecz o mistrzostwo kraju, w którym LSU pokonało Iowa 102:85, przyciągnął przed telewizory 9,9 miliona widzów, najwięcej w przypadku finału kobiet NCAA.

Znakomite strzały Clarka podczas March Madness nie tylko uczyniły ją jedną z najbardziej rozpoznawalnych zawodniczek w sporcie uniwersyteckim, ale także w dużej mierze przyczyniły się do zapowiedzianej obecności 55 646 osób na stadionie Kinnick, gdzie drużyna piłkarska Hawkeyes rozgrywa mecze u siebie, na ostatniej wystawie miesiąc przeciwko DePaulowi.

Fani ze stanu Iowa ubrani w czarno-złote stroje zalali ulice wokół Spectrum Center na długo przed rozpoczęciem, wypełniając bary i restauracje w odległości spaceru od areny. Wielu zwolenników Hawkeyes, niezależnie od płci, nosiło koszulki i T-shirty z imieniem Clark i jej numerem 22 na plecach.

„Nigdy nie biorę tego za pewnik” – powiedział Clark. „Jesteśmy bardzo daleko od domu, a mimo to mieliśmy niesamowitą publiczność”.

Aby nie dać się prześcignąć, fani Virginia Tech energicznie wstali i oklaskiwali zgodnie ze wstępem „Enter Sandman” Metalliki, przyjętej przez szkołę piosenki bojowej, używanej przede wszystkim na początku domowych meczów piłkarskich, kiedy gracze Hokies wyszli z tunelu na kort na rozgrzewkę.

Buckner: To rozgrywający Howarda i student prawa z misją

Amoore uraczył fanów Hokies najważniejszym momentem pierwszej połowy, po czym Iowa wszedł do szatni z prowadzeniem 33-32. Gdy zegar odliczał ostatnie sekundy pierwszej kwarty, Amoore zebrał podanie kilka kroków po defensywnej stronie logo połowy kortu i oddał strzał, który ze świstem przeleciał przez siatkę w stronę sygnalizatora.

„To było absolutnie nierealne” – Amoore powiedziała o atmosferze. „Taka frekwencja to coś, o czym marzysz. Bywałem na siłowniach, gdzie nie było zbyt wielu ludzi. Mamy nadzieję, że zainspirujemy młodsze dziewczęta, licealistki do gry w koszykówkę w college’u, ponieważ jest ona masowa.