Trener NU Norman Miguel. – ZDJĘCIE SSL

MANILA, Filipiny — Trener National University Norman Miguel przypisał rozwój programu siatkówki kobiet wszystkim trenerom, którzy pracowali dla drużyny i rozwijali zawodniczki od szkoły średniej po studia.

Miguel, który wrócił do NU w okresie przygotowawczym po trzech latach, być może i zdobył swój pierwszy tytuł z drużyną, ale jest to zasługa byłych trenerów biorących udział w programie ze strony jego sztabu trenerskiego, w tym głównego taktyka mistrza UAAP sezonu 84, który został zastępcą Karla Dimaculagana do byłego mentora Lady Bullpups, Babesa Castillo.

„Szczerze mówiąc, od pierwszego razu, kiedy pojechałem na NU [in 2019], Naprawdę pochwalam ich program siatkówki, począwszy od rekrutacji, po jakość zawodników, których trenował trener Babes i inni trenerzy. Zawsze ich podziwiam” – powiedział Miguel po filipińsku.

„Teraz, gdy jestem częścią tych mistrzostw, jestem bardzo szczęśliwy i dumny. Nie będę jednak przypisywał sobie całej zasługi, ponieważ wielu trenerów uczyło tych zawodników i doceniam ich wysiłki na rzecz podniesienia poziomu programu siatkówki” – dodał.

Pomimo tego, że Uniwersytet Santo Tomas doprowadził go do granic możliwości w finałach przedsezonowych mistrzostw Shakey’s Super League, Miguel wiedział, że Lady Bulldogs, dowodzone przez Bellę Belen i Alyssę Solomon, pokażą swoją dojrzałość i opanowanie, aby odnieść zwycięstwo 25-17, 15-25, 25-20, 25-20 w drugim meczu w sobotę na stadionie Rizal Memorial Coliseum .

Superliga NU Lady Bulldogs

NU Lady Bulldogs. – ZDJĘCIE SSL

„Chodzi o poziom charakteru naszych zawodników. Byli mistrzami od czasów szkoły średniej, a tytuł mistrzowski zdobyli także na studiach. Myślę, że [playing their] całym sercem umożliwili im osiągnięcie tego rodzaju sukcesu” – powiedział powracający trener NU.

Zespół Lady Bulldogs wygrał wszystkie 10 meczów w drugim sezonie SSL, przedłużając swoją passę zwycięstw do 18 meczów w turnieju przedsezonowym.

Jednak ich głównym celem jest zdobycie korony UAAP, ponieważ ostatnim razem, gdy rządzili SSL, przegrali z La Salle w finale sezonu 85.

„Chociaż chcemy czuć, że jesteśmy w 100 procentach gotowi, nie chcemy tego, ponieważ zawsze chcemy mieć powód, aby ciężej pracować i motywować się nawzajem. Zawsze uważamy, że wciąż jest luka do wypełnienia, abyśmy mogli odzyskać tytuł” ​​– powiedział Miguel.

NU, uzbrojony w doświadczenie filipińskiej drużyny siatkówki kobiet i kolejne mistrzostwa SSL, stara się odzyskać koronę wraz z rdzeniami Belen, Solomon, Vange Alinsug, Lams Lamina i Sheena Toring, a także debiutantkami Kaye Bombita i Arah Panique.

Belen, trzecioroczna zawodniczka Lady Bulldogs, przysięga, że ​​będzie krok po kroku dążyć do odzyskania tytułu.


Nie można zapisać Twojej subskrypcji. Proszę spróbuj ponownie.


Twoja subskrypcja zakończyła się sukcesem.

„Nie będziemy przyspieszać tego procesu. Będziemy to robić krok po kroku, aż dotrzemy tam, gdzie chcemy być” – powiedział Belen.Źródło

Previous articleNicola Coughlan dołącza do Costara „Barbie” Ncuti Gatwy w „Doctor Who”
Next articleMultimilioner z Sydney rzekomo groził sąsiadowi kierowcy wyścigowemu piłą łańcuchową i kopnął go w pachwinę podczas wyzwania „kung fu” w Dural

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here