Matthew Mott, znajdujący się pod presją australijski trener reprezentacji Anglii, otrzymał kluczowe wotum zaufania po porażce w Pucharze Świata.

Dyrektor krykieta Rob Key mówi, że jest gotowy wziąć na siebie część winy za upadek mistrzów, upierając się, że trener białej piłki Mott otrzyma „pierwszą szansę”, aby naprawić sytuację.

Po przybyciu do Indii wśród faworytów mistrzowie roku 2019 mają wyjechać w niedzielę wśród także zawodników, po tym jak awansowali na siódme miejsce.

Sześć porażek w dziewięciu meczach oznacza najgorszy występ kraju w historii na tej imprezie, co stawia Motta pod presją po 18 miesiącach pracy.

Niektórzy odczytali decyzję Keya o wylocie do Kalkuty na koniec turnieju jako zły znak dla Australijczyka, ale zamiast tego on i kapitan Jos Buttler otrzymali wsparcie swojego szefa.

Zamiast złożyć którąkolwiek z nich w ofierze krwi, Key skupił się na własnym ustaleniu priorytetów dla angielskich fortun testowych, które ożyły pod przewodnictwem Brendona McCulluma w erze „Bazballa”.

„Wolę patrzeć na to, czego nie zrobiłem, niż obwiniać wszystkich innych. Ponoszę za wiele odpowiedzialności” – powiedział.

„Odkąd zacząłem tę pracę, bardzo trudno mi krytycznie oceniać Josa Buttlera i Matthew Motta, kiedy to ja za każdym razem podejmowana jest decyzja, czy skupić się na krykiecie powyżej 50 punktów. , Krykiet testowy lub T20, zawsze wybierałem krykieta testowego.

„Kiedy w Pakistanie istniał wybór co do tego, kto ma najlepszych graczy, zawsze mówiłem: «przepraszam, w tej chwili skupienie się na krykiecie testowym». To samo w Republice Południowej Afryki. Zawsze wybierałem krykieta testowego. Trenerom i kapitanom nie jest łatwo, gdy nie potrafi się planować i mieć najlepszego zespołu.

„To nie ich wina. Dlatego czuję, że byłoby mi ciężko, gdybym odwrócił się i obwiniał kapitana i trenera. Naprawdę, pod względem tego, co poszło nie tak podczas tej podróży, plasuję się na szczycie tej listy.

Poparcie Keya dla Motta było delikatnym przypomnieniem, że mandat nie jest bezterminowy, a Puchar Świata T20 w przyszłym sezonie będzie oczywistym barometrem poprawy.

Mateusz Motta. (Zdjęcie: Mark Kolbe/Getty Images)

„Jeśli o mnie chodzi, ma moje pełne poparcie. To osoba, która będzie miała pierwszą okazję, aby to naprawić” – powiedział Key.

„Ale z pewnością nie chodzi o powiedzenie: «Kontynuujmy, róbmy wszystko tak samo i uzyskajmy ten sam wynik».

„Teraz jesteś osobą odpowiedzialną za rozwiązanie tej sytuacji – razem ze mną, Josem i wszystkimi innymi osobami, które mają jakąkolwiek władzę decyzyjną w angielskim krykiecie. Każdy powinien za to odpowiadać.

„To całkiem proste, gdy jesteś trenerem. Twoim zadaniem jest upewnienie się, że każdy zawodnik doskonali się i staje się coraz lepszy, a tego nie zrobiliśmy. On (Mott) to zaakceptuje.

„Uważam, że tak naprawdę powinno to być wspólne przedsięwzięcie tej dwójki (Motta i Buttlera). Jeśli tak nie jest, to nie jest i idziesz dalej, ale musimy się upewnić, że z tego bardzo kiepskiego Pucharu Świata wyniknie coś dobrego.

© AAPŹródło

Previous articleTransmisja na żywo Giants vs. Cowboys: jak oglądać 10. tydzień NFL już dziś w Internecie – CNET
Next articlePorzuć olejek do ust za 40 dolarów na rzecz naszych wybranych produktów – 29 dolarów i 8 dolarów

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here