NU Lady Bulldogs. – ZDJĘCIE SSL

MANILA, Filipiny — Młody, ale zawzięty Uniwersytet Santo Tomas doprowadził Uniwersytet Narodowy do granic możliwości, ale Bella Belen była tam, aby pokazać, że nigdy się nie poddaje i poprowadziła Lady Bulldogs do kolejnej doskonałej Shakey’s Super League (SSL) Pre- Bieg w ramach Mistrzostw Sezonu.

Kiedy UST zagroził wygraniem piątego seta, prowadząc 16-13, Belen przybył na ratunek i zadał ostatnie ciosy w czwartej partii, kończąc ciężko zapracowane zwycięstwo 25-17, 15-25, 25-20, 25-20 w drugim meczu finałowym w sobotni wieczór w Rizal Memorial Coliseum.

Belen, uznana za pierwszą najlepszą pałkarkę z zewnątrz turnieju, strzeliła pięć prostych ataków w czwartej kwarcie, zapewniając swojej drużynie prowadzenie 21-17, co pozwoliło Lady Bulldogs wycofać się i zakończyć serię 10 meczów.

„Kiedy UST prowadził, zawsze wierzyłem, że gra nie jest jeszcze skończona, dopóki ktoś nie dotrze do 25. roku życia. Musieliśmy się po prostu trzymać mocno i musiałem pokazać moim kolegom z drużyny, że musimy dalej walczyć, ponieważ mecz jeszcze się nie skończył”. powiedział Belen po filipińsku, po objęciu prowadzenia z 17 punktami zdobytymi w atakach.

Trener NU Norman Miguel wiedział, że Belen wkroczy do akcji, gdy będzie to miało największe znaczenie.

„Naprawdę podziwiam siatkarską inteligencję i dojrzałość Belle. Moja wiara w jej grę nigdy się nie zmieni. Spodziewałem się, że to zrobi [take charge] ponieważ naprawdę potrafi podźwignąć nasz zespół” – powiedział Miguel po filipińsku.

Belen pochwalił Złote Tygrysy, które w 10 meczach turnieju przegrały tylko dwa sety, wierząc, że nadal stanowią zagrożenie w UAAP pomimo utraty Eyi Laure, Imee Hernandeza i Mileny Alessandrini.

„Jestem niezwykle dumny z UST, zwłaszcza z Detdeta [Pepito] ponieważ dali z siebie wszystko i dali z siebie wszystko. Myślę, że UST znacznie się poprawili i spisali się dzisiaj dobrze, ale chcieliśmy tego bardziej” – powiedziała.

Pomimo zdobycia tytułu mistrza przedsezonowego po raz drugi z rzędu po 18 meczach z rzędu, pierwsza debiutantka MVP drużyny UAAP w siatkówce stwierdziła, że ​​nadal ma wiele do poprawienia, ponieważ ich główną misją jest odzyskanie mistrzostwa utraconego z La Salle w sezonie 85 zeszłego maja.


Nie można zapisać Twojej subskrypcji. Proszę spróbuj ponownie.


Twoja subskrypcja zakończyła się sukcesem.

„Myślę, że chociaż pokonaliśmy SSL, wciąż mamy wiele do poprawy, a najlepsze jeszcze przed naszym zespołem. Nasi przeciwnicy poprawili się, więc nie możemy być teraz zadowoleni, gdziekolwiek jesteśmy” – powiedział Belen. „Po krótkim odpoczynku wracamy do treningów do UAAP. La Salle wygrało ostatnim razem, więc musimy podwoić nasze wysiłki.

Belen jest wdzięczny za doświadczenie drużyny narodowej NU po zagraniu w dwóch międzynarodowych turniejach przed SSL.

„To była dla nas duża pomoc, ponieważ wiele się nauczyliśmy grając na arenie międzynarodowej. Jesteśmy wdzięczni, że większość naszych kolegów z drużyny zagrała, więc wszyscy mogliśmy wnieść zdobytą wiedzę tutaj, w SSL” – powiedział Belen.Źródło

Previous articleMuzyka Christine McVie: 5 piosenek do posłuchania na jej cześć
Next articleZastępy straży pożarnej walczą z ogniem w zabitym deskami budynku

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here